Wystawy
"I Einstein był kobietą..." - Kobiety antyku
wtorek, 16 styczeń 2018
image_001.jpgWystawa "Kobiety antyku" otwiera cykl "I Einstein był kobietą...", poświęcony wielkim kobietom na przestrzeni dziejów.
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę przyznania kobietom praw wyborczych, warto zatem przyjrzeć się najwybitniejszym przedstawicielkom płci pięknej – cykl wystaw prezentuje wyłącznie, królowe, pisarki i poetki, kobiety-naukowców, aktorki, śpiewaczki, z których każda wniosła nowe wartości w historię, naukę i kulturę.
Wystawa potrwa do końca stycznia.
Zapraszamy.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Wystawa "Bibliotekarze'
czwartek, 11 styczeń 2018
image_001.jpgOd 3 do 30 stycznia 2018 roku w Galerii OKNA MBP można oglądać wystawę fotografii BIBLIOTEKARZE. Trzynastu pracowników, którzy wzięli udział w profesjonalnych sesjach, stara się przełamać stereotypowe postrzeganie naszej grupy zawodowej. Prezentowanym  fotografiom towarzyszą ujęcia backstagowe.
Czytaj całość...
Pan Leśmian
wtorek, 09 styczeń 2018
image_001.jpg"Wiatr wie, jak trzeba nacichać/Za oknem mrok się kołysze. [...]Sen pusty - wracam do domu/Nie, nikt się z nikim nie spotka!/Nikt nie pomoże nikomu!"
Bolesław Leśmian "Poezje wybrane"

Filia nr 28 zaprasza do obejrzenia wystawy "Pan Leśmian" ze zbiorów Galerii po schodach Młodzieżowego Domu Kultury w Lublinie. Wystawa powstała  w związku ze 140. rocznicą urodzin i 80. rocznicą śmierci poety. Urodził się i zmarł w Warszawie, ale przez lata związany był z Hrubieszowem i Zamościem.
Czytaj całość...
Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpg„Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”
- (J. Księski „Horyzonty miasta”)

W Filii nr 34 gości wystawa fotografii „Nocą latarnia światłem kołysze... moją ulicę”, której kuratorem jest Anna Asyngier–Kozieł. Na wystawie prezentowane są prace dzieci i młodzieży z Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Młodzi fotograficy są laureatami różnych konkursów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i na co dzień pracują pod opieką nauczyciela Anny Asyngier-Kozieł. Wystawa jest efektem wspólnych działań i plenerów fotograficznych organizowanych przez młodzież i nauczyciela w obrębie Starego Miasta w różnych porach dnia i roku.
Czytaj całość...
Zaginiony Lublin
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpgWystawa prezentowana w Filii 39 Zaginiony Lublin została przygotowana na zakończenie obchodów jubileuszu miasta Lublina. Ekspozycja składa się z trzech części. Pierwsza część to fotografie pochodzące ze zbiorów prywatnych państwa Beaty i Krzysztofa Miturów. Zdjęcia ukazują Lublin już nieistniejący, z lat przedwojennych i powojennych. Część druga została przygotowana przez młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy i dotyczy Głuska, historii i ludzi zasłużonych dla rozwoju dzielnicy. Ostatnia część, to prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, przedstawiające legendy  Lublina i Lubelszczyzny. Interesującą oprawę graficzną wystawa zawdzięcza Urszuli Kozak.
Czytaj całość...
"Pan Leśmian"
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgW grudniu w Filii nr 36 można oglądać wystawę "Pan Leśmian". Wystawa pochodzi ze zbiorów Galerii Po Schodach Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie.
Zapraszamy.
Czytaj całość...
Piramidy Lublina
piątek, 15 grudzień 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 prezentowana jest kolejna wystawa z cyklu Lublin w siedmiu odsłonach: Piramidy Lublina. Autorem fotografii jest Stanisław Kusiak, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa jest próbą zaprezentowania Lublina z innej strony niż historyczna. W mieście zlokalizowane są budowle architektoniczne w nowoczesnych technologiach i wybujałych formach.
Czytaj całość...
Notatki z fotografii
środa, 13 grudzień 2017
image_001.jpgWystawa „Notatki z fotografii” jest efektem projektu Marcina Butryna realizowanego ze środków Miasta Lublin, w ramach Programu Dzielnice Kultury, jako element programu obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Warsztaty dotyczące gromadzenia i archiwizacji analogowych materiałów fotograficznych, a także twórczej pracy z tymi materiałami przy wykorzystaniu technik cyfrowych odbywały się w Filii nr 21 na Starym Mieście.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 989


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego