Wystawy
Wernisaż wystawy malarstwa Janiny Łoś Moje malarstwo
piątek, 16 czerwiec 2017
image_001.jpgOd 12 czerwca w Filii nr 34 można oglądać prace Janiny Łoś. Swoją przygodę z malarstwem artystka rozpoczęła w 2005 roku po przejściu na emeryturę. Powstawały wówczas liczne prace w technice akwareli, będące projekcją zapamiętanych krajobrazów, widoków, motywów kwiatowych. Od 2008 roku związana jest z lubelskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wielokrotnie prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, w Galerii Garnizonowej w Lublinie, a także na wystawach poplenerowych w Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie.
Czytaj całość...
"Legenda o Czarciej Łapie"
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpg10 czerwca w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy prac Artura Gołebiowskiego "Legenda o Czarciej Łapie". Artur Gołębiowski to jeden z najciekawszych i najbardziej cenionych ilustratorów polskich. Jest uczniem profesora Janusza Stannego.
Czytaj całość...
Niech się ośmieli w czerni i bieli
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgWernisaż wystawy Andrzeja Kota „Niech się ośmieli w czerni i w bieli” był jednym z wydarzeń podczas V Lubelskiej Nocy Bibliotek w Filii nr 34. Andrzej Kot urodził się, mieszkał i pracował w Lublinie. Jego droga zawodowa rozpoczęta w Liceum Plastycznym obejmowała takie zajęcia jak: praktyka zecera w Lubelskich Zakładach Graficznych, wieloletnia współpraca z Wojewódzkim Domem Kultury, czy też zatrudnienie w pracowniach plastycznych kilku firm lubelskich.
Czytaj całość...
Wystawa Źmiciera Szyło
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 34 gościła wystawa prac Źmiciera Szyło „Miasta i miejsca”. Artysta ukończył Państwowy Zawodowo-Techniczny Koledż Artystyczny na Białorusi i uzyskał dyplom artysty grafika. Pracował jako ilustrator w czasopismach dla dzieci, wykonywał rysunki satyryczne do czasopism i projektował okładki m.in. dla książek Związku Pisarzy Białoruskich. W 2013 roku przyjechał do Polski i pracował w agencji reklamowej Multiface jako designer graficzny. W ramach festiwalu Wielokulturowy Lublin w 2015 – 2016 r. prowadził warsztaty kaligrafii w Centrum Kultury w Lublinie. Źmicier Szyło w 2015 roku uczestniczył w festiwalu artystów podróżujących w Clermont-Ferrand we Francji. Prezentował na nim wystawę prac graficznych „Z obu stron Bugu”. W 2016 roku udział w plenerze akwarelowym w Lublinie zaowocował wystawą poplenerową „Lublin w akwareli” w Galerii Okna Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.
Czytaj całość...
Twórczość Piotra Stachiewicza
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpgFilia 36 zaprasza na wystawę Twórczość Piotra Stachiewicza w zwierciadle „Tygodnika Ilustrowanego” 1884-1918.

Piotr Stachiewicz (1858-1938) ilustrator, rysownik i malarz. Wykształcenie artystyczne zdobył w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Malował obrazy religijne, rodzajowe i pejzażowe, tworzył również kompozycje alegoryczne i symboliczne. Jednak najważniejszą rolę w jego twórczości odgrywał rysunek ilustracyjny. Ilustrował m. in. bajkę Józefa I. Kraszewskiego Dziad i baba, a także książki: Elizy Orzeszkowej Bene nati, Marii Konopnickiej Nowe latko, czy Henryka Sienkiewicza Quo vadis.
Czytaj całość...
Letnie pejzaże
wtorek, 06 czerwiec 2017
image_001.jpg"Zachwyt nad różnorodnością kształtów i barw otaczającego świata jest dla mnie źródłem inspiracji" mówi Jadwiga Marcinek autorka tysiąca obrazów oraz niezliczonej ilości rękodzieła. Pani Jadwiga ma za sobą dwanaście wystaw indywidualnych i kilkudziesiąt zbiorowych.
"Letnie pejzaże" Jadwigi Marcinek można podziwiać w Filii nr 11 przez cały czerwiec.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Sentymentalna podróż po Lublinie
czwartek, 01 czerwiec 2017
image_001.jpgLublin - miasto, w którym mieszkamy, do którego mamy sentyment i tęsknimy, gdy opuszczamy rodzinne strony. Miasto, które zmienia się z roku na rok. Jeszcze nie tak dawno - kilkaset, czy kilkadziesiąt lat temu Lublin wyglądał zupełnie inaczej niż obecnie. Taki obraz naszego miasta zobaczyć możemy na wystawie przygotowanej przez Agnieszkę Sokołowską.
Plan Lublina z 1873 roku, litografie prezentujące niektóre budowle, fotografie dzielnicy żydowskiej czy też ukazujące miasto zniszczone po wojnie to tylko fragment ekspozycji. Dużym zainteresowaniem cieszy się zdjęcie z lat sześćdziesiątych, na którym można zobaczyć samolot przerobiony na kawiarnię stojący w Parku Ludowym.
Wystawę można oglądać w Filii 24 do końca czerwca w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!
tekst i fot. Agnieszka Sokołowska
Czytaj całość...
Spójrz abstrakcyjnie na martwą naturę!
środa, 31 maj 2017
image_001.jpgCzy martwa natura musi uchodzić za nudną i mało kreatywną? Oczywiście, że nie!
O tym możemy przekonać się  oglądając w Filii nr 19 wystawę pt. "Spójrz abstrakcyjnie na martwą naturę" Julii Rychwińskiej, studentki Uniwersytetu Pedagogicznego. Swoją przyjaźń z obrazami, jak nam zdradza, rozpoczęła już w przedszkolu i wierna tej miłości po latach docierania się z różnymi stylami artystycznymi - swą przystań znalazła w sztukach abstrakcyjnych.
Pokaz jej prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu, będący pierwszą wystawą z nowego cyklu projektów artystki, z pewnością wzbudzi wiele refleksji nad nieograniczoną możliwością naszej wyobraźni. Malarka sama powtarza, że to ulubione jej miejsce szczęścia, spełnienia i energii.

Czytaj całość...
Muzyczny collage
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpgZ okazji 700. lecia miasta Lublina Filia 39 przygotowała cykl spotkań pt. Młodzi artyści Lublina. Projekt zainicjował wernisaż młodej artystki Moniki Borawskiej, studentki wydziału Historii oraz Krajoznawstwa i turystyki kulturowej KUL, wychowanki pracowni plastycznej MDK2 w Lublinie. Monika uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę warsztatową.
Muzyczny collage to jej druga indywidualna wystawa, obejmująca cykl prac w technice collage'u, inspirowany ikonami światowych scen muzycznych.
Czytaj całość...
Magiczny sen. Tatiana Majewska
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpg18 maja w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej. Wystawa jest kolejną z cyklu Sztuka w Oknach.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 896


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego