Wystawy
Świat akwareli
piątek, 18 maj 2018
image_006.jpgIrena Muraszka to absolwentka Wydziału Artystyczno-Graficznego Witebskiego Uniwersytetu Państwowego w Witebsku na Białorusi. W 2006 r. była stypendystką Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej „GAUDE POLONIA”.
Uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Malarstwa w Pracowni Tkaniny Artystycznej pod kierownictwem prof. Doroty Grynczel w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła cykl warsztatów prowadzonych przez animatorów Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Obecnie jest słuchaczką Podyplomowych Studiów organizowanych przez UMCS w Lublinie.


Czytaj całość...
Malarskie impresje
czwartek, 17 maj 2018
image_001.jpgPrzed Nocą Bibliotek w Filii 34 gościła wystawa pani Katarzyny Jackowskiej, rodowitej lublinianki i wieloletniej czytelniczki Miejskiej Biblioteki Publicznej. Słowa autorki „od dziecka rysowałam, malowałam i przyklejałam swoje prace gdzie się dało, choćby na ścianach” świadczą o jej ogromnym zainteresowaniu sztuką od najmłodszych lat i kontynuacji tego w wieku dojrzałym. Pierwsze lekcje pobierała w okresie wojennym w Wolnej Szkole Malarstwa i Rysunku pani Janiny Miłosiowej pod kierunkiem niezwykłego nauczyciela i artysty Władysława Filipiaka.
Czytaj całość...
Dawno, dawno temu...
środa, 16 maj 2018
image_001.jpgWernisaż wystawy rzeźby Dominiki Ślaskiej „Dawno, dawno temu…” zapoczątkował VI Noc Bibliotek. Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie.  Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni dr hab. szt. Stanisława Żukowskiego i dr hab. Wiesława Procia na Wydziale Artystycznym UMCS Lublin. Założycielka Pracowni Przedmiotów Dekoracyjnych i Aranżacji Wnętrz "Mała Toskania".  W jej zaciszu powstają prace z różnych dziedzin plastycznych: pastele, rysunki, malarstwo, przedmioty do dekoracji wnętrz według autorskich pomysłów, rzeźby kameralne oraz projekty przedmiotów użytkowych w większości inspirowane sztuką Włoch. Zajmuje się stylizacją mieszkań i lokali użytkowych. Wystawa „Dawno, dawno temu…” jest powrotem autorki do wczesnego dzieciństwa, czasu który kształtował wrażliwość i postrzeganie świata.
Czytaj całość...
26. Biennale Ilustracji Bratysława
wtorek, 08 maj 2018
image_001.jpgXV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek otworzyliśmy wernisażem wystawy 26. Biennale Ilustracji Bratysława. To już kolejna ekspozycja, ukazująca zwycięskie prace zgłoszone w konkursie BIB, a pokazywana, we współpracy z Instytutem Słowackim, we wnętrzach naszej biblioteki. W 2016 roku wystawa pokonkursowa Biennale Ilustracji Bratysława 2015 cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lublina. BIB odbywa się od roku 1965 w każdy nieparzysty rok i wśród wystaw sztuki poświęconej dzieciom jest bardzo prestiżową i jedyną tego typu imprezą na świecie.
Czytaj całość...
Aktorki wszech czasów
wtorek, 08 maj 2018
image_001.jpgZapraszamy do Filii nr 18 na kolejną odsłonę cyklu „I Einstein był kobietą”. Tym razem prezentujemy kobiety kina – znane, podziwiane, które mimo upływu lat nadal pozostają ikonami. Ich życiorysy, choć nie zawsze szczęśliwe, pokazują jak wiele siły i determinacji musiały wykazać, aby dotrzeć na szczyt. Zapraszamy do końca maja.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Wystawa prac uczestników terapii zajęciowej
piątek, 27 kwiecień 2018
image_001.jpgW Filii nr 3 można oglądać wystawę prac uczestników terapii zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Serce". Prace zostały wykonane różnymi technikami pod kierunkiem pani Agnieszki Pietnoczki. Wystawa jest czynna do 30 maja.
Małgorzata Bejm
Czytaj całość...
"Pejzaże pogranicza" - finisaż wystawy
czwartek, 26 kwiecień 2018
image_001.jpgFinisaż wystawy prac Pana Kazimierza Kraczonia "Pejzaże pogranicza" był w pierwszej kolejności opowieścią autora o jego fascynacji Roztoczem, powrotach do miejsc które zbyt szybko się zmieniają i próbą ich zatrzymania w malarstwie akwarelowym. Korzystając z okazji spotkania z architektem, którym jest Pan Kraczoń, uczestnicy wzięli żywy udział w dyskusji na temat ładu przestrzennego Lublina, szczególnie LSM-u, współcześnie projektowanych kościołów i odpowiedzialności architektów za wygląd miasta.
Czytaj całość...
Classified
poniedziałek, 23 kwiecień 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Pejzaże pogranicza
wtorek, 17 kwiecień 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1053


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego