Wystawy
Noca ulicami Starego Miasta w Lublinie
wtorek, 14 listopad 2017
image_001.jpgFilia nr 22 zaprasza do oglądania wystawy "Nocą ulicami Starego Miasta w Lublinie". Prezentowane prace powstały pod kierunkiem Pani Anny Asyngier-Kozieł w Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej.
Czytaj całość...
Lubelszczyzna jesienią w obiektywie dziecka
poniedziałek, 13 listopad 2017
image_001.jpg 6 listopada w Filii nr 28 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy "Lubelszczyzna jesienią w obiektywie dziecka". Organizatorami konkursu fotograficznego było Przedszkole nr 57 w Lublinie i nasza filia. Nadesłano 120 zdjęć z różnych przedszkoli z województwa lubelskiego. Przyznano dwa pierwsze miejsca: Ewelinie Krysie z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Piaskach i Alanowi Sadurskiemu z Przedszkola nr 2 w Lublinie. Miejsce drugie zajęła Klaudia Szewczyk z Przedszkola nr 54 w Lublinie i Kornelia Wójcik z Przedszkola nr 87 w Lublinie. Miejsca trzecie zajęli Oliwia Szarga z Przedszkola nr 57 w Lublinie, Antoni Kubiński z Prywatnego Przedszkola "Biedroneczka" w Białej Podlaskiej i Alan Miącz z Przedszkola Niepublicznego "Kolorowe Kredki" w Nałęczowie.


Czytaj całość...
Niewinni czarodzieje jazzu
poniedziałek, 13 listopad 2017
image_001.jpgOd 2 listopada w Filii nr 37 można podziwiać wystawę fotografii Wojtka Korneta „Niewinni czarodzieje jazzu”. Fotografie pochodzą z kolekcji Galerii Pomost.
Czytaj całość...
Lublin - nasze miasto, nasza mała ojczyzna...
piątek, 10 listopad 2017
image_001.jpgZ okazji obchodów 700-lecia miasta mieliśmy okazję wysłuchać wielu prelekcji, pogadanek, ale to właśnie dzięki poezji możemy znaleźć nieuchwytny urok Lublina. Po lekturze zgromadzonej w wystawie "Siedem wierszy na siedemsetlecie Lublina" inaczej spojrzymy na wybrukowane ulice Starego Miasta, zaś piękne, stylowe kamienice przywołają w naszej pamięci odległe wydarzenia i legendy.
Czytaj całość...
Wystawa Teresy Kobylińskiej
piątek, 10 listopad 2017
image_001.jpgFilia nr 38 zaprasza do oglądania wystawy prac Pani Teresy Kobylińskiej - czytelniczki i sąsiadki Filii nr 38. Prace pani Teresy wykonane zostały haftem krzyżykowym i są zróżnicowane tematycznie. Oprawione w ramki kwiaty i pejzaże tworzą ciepły klimat naszej bibliotecznej przestrzeni.
Czytaj całość...
Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w dialogu  miasto wielu kultur
środa, 08 listopad 2017
image_001.jpgW Fili nr 31 prezentowane są makiety, ważnych dla historii miasta obiektów kultu. Są to trzy kościoły katolickie (Archikatedra, Bazylika Dominikanów, Kościół Akademicki KUL), ewangelicki i dwie cerkwie (Katedra prawosławna p.w. Przemienienia Pańskiego oraz grecko - katolicka p.w. Świętego Mikołaja Cudotwórcy). Autorami prac są uczniowie pobliskiego gimnazjum: Jakub Wrzos, Jakub Wojtaszek, Leonard Zięba, Paweł Gąska.
Czytaj całość...
A sen potrafi budować.... W świecie wyobraźni poetyckiej Bolesława Leśmiana.
czwartek, 02 listopad 2017
image_001.jpgZ okazji trwającego roku Bolesława Leśmiana, w Filii nr 29 została przygotowana wystawa poświęcona wyobraźni poetyckiej tegoż autora. W obrębie poruszanej problematyki sytuują się następujące zagadnienia: koncepcja poety jako człowieka pierwotnego, po raz pierwszy w pełni opisana przez Giambattistę Vico – najsłynniejszego włoskiego filozofa doby oświecenia, a następnie realizacja tej koncepcji przez Leśmiana, który zaadaptował ją do swojej twórczości poetyckiej i żywo dawał jej wyraz w swoich dziełach; następnie rytm jako światopogląd, rytm, poprzez który Leśmian wprowadza słowo w inny wymiar – sytuuje je w pierwotnej rzeczywistości, odcina słowo od „rzeczywistości wtórnej” (mówiąc słowami Janusza Sławińskiego).
Czytaj całość...
Historia ulicy Peowiaków
poniedziałek, 30 październik 2017
image_001.jpg26 października w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy "Historia ulicy Peowiaków". Wystawa zorganizowana została z okazji 700-lecia Miasta Lublina i dotyczy najbliższej okolicy głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej – ulicy Peowiaków. Obok fragmentów wspomnień osób związanych z ulicą oraz ogłoszeń pochodzących z dawnej prasy na wystawie można zobaczyć fotografie, które stanowią główny szkielet opowieści i są bez wątpienia jej najważniejszym elementem.
Czytaj całość...
Finisaż wystawy ilustracji Jolanty Michalak
poniedziałek, 30 październik 2017
image_001.jpg27 października zaproszenie do biblioteki w Rynku Starego Miasta przyjęli znajomi, przyjaciele, znawcy i sympatycy niepodważalnego talentu i artystycznych dokonań Joli Michalak, na zakończenie wystawy ilustracji do książki „Legendy Lublina”. Delikatna, chwilami jakby zakłopotana uznaniem, Artystka opowiadała o swoim stypendialnym projekcie tworzenia ilustracyjnych narracji dziejów rodzinnego miasta na Wielki Jubileusz 700-lecia Lublina. Szczególne zainteresowanie budziły nieprezentowane wcześniej prace i mniej znane legendy.

Czytaj całość...
Lublin w materiałach archiwalnych
piątek, 27 październik 2017
image_001.jpgW Filii nr 11 można obejrzeć wystawę fotograficzną przygotowaną w oparciu o archiwalne zdjęcia miasta z prywatnych zbiorów Uczestników Centrum Usług Socjalnych.
Wystawa przygotowana w ramach obchodów 700 lecia miasta, w projekcie Senioriada 2017.
Jadwiga Skorska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 956


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego