Wystawy
Muzyczny collage
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpgZ okazji 700. lecia miasta Lublina Filia 39 przygotowała cykl spotkań pt. Młodzi artyści Lublina. Projekt zainicjował wernisaż młodej artystki Moniki Borawskiej, studentki wydziału Historii oraz Krajoznawstwa i turystyki kulturowej KUL, wychowanki pracowni plastycznej MDK2 w Lublinie. Monika uprawia malarstwo sztalugowe i grafikę warsztatową.
Muzyczny collage to jej druga indywidualna wystawa, obejmująca cykl prac w technice collage'u, inspirowany ikonami światowych scen muzycznych.
Czytaj całość...
Magiczny sen. Tatiana Majewska
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpg18 maja w Galerii OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż malarstwa Tatiany Majewskiej. Wystawa jest kolejną z cyklu Sztuka w Oknach.
Czytaj całość...
Ptaki Lubelszczyzny
środa, 17 maj 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Abstrakcje. Krzysztof Olszak - wernisaż wystawy
wtorek, 16 maj 2017
image_001.jpg10 maja w Filii nr 37 odbył się wernisaż wystawy fotografii "Abstrakcje. Krzysztof Olszak". Wystawę można oglądać do 2 czerwca 2017 r.
Krzysztof Olszak urodzony w 1962 roku w Puławach. Fotografik zamieszkały w Lublinie. Fotografią zajmuje się od 1980 roku. Zaczynał od fotografii klasycznej, analogowej, obecnie uprawia fotografię cyfrową. Jego inspiracją jest ogólnie pojęta przyroda. Obecnie tworzy abstrakcje.
Jego fotografie były dotychczas prezentowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Znajdują się też w wielu publikacjach książkowych i czasopismach.
Czytaj całość...
Spójrz abstrakcyjnie na martwą naturę
wtorek, 16 maj 2017
image_001.jpgW dniach od 8 do 31 maja w Filii nr 26 można obejrzeć wystawę Julii Rychwińskiej. Pokaz prac martwej natury w abstrakcyjnym wydaniu to pierwsza wystawa z nowego cyklu projektów artystki. Jej prace mają skłaniać do refleksji nad nieograniczonymi możliwościami naszych mózgów.
Julia Rychwińska to studentka Uniwersytetu Pedagogicznego. Zawsze powtarza, że najbardziej na świecie kocha ludzi,
to właśnie oni inspirują ją do pracy, a w szczególności jej rodzina. Przez lata docierała się z różnymi stylami artystycznymi, by w wieku 21 lat uznać, że najmocniej odwzorowują ją sztuki abstrakcyjne. Jest szczęśliwa, że może gościć ludzi pośród swojej wyobraźni. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Wystawa fotograficzna
poniedziałek, 08 maj 2017
Galeria Biblio zaprasza na wystawę fotograficzną GRUPY TWÓRCZEJ MOTYCZ „KUPCY”
image_001.jpg
Czytaj całość...
Krajobrazy życia
czwartek, 04 maj 2017
image_001.jpgW środę 26 kwietnia w Filii nr 38 odbył się wernisaż wystawy prac autorstwa Pani Zofii Kardasz pt: „Krajobrazy życia”. Choć sztuka zawsze towarzyszyła pani Zofii i przenikała wszystkie sfery jej życia, ona skupiła się najpierw na życiu rodzinnym, później zajęła się sprawami zawodowymi. Na rozwijanie pasji artystycznej przyszedł czas na emeryturze. To właśnie w tym czasie zaczęła tworzyć pierwsze prace plastyczne. Obrazy powstają szybko - w ciągu jednego dnia, kilku godzin. A przedstawiają przyrodę - kwiaty, góry, wodę, drzewa. Część obrazów to wyobraźnia autorki, ale są one tak autentyczne, że można śmiało powiedzieć, że są to pamiątki ze wspaniałej podroży, której wspomnienie malarka chce utrwalić i przekazać nam w formie pejzaży.
Czytaj całość...
Wielki Tydzień w ilustracjach do Nowego Testamentu
czwartek, 04 maj 2017
image_001.jpgPrzez cały kwiecień w Filii nr 3 można było oglądać wystawę "Wielki Tydzień w ilustracjach do Nowego Testamentu". Wydarzenia Wielkiego Tygodnia zawsze były inspiracją dla artystów.Tym razem na wystawie zestawiono twórców z dwóch odległych epok. Gustaw Dore - XIX-wieczny francuski grafik, ilustrator, malarz - stworzył kilkaset ilustracji przedstawiających historie biblijne. Finezyjna kreska, realistyczny styl fantazja i tajemniczość - to znaki szczególne tego artysty. Albrecht Durer - XVI-wieczny grafik niemiecki, teoretyk sztuki, najwybitniejszy niemiecki artysta renesansowy.
Czytaj całość...
Kto ty jesteś?
piątek, 28 kwiecień 2017
image_001.jpgPrzez cały kwiecień w Filii nr 19 gościła wystawa “Kto ty jesteś?”, która uczy najmłodszych patriotyzmu, tłumaczy pojęcia ojczyzny, bohaterstwa, a także zaprasza do współuczestniczenia na co dzień w małych społecznościach. Wystawa w prostej ikonografii i przyjaznym tekstom pozwala w łatwy sposób wytłumaczyć dzieciom abstrakcyjne pojęcia i uczy za młodu prospołecznych nawyków.
Wystawie towarzyszyły warsztaty dla dzieci z Przedszkola nr 3, przybliżające ideę solidarności, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji i działań na rzecz innych - wartości tak bliskich założeniom akcji „Kto ty jesteś?".
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 884


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego