Wystawy
Kto ty jesteś?
czwartek, 21 wrzesień 2017
image_001.jpgJak wytłumaczyć dziecku, co to jest patriotyzm? Odpowiedź na to pytanie można odnaleźć na wystawie pt. „Kto ty jesteś?”
Plakaty autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka pokazują, że patriotyzm, to też codzienne akty współodpowiedzialności za swoją małą ojczyznę: wieś, miasto, kraj.
Wystawa jest częścią kampanii społecznej, która obejmuje również wydawnictwo książkowe o tym samym tytule, działania w internecie oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Hasła kampanii, autorstwa Joanny Olech, oscylują wokół pojęć takich jak szacunek, tolerancja, zaufanie, ekologia i zaangażowanie na rzecz kraju.
Wystawę można oglądać w Filii nr 36 do końca września. Zapraszamy
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Ćwiczenia z nieświadomości
wtorek, 19 wrzesień 2017
image_001.jpgAktualnie w Filii nr 37 można oglądać wystawę prac Ignacego Oboza. Ćwiczenia z nieświadomości to cykl wykonywanych szybko i w dużych ilościach rysunków. Jest on luźnym zapisem skojarzeń oraz próbą analizy procesów zachodzących w nieświadomej psyche. W konsekwencji treścią rysunkowych ćwiczeń stały się zarówno rzeczy błahe, jak i głębsze przemyślenia natury filozoficznej. Wystawa jest dostępna do 20 października.
Czytaj całość...
Galeria OKNA zaprasza
poniedziałek, 18 wrzesień 2017
image_001.jpgWystawa "Lublin w pracach uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida" jest kolejną odsłoną z cyklu „Sztuka w Oknach” przygotowanego z okazji Jubileuszu 700 – lecia Miasta Lublin. Przybyłych gości powitali dr Irena Książek - Kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego i Andrzej Mazuś - Zastępca Dyrektora ZSP im. C.K. Norwida w Lublinie.
Czytaj całość...
Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata
wtorek, 12 wrzesień 2017
image_001.jpg11 września w Filii nr 38 MBP mieliśmy przyjemność gościć Panią Evgeniye Glos z rodziną, która opowiadała przedszkolakom z Chatki Puchatka o swoim rocznym pobycie w Chinach. Spotkanie nawiązywało do wystawy „MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, którą mogli oglądać w przestrzeni naszej biblioteki, przybliżyło maluchom ten odległy kraj.
Czytaj całość...
Siedem obrazów na 700-lecie Lublina
wtorek, 12 wrzesień 2017
image_001.jpg„Akwarela jest dla mnie próbą zmierzenia się z tym, co nieprzewidywalne. To wymagająca odwagi odpowiedź na wyzwanie jakie stanowi biel arkusza i pokora wobec tego, co na nim powstaje...”
K. Kraczoń
Czytaj całość...
fotoRURY
poniedziałek, 11 wrzesień 2017
image_001.jpgWe wrześniu w Filii nr 18 można oglądać wystawę „fotoRURY” powstałą podczas pleneru fotograficznego realizowanego w ramach projektu o tej samej nazwie co wystawa. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodu 700-lecia miasta w 2017 roku. Uczestnikami pleneru byli młodzi ludzie, którzy uczyli się fotografii dokumentalnej, reportażowej i portretowej. Co z tego powstało można obejrzeć u nas, w bibliotece przy Głębokiej. Serdecznie zapraszamy.


Czytaj całość...
Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w akwareli Artura Orłowskiego
poniedziałek, 28 sierpień 2017
image_001.jpgW Filii nr 31 prezentowana jest wystawa z cyklu Lublin w siedmiu odsłonach: Lublin w akwareli Artura Orłowskiego.
Artur Orłowski rozpoczął działalność artystyczną  w 1986 roku. W swoich pracach stosuje techniki olejne, akwarelowe i rysunek. Wykonuje portrety, pejzaże oraz olejne kopie realistyczne. Swoją twórczość eksponuje w Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki w Sandomierzu, w Nisku, Janowie Lubelskim, Tarnobrzegu.
Wystawione w bibliotece prace artysty przedstawiają zabytki Lublina m.in: Zamek, Bramę Grodzką, Teatr Stary, Bramę Krakowską, Archikatedrę Lubelską.
Wystawa potrwa do 29 września, zapraszamy do oglądania.
Czytaj całość...
Abstrakcyjna natura
poniedziałek, 21 sierpień 2017
image_001.jpgJulia Rychwińska, Studentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Po uszy zakochana w malarstwie i dobrej poezji. Swoją przyjaźń z obrazami rozpoczęła za czasów przedszkolnych i nigdy się z nią nie rozstała. Pierwsze sztalugi w wieku 8 lat otrzymała od ojca chrzestnego, wtedy już wiedziała, że z malarstwem nie rozstanie się nigdy. Wzloty i upadki w dziedzinach artystycznych pozwoliły jej udoskonalić siebie i obrać odpowiedni kierunek. Przez lata docierała się z różnymi stylami artystycznymi, by w wieku 21 lat uznać, że najmocniej odwzorowują ją sztuki abstrakcyjne. Takie jest również jej wnętrze, osobowość i życie.
Czytaj całość...
Siedem obrazów na 700-lecie Lublina
piątek, 18 sierpień 2017
image_001.jpgAutorską wystawę "Siedem obrazów na 700-lecie Lublina" można oglądać w Filii nr 21 od 10 sierpnia 2017 roku. Kazimierz Kraczoń po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej wrócił do rodzinnego miasta, by otworzyć własną pracownię architektoniczną, rozwijając przy tym pasję rysowania i malowania. W autorskiej szkole rysunku i malarstwa przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, prowadzi też plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych. Jest członkiem Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 928


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego