Wystawy
Stanisław Moniuszko - wystawa
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
W Filii nr 37 do końca maja można oglądać wystawę pt. „Stanisław Moniuszko - twórca polskiej opery narodowej”. Przybliża ona sylwetkę kompozytora, portrety oraz miejsca pamięci związane z artystą. Serdecznie zapraszamy.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Wszystkie stworzenia małe i duże
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Warto o tym pamiętać, ponieważ to do nas należy odpowiedzialność za ich przestrzeganie. W Filii nr 18 prezentujemy wystawę fotografii, przedstawiających zwierzęta naszych Czytelników. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji "Wszystkie stworzenia małe i duże".
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Moje światy
poniedziałek, 13 maj 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
Przyjaciółka książka
piątek, 10 maj 2019
image_001.jpg
Od 6 maja w Filii nr 24 można zobaczyć książki - bajki powstałe podczas zajęć prowadzonych przez poetkę Alicje Barton, a wykonane w ramach projektu „Twórcze spotkania z Lubelską Legendą. Edycja II”, zrealizowanemu dzięki wsparciu Miasta Lublin przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego Studeo i Fundację M-art.
Zapraszamy również do obejrzenia wystawy prac plastycznych dzieci wykonanych w ramach projektu "Przyjaciółka książka" realizowanego przez Fundację M-art oraz Filię nr 35. Projekt realizowany był również dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Wystawę oglądać można do 20 maja. Serdecznie zapraszamy!
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Patrząc na jazz
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpgPrzy okazji tegorocznej edycji 11. Lublin Jazz Festiwal, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa spotkania. Galeria OKNA MBP 26 kwietnia, zgromadziła miłośników fotografii Macieja Nowaka, a w Filii nr 2, 28 kwietnia Magdalena Grzebałkowska opowiadała o swojej książce poświęconej Krzysztofowi Komedzie.
Czytaj całość...
Blask kamienia
środa, 24 kwiecień 2019
image_001.jpg
11 kwietnia w Filii nr 33 odbyło się otwarcie wystawy Aliny Lewickiej-Strzok „Blask kamienia”. Fotografia jest jedną z wielu pasji autorki podobnie jak tematyka, o której mówi tak: „Zawsze lubiłam kościoły romańskie. Nie przemawiała do mnie ekspresyjność gotyku i nieskrywana pycha wielkich katedr. Wymarzonym miejscem modlitwy i kontemplacji był kościół nie przytłaczający, lecz przyjmujący, otwarty. Kościół o pustych ścianach, łagodnych formach, stłumionym świetle. Zapewniający ciszę i pustkę...
Nie umiem przestać się nimi delektować, tak jak nie mam ochoty rezygnować z wędrówek śladami romańskich kościołów...”
Czytaj całość...
Kwiaty
środa, 17 kwiecień 2019
image_001.jpg
Wraz z nadejściem wiosny Filia 34 miała przyjemność prezentowania wystawy fotografii pani Ewy Brodziak „Kwiaty”. Autorka prac jest plastyczką, socjologiem, fotografem, absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych im. S. Wyspiańskiego w Jarosławiu, członkinią Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. E. Hartwiga gdzie zasiada w Radzie Artystycznej Towarzystwa. Autorka kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych. W 2018 roku Ewa Brodziak została nagrodzona Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Teatr w Obiektywie” w ramach SANS.
Czytaj całość...
Portrety kwiatów
wtorek, 16 kwiecień 2019
Pracownicy image_001.jpgFilii nr 28 serdecznie zapraszają do oglądania wystawy fotografii Portrety kwiatów  przygotowanej przez Studenckie Koło Fotografii UMCS. Studenci aktywnie promują  Wydział Biologii i Biotechnologii poprzez rozwijanie swoich pasji przyrodniczych i fotograficznych. Wystawa będzie prezentowana do końca maja.
Czytaj całość...
Wolni z wolnymi, równi z równymi - jak powstała Unia Lubelska?
piątek, 12 kwiecień 2019
image_001.jpg
Unia Lubelska, to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski. Drogę do jej zawarcia przedstawia wystawa pt: „Wolni z wolnymi, równi z równymi - jak powstała Unia Lubelska?” prezentowa w Filii 36.  Początki związku Polski i Litwy sięgają 1385 roku i unii personalnej w Krewie. Na końcu tej ścieżki jest unia realna w Lublinie, w wyniku której powstało ogromne i silne państwo polsko-litewskie Rzeczpospolita Obojga Narodów.


Czytaj całość...
Wielki Tydzień
piątek, 12 kwiecień 2019
image_001.jpg
Wydarzenia Wielkiego Tygodnia były inspiracją do wystawy przygotowanej przez Zuzannę Kaczorowską. Wielki Tydzień mieści w sobie prawie wszystkie najważniejsze dla chrześcijaństwa wydarzenia. Wokół nich koncentrują się podstawowe tajemnice wiary. Przeżycie czasu przygotowania staje się nauką skupienia. To odniesienie pozwala wnikliwiej poznać wartość duchowego dziedzictwa.
Wystawę można oglądać w godzinach pracy Filii 24 do końca kwietnia. Zapraszamy.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1260

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego