Wystawy
Unia Lubelska oczami młodzieży
poniedziałek, 08 lipiec 2019
image_001.jpg
W Filii nr 22 można oglądać wystawę „450 lat Unii Lubelskiej”, na której prezentowane są zdjęcia wykonane przez młodzież z MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Pod kierunkiem pani Anny Asyngier-Kozieł młodzież wykonała zdjęcia i uwieczniła na nich miejsca w naszym mieście, związane z wydarzeniami unii zawartej w 1569 roku między Koroną Królestwa Polskiego a Wielkim Księstwem Litewskim. Młodzi autorzy mają po 14-16 lat, ale mając już świadomość wagi Unii i jej wpływu na losy narodu i państwa polskiego, a także rozwój samego Lublina odwołują się do symboli narodowych, będących nieodłącznym elementem polskiej kultury i tożsamości.
Czytaj całość...
Nie samą różą kwiaty żyją
piątek, 05 lipiec 2019
image_001.jpg
"Nie samą różą kwiaty żyją", to kolejny cykl prac malarskich Julii Rychwińskiej. Prace są inspirowane zapomnianym kwiatem łubinu, który kiedyś był dostojnym towarzyszem każdego ogrodu, a bukiety ożywiał, jak mało który kwiat. Obrazami chcę przypomnieć, że nie tylko róże są piękne i nadają się na różne okazje. Ponieważ z kwiatami jest trochę jak z życiem, to warto sięgać po rozmaite gatunki i malować swoje życie przeróżnymi barwami.
Wystawę chcę poświecić mojej Mamie, która odkąd pamiętam zajmowała się kwiatami, tak pięknymi, że niektóre do dziś pozostały w mojej głowie.
Julia Rychwińska
Czytaj całość...
Najpiękniejsze biblioteki świata
wtorek, 02 lipiec 2019
image_001.jpg
Wakacje sprzyjają podróżom. Przy okazji poznawania nowych miejsc warto rozejrzeć się za bibliotekami.
W Filii nr 18 prezentujemy fotografie tych największych i najpiękniejszych, nowoczesnych lub zachowanych w klasycznym stylu. Warto jednak pamiętać, że każda biblioteka jest niepowtarzalna, na swój sposób wyjątkowa i godna uwagi.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Roślina na ulicach Lublina
poniedziałek, 01 lipiec 2019
image_001.jpgWystawa fotografii, która jest prezentowana w Filii 39 została przygotowana przez uczniów Zespołu Przedmiotów Zawodowych w Zespole Szkół nr 6 w Lublinie w ramach Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego pt.: „Roślina na ulicach Lublina”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego. Zdjęcia przedstawiają barwne klomby, ukwiecone trawniki, donice z kolorowymi roślinami, zdobiące ulice i skwery Lublina. Pozwalają dostrzec piękno w otaczającej przestrzeni miejskiej i pobudzają wyobraźnię.
Anna Czy
Czytaj całość...
Plener malarski
czwartek, 27 czerwiec 2019

image_001.jpg

Szlakiem Unii Lubelskiej
wtorek, 25 czerwiec 2019
image_001.jpg
W Filii nr 37 można podziwiać wystawę „Szlakiem Unii Lubelskiej”. 1 lipca 1959 roku w Lublinie zaprzysiężony został akt Unii Lubelskiej. Na jego mocy Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie zostały połączone w Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Wystawa prezentuje fotografie miejsc, które przypominają nam o tym wydarzeniu. Autorką zdjęć jest pani Monika Arora, kobieta o wielu zainteresowaniach. Ukończyła kulturoznawstwo na UMCS-ie. Do jej pasji należą m. in. pisanie książek, fotografia i podróżowanie po wielu ciekawych zakątkach świata.
Czytaj całość...
Wyraz umysłu w kolorze
poniedziałek, 24 czerwiec 2019
image_001.jpg
21 czerwca gościem Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA był Aleksander Yasin, ukraiński mistrz palety i pędzla. Wystawa pt. "Wyraz umysłu w kolorze" prezentuje pomysły malarskie artysty zarówno w oleju, akrylu jak i w akwareli, do której  czasami wprowadza elementy gwaszu. Na obrazach Aleksandra Yasina, od prawie dwudziestu lat mieszkającego i tworzącego w Polsce, możemy podziwiać piękno połanieckiej, staszowskiej i sandomierskiej ziemi oraz wspaniałe pejzaże Krymu i Bretanii. Swój dorobek prezentował na pięćdziesięciu krajowych i zagranicznych wystawach. 
Część ekspozycji artysty można zobaczyć również w Filii nr 24 MBP, przy ul. Juranda 7.
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy "Podróż Chile - Peru"
piątek, 21 czerwiec 2019
image_001.jpg
13 czerwca w Galerii Biblio odbył się wernisaż Mieczysława Sachadyna "Podróż Chile-Peru". Mieczysław Sachadyn ukończył studia na kierunku matematyka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 70. i 80. był bardzo aktywnym fotografem życia kulturalnego Lublina. Dokumentował spektakle teatralne, współpracował między innymi z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrem Muzycznym, Teatrem Provisorium, Scena 6, Teatrem Wizji i Ruchu w Grudziądzu, Teatrem Gong 2, Teatrem Kameralnym, Grupą Chwilową, Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatrem Wizji i Ruchu. W 1974 roku wykonał dokumentację fotograficzną Festiwalu Teatralnego FAMA w Świnoujściu. Od 1970 r. należy do Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga. Jest członkiem Lubelskiej  grupy „Portreciarze”. W wolnych chwilach podróżuje po świecie, wykonując fotoreportaże ze swoich wypraw. Jest autorem licznych wystaw w kraju i za granicą.
Czytaj całość...
Portreciarze
środa, 19 czerwiec 2019

image_001.jpg

Nie ma rocznicy Unii Lubelskiej bez Matejki
wtorek, 18 czerwiec 2019
image_001.jpg
W Filii nr 28 można obejrzeć wystawę przygotowaną we współpracy z Muzeum Lubelskim dla upamiętnienia 450. rocznicy Unii Lubelskiej. "Nie ma rocznicy Unii Lubelskiej bez Matejki" to wystawa prezentująca reprodukcję obrazu autorstwa Jana Matejki pt."Unia Lubelska" namalowanego z okazji 300. rocznicy unii polsko-litewskiej. Głównym przesłaniem obrazu Jana Matejki było umieszczenie w jednym miejscu ludzi o różnym pochodzeniu i różnych poglądach, mimo, że nie wszyscy działacze mogli być obecni w sejmie w Lublinie w 1569 roku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1292

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego