Wystawy
Wszystkie strony Europy, czyli Andersen w podróży
wtorek, 12 listopad 2019
image_001.jpg
W Filii nr 37 można doglądać wystawę dotyczącą życia i podróży Hansa Christian Andersena. Wystawę można podziwiać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Wernisaż wystawy malarstwa Anny Laurson
środa, 06 listopad 2019
image_001.jpg
4 listopada w Filii nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Laurson. Anna Laurson z wykształcenia jest inżynierem, mieszka w Lublinie od 4 lat. Maluje od 2011 roku, jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i Klubu Plastyka w Domu Żołnierza. Artystka pasjonuje się malarstwem w stylu realistycznym oraz impresjonizmem. Najchętniej maluje w technice olejnej. Na naszej wystawie prezentuje martwą naturę, zwierzęta oraz pejzaże marynistyczne i miejskie – wszystko w przepięknych kolorach.
Czytaj całość...
Zamalowane
czwartek, 31 październik 2019
image_001.jpg
W Filii nr 39 prezentowane są prace Marty Turskiej, studentki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Wystawa pod tytułem „Zamalowane” zawiera prace wykonane podczas zajęć na uniwersytecie.
Czytaj całość...
Obcy wśród nas - portrety owadów
piątek, 18 październik 2019
image_002.jpg
17 października w Galerii Biblio, Filii nr 32 MBP odbył się wernisaż fotografii Piotra Gołębiowskiego pt.: "Obcy wśród nas - portrety owadów". Wystawę będziemy prezentować do 4 listopada, zapraszamy.
Poniższą fotorelację wernisażu wykonał Pan Robert Pikul.
Czytaj całość...
Od Gibraltaru i Przylądka Matapan po Mřysalen i Kebnekaise
czwartek, 17 październik 2019
image_001.jpg
Wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Wrony pt. „Od Gibraltaru i Przylądka Matapan po Møysalen i Kebnekaise” odbył się w ramach obchodów V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek w Filii 34 MBP w Lublinie i zgromadził spore grono miłośników gór i podróży. Andrzej Wrona jest archeologiem, muzealnikiem, pasjonatem górskich wędrówek i sportu. Na wystawie można zobaczyć ponad trzydzieści wielkoformatowych fotografii z wypraw ich autora w różne góry Europy, m.in. z różnych części Alp (Włochy, Francja, Austria, Szwajcaria, Słowenia), Pirenejów, Gór Betyckich (Sierra Nevada), Apeninów, Dolomitów, gór Korsyki, gór Bułgarii (Riła, Piryn), gór Grecji (Olimp, Parnas, Taygetos), gór Skandynawii, Kaukazu. Wystawę można oglądać w Filii nr 34 przy ul. Judyma 2a do końca października 2019 r.
Czytaj całość...
Przez światło i powietrze
poniedziałek, 14 październik 2019
image_001.jpg
11 października w Galerii OKNA MBP odbył się wernisaż wystawy "Przez światło i powietrze". Autor obrazów, Michał Jasiewicz, jest absolwentem Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Czytaj całość...
Wystawa ilustracji Izabeli Madeja
piątek, 11 październik 2019
image_001.jpg
Do końca października w Filii nr 24 można oglądać wystawę ilustracji Izabeli Madeja. Prace przedstawiają sceny z najbardziej znanych baśni jak Calineczka, Czerwony Kapturek czy Królowa Śniegu, oraz legend i opowieści związanych z polskimi tradycjami oraz polskie legendy. Zachęcamy do wkroczenia w ten niezwykle barwny i piękny świat stworzony przez ilustratorkę.
Izabela (Madeja) Czop jest plastyczką, ilustratorką, animatorką i pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Zmalowane
wtorek, 08 październik 2019

image_001.jpg

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 1340

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego