Działalność Filii
Dzień Babci, Dzień Dziadka
czwartek, 24 styczeń 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 24 stycznia 2019 r.
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia przedszkolne lub szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. W naszych filiach też przygotowywaliśmy się do tych świąt.
Czytaj całość...
Kosmiczna podróż
środa, 23 styczeń 2019
image_001.jpgJak duży jest kosmos? W jaki sposób śpią astronauci kiedy nie ma grawitacji? Czy będziemy mieszkać na innych planetach? Podczas spotkania z przedszkolakami z Chatki Puchatka padło wiele pytań, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi. Wyprawy kosmiczne pobudzają wyobraźnię w każdym wieku, dlatego w naszej bibliotece nie brakuje pozycji dla najmłodszych dotyczących tej tematyki. Oprócz ilustrowanych albumów i przewodników, które dzieci z zainteresowaniem przeglądały, przeżyliśmy gwiezdną podróż z Franklinem.
Czytaj całość...
Poezja Wisławy Szymborskiej
poniedziałek, 21 styczeń 2019

image_001.jpg

Mapa marzeń
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_001.jpg
18 stycznia w Filii nr 11 odbyło się cykliczne spotkanie dla seniorów z Centrum Usług Socjalnych. Tym razem uczestnicy, pod kierunkiem Aliny Gumieniak wykonali swoją mapę marzeń.
Poniżej fotorelacja ze spotkania.
Czytaj całość...
Wierszowanki - rymowanki
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_001.jpgW Filii nr 37 odbył się cykl zajęć pod hasłem „Wierszowanki - rymowanki”. Z okazji 80. rocznicy urodzin Joanny Papuzińskiej przedszkolaki zapoznały się z twórczością autorki. Mieliśmy również przyjemność gościć Pana Pawła Banderskiego - emerytowanego muzyka wojskowego, twórcę aranży na orkiestrę wojskową, a także autora wierszy oraz piosenek dla najmłodszych.
Czytaj całość...
Historia Lublina - gra
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_002.jpg
"Historia Lublina" to gra karciana, którą Fundacja Trach przekazała placówkom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W każdej filii (oprócz szpitalnych) można kreatywnie  spędzić czas, a przy tym poznać dzieje jednego z najważniejszych polskich miast – Lublina.
W Filii nr 35 odbyły się pierwsze rozgrywki, podczas których zadaniem graczy było układanie kart ważnych historycznych faktów w kolejności chronologicznej.
"Historia Lublina" to świetne narzędzie do integracji, zabawy i edukacji. Proste zasady i wiele zróżnicowanych kart wydarzeń gwarantują dobrą zabawę. Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych zasobów.

Czytaj całość...
Palmyra - antyczne miasto zniszczone przez ISIS
poniedziałek, 21 styczeń 2019
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 4489

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego