Działalność Filii
Planszówkowe środy w Biblio
poniedziałek, 07 maj 2018
image_001.jpgW kwietniu odbyły się dwa spotkania z cyklu Planszówkowe środy w Biblio. Jak zwykle na tapetę wzięliśmy różnorodny zestaw tytułów, jednak tym razem zdecydowanie królowały krótsze i szybsze w rozegraniu pozycje. Na kolejne spotkania zapraszamy 09 i 23 maja, od godziny 18:00.
Czytaj całość...
Edukacja przez sztukę
poniedziałek, 07 maj 2018
image_001.jpgW kwietniu odbyły się cztery warsztaty plastyczne z cyklu "Edukacja przez Sztukę". Podczas kilku spotkań dzieci, inspirując się literaturą, narysowały ilustrację do „Polskiej legendy o smoku wawelskim” oraz wykonały kompozycje kwiatowe ze słoneczników. Z kolei z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zaprojektowały zakładki do ulubionej książki. Przed majówką dzieci namalowały obrazki o wymarzonej rodzinnej wyprawie.
Czytaj całość...
100-lecie odzyskania niepodległości
poniedziałek, 07 maj 2018
image_001.jpgW związku z obchodami w roku 2018 100-lecia odzyskania niepodległości Filia nr 20 wraz z panem Ryszardem Łozińskim (przewodnikiem lubelskim, historykiem, badaczem historii Zemborzyc) przygotowała prelekcję w Przedszkolu nr 16 w Lublinie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii zdobycia niepodległości, a także obejrzały zdjęcia osób, które walczyły za niepodległość Polski.
Pan Ryszard przyniósł także rekwizyty: czapkę rogatywkę-konfederatkę, ryngfar konfederatów oraz współczesną czapkę wojskową. Przedszkolaki były zachwycone, a na koniec wręczyły gościowi prezent - podziękowania w formie flagi polskiej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
Poczytaj mnie!
poniedziałek, 07 maj 2018
image_001.jpgW Filii nr 35 odbyły się kolejne warsztaty z dr Małgorzatą Centner-Guz pod hasłem: Poczytaj mnie! – jak pomóc małemu dziecku w odkrywaniu radości w kontakcie z książką. Inspiracje metodyczne wdrażające do słuchania i aktywnego doświadczania literatury i książki.
Czytaj całość...
Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka
poniedziałek, 07 maj 2018
image_001.jpg27 kwietnia w Filii 36 gościliśmy Panią Jolantę Jurkowską, która przybliżyła nam sylwetkę abp. Ignacego Tokarczuka. Poznaliśmy fascynującą postać, bardzo ważną dla Kościoła katolickiego w Polsce.
Człowieka odważnie idącego drogą wiary, biskupa niezłomnego. Jemu zawdzięczamy utworzenie ponad 400 parafii, które zakładał mimo sprzeciwu komunistów. Arcybiskup przemyski był też zaangażowany w działania na rzecz niepodległości Polski i wolności człowieka, za co został odznaczony Orderem Orła Białego. Zasłynął bezkompromisowymi kazaniami, w których sprzeciwiał się sowieckiej okupacji Polski. Z tego powodu był przez funkcjonariuszy komunistycznego państwa inwigilowany i fałszywie oskarżany przed wiernymi i zwierzchnikami kościelnymi.
Czytaj całość...
O emocjach
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
image_001.jpgUmiejętność rozmawiania o emocjach i nazywania ich, jest niezwykle istotna dla osób w każdym wieku. Im wcześniej nauczymy się rozpoznawać to co czujemy oraz wskazywać źródła i przyczyny emocji tym lepiej. Zajęcia prowadzone w Filii nr 38 MBP pt: „W labiryncie emocji” dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym pokazują jak rozmawiać, szczególnie o trudnych takich jak złość czy smutek, a także poszukiwać sposobów radzenia sobie z nimi. Podczas warsztatów w zadaniu pomogły maluchom specjalne lustra z twarzami wyrażającymi różne nastroje. Dzieci odgadując co czują przedstawione postacie przypominały sobie sytuacje, w jakich dane uczucia im towarzyszyły.
Czytaj całość...
Piękno jest w nas
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
image_001.jpg24 kwietnia gościem Szeptanek była makijażystka pani Katarzyna Kaziród. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu na temat wizażu i pielęgnacji twarzy. Omówione zostały wszystkie typy cery, analiza kształtu twarzy i zasady dobierania cieni do konkretnego koloru oczu. Pani Katarzyna wykonała pokazowy makijaż dzienny, wykorzystujący najnowsze trendy m.in. konturowanie twarzy.
Czytaj całość...
Spotkanie z Wiosną w Filii nr 21
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
image_001.jpgGłośne czytanie, zajęcia plastyczne, pogadanka i pokaz kwiatów - w taki sposób zaprzyjaźnione z naszą biblioteką przedszkolaki odkrywały jedną z najpiękniejszych i najbarwniejszych pór roku, czyli wiosnę. Najmłodsi czytelnicy wysłuchali wierszy, m.in. „Krokusy” Wandy Chotomskiej, „Pierwiosnek” i „Bocian” Marii Konopnickiej oraz „Czapla” Kaliny Jerzykowskiej, a także kilku utworów Stefanii Szuchowej i Hanny Zdzitowieckiej, zebranych w książce „Od wiosny do wiosny”. Podczas spotkania z literaturą dzieci poznały budowę roślin, mogły przekonać się jak wygląda i pachnie kwiat jabłoni, mniszek pospolity i bez czarny.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
image_001_big.jpgAktualizacja 8 maja 2018

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jak obchodzono ten dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 4091


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego