Działalność Filii
Dzień Ojca w filiach MBP
czwartek, 21 czerwiec 2018
image_001.jpgObchody Dnia Ojca zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem. Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki (3 lata wcześniej, w 1907) wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców – w szczególności jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa. Wydarzenie miało charakter lokalny, a starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przyjęły się przez kolejnych kilka dekad. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. W Polsce to święto obchodzimy w dniu 23 czerwca.
Czytaj całość...
Moja rodzina
czwartek, 21 czerwiec 2018
image_001.jpgNa przełomie maja i czerwca w Filii nr 24 odbył się cykl zajęć pod hasłem „Moja rodzina”. Zajęcia były związane głównie z obchodzonymi w tych miesiącach świętami: Dniem Matki i Dniem Ojca. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o tym, kto wchodzi w skład rodziny, jakie emocje są związane z najbliższymi nam osobami oraz jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest ta podstawowa komórka społeczna.
Czytaj całość...
Młoda kultura w LSM
czwartek, 21 czerwiec 2018
Filia nr 26 zaprasza
image_001.jpgZbieramy wspomnienia o baobabie!
środa, 20 czerwiec 2018
Galeria Labirynt zaprasza do udziału w akcji
image_001.jpg
Czytaj całość...
Żonglerzy z Fundacji Sztukmistrze w Domu Żołnierza
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgŻonglerzy z Fundacji Sztukmistrze kolejny raz zakończyli zajęcia pokazem swoich umiejętności w Domu Żołnierza. Jest to zwieńczenie całego sezonu zajęć cyrkowych, które odbyły się w Filii nr 35. Współpraca z Fundacją trwa już pięć lat, a zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
Czytaj całość...
Gry planszowe - zakończenie sezonu
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgMiłośnicy gier planszowych w Filii nr 35 zakończyli sezon rozgrywkami turniejowymi.
Czytaj całość...
Prelekcja o arcybiskupie Ignacym Tokarczuku
wtorek, 19 czerwiec 2018
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpgMuzyka XX wieku
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpg6 czerwca w Filii nr 2 odbył się koncert wieńczący III edycję „Kolorowych Harmonii w Bibliotece”. Koncerty mają za zadanie promować grupę instrumentów dętych - odpowiedzialnych za „koloryt” brzmienia orkiestrowego, łączą edukację z wysokimi walorami artystycznymi prezentowanych utworów. „Kolorowe Harmonie w Bibliotece” są owocem trzyletniej współpracy ze Szkołą Muzyczną im. T. Szeligowskiego w Lublinie. Koordynatorem z ramienia biblioteki jest pracownik filii, a z ramienia szkoły - pan Andrzej Schab - solista Filharmonii Lubelskiej, członek kwartetu klarnetowego Claribel, a przede wszystkim - pedagog.

Czytaj całość...
Tydzień Grozy
wtorek, 19 czerwiec 2018
image_001.jpgOd 21 do 25 maja w Filii nr 2 trwał Tydzień Grozy. Był to czas wypełniony wykładami i dyskusjami którym towarzyszyła wystawa fotografii pt. „Bez wyjścia” autorstwa Karoliny Burzak - studentki Grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS.
Czytaj całość...
Kultura ze smakiem
poniedziałek, 18 czerwiec 2018
image_001.jpg
15 czerwca w filii nr 37  odbył się piknik „Kultura ze smakiem”. Piknik był częścią podsumowania projektu Kultura Jedzenia, realizowanego przez Kooperatywę Lubelską. Warsztaty prowadziły Sylwia Janasz, Elitsa Rikeva oraz Ewa Wojnowska. Atrakcje podzielone zostały na trzy strefy. Pierwszą z nich była interaktywna zabawa dla dzieci pod hasłem „Renesans i surrealizm – artystyczne improwizacje z owoców i warzyw”. Uczestnicy wysłuchali informacji o postaci Giuseppe Arcimboldiego i jego wpływie na artystów surrealistycznych. Następnie, zainspirowani twórczością malarza, tworzyli jadalne portrety i inne dzieła z ekologicznych owoców i warzyw. Na placu przed biblioteką odbyła się zabawa „Za co kochamy Pippi?”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 4147


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego