Działalność Filii
Polskie podania i legendy
poniedziałek, 28 maj 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 28 maja 2018


Nie tak prędko baśń się baje,
Jak się prędko dziw ten staje...

To już kolejne spotkanie milusińskich w Filii nr 19 z polskimi podaniami i legendami. Tym razem odwiedziła nas grupa Słoneczek z Przedszkola nr 22 oraz grupa Stokrotek z Przedszkola nr 3 w Lublinie. Odbyliśmy podróż w krainę dziwów i do miejsc realnych owianych tajemnicą legendy. W snutej przeze mnie opowieści o historii nie zabrakło wizerunków dobrych władców, odważnych bohaterów, postaci i miejsc fantastycznych, od szczytów gór po podziemia pełne   ukrytych skarbów, od Bałtyku po Karpaty.
tekst: Jolanta Jurkowska
foto: Elżbieta Kierepko

Czytaj całość...
Cieszmy się wolnością
poniedziałek, 28 maj 2018

image_001.jpg

Inny Wymiar podróży z Tomaszem Biedrzyckim
piątek, 25 maj 2018
image_001.jpg17 maja w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Inny wymiar podróży. Spotkanie poprowadził pan Tomasz Biedrzycki - absolwent Wydziału Rybackiego WSR w Olsztynie, pracował w Gospodarstwie Stawowym w Sobieszynie-Brzozowej, gdzie prowadził badania pod egidą Polskiej Akademii Nauk oraz w Powiatowym Zarządzie Gospodarki Wodnej i Melioryzacji w Rykach oraz Baranowie. Na co dzień wierny czytelnik biblioteki i miłośnik podróży - tych dalekich i bliskich. Założył działalność turystyczną i został przewodnikiem, i pilotem - najpierw po Europie, a później na całym świecie.
Czytaj całość...
Na każde pytanie odpowie czytanie!
środa, 23 maj 2018
image_001.jpg
Tym razem przybyły do nas Krasnoludki z Przedszkola nr 3, bardzo malutkie, bo cteroletnie...
Mały człowiek posiada naturalną ciekawość poznawczą, pragnie znać środowisko, w którym żyje - dlatego ciągle obserwuje, manipuluje przedmiotami, chce wszystkiego dotknąć, poszukuje wyjaśnień i pyta. Psychologia uznaje pytania dziecięce za początek ich samodzielnego myślenia. Dziecko pyta napotykając trudności w zrozumieniu jakiegoś zjawiska, w dążeniu do poznania czegoś nieznanego, do wyjaśnienia niejasności lub wątpliwości.
Czytaj całość...
Herbertowskie "kręgi na wodzie"
środa, 23 maj 2018
image_001.jpg
We wtorkowe przedpołudnie odwiedzili nas uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie. Wysłuchali pogadanki o czasach w których żył Zbigniew Herbert, o podróżach, które odbył, o życiu, które nie było tak harmonijne „jak kręgi na wodzie”.

Czytaj całość...
XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
wtorek, 22 maj 2018
image_001.jpgAktualizacja 28 maja 2018

Od 8 do 15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywały się spotkania w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne wydarzenie pod hasłem "(Do)wolność czytania" miało na celu promować czytelnictwo i biblioteki, zainteresować książką szerokie kręgi społeczeństwa,  podkreślić rolę czytania oraz edukacji. Tymi działaniami chcieliśmy też podkreślić prestiż zawodu bibliotekarza.
Czytaj całość...
Szeptanki
poniedziałek, 21 maj 2018
image_001.jpgW czasie ostatnich Szeptanek dzieci wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających prowadzonych wg metody E. Gordona. Prowadząca pani Zuzanna Gawrońska - opowiedziała, że istotą tej metody jest brak wydawanych poleceń, wszystko zaś opiera się na głosie i ruchu. Nie używa się tu słów, jedynie słychać rytmy, tony, melodie. Jest tylko muzyka. W celu uatrakcyjnienia zajęć prowadząca używała piórek, kwiatów i chusty Klanzy.
Za tydzień spotkanie z trenerem personalnym, który podpowie m.in. jak napisać dobre CV. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.
Czytaj całość...
VI Lubelska Noc Bibliotek
piątek, 18 maj 2018
image_001.jpgAktualizacja 1 czerwca 2018

Miejska Biblioteka Publiczna to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom Lublina i okolic. Sieć MBP tworzy 39 filii usytuowanych niemal we wszystkich dzielnicach miasta. Biblioteka zapewnia czytelnikom nieodpłatny dostęp do książek, prasy, audiobooków, muzyki i filmów oraz komputerów z dostępem do Internetu.
Biblioteki stają się multimedialnymi punktami dostępu do kultury, przestrzenią, która łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie bycia u siebie, z tym, co najciekawsze w miejscach publicznych – możliwością poznawania nowych osób, bycia razem z innymi ludźmi. To także miejsca spotkań, komunikacji społecznej, dostępu do żywej wiedzy, informacji, kultury i edukacji – to miejsce dla każdego. 11 maja filie MBP przygotowały bogatą ofertę kulturalno-edukacyjną z okazji VI Lubelskiej Nocy Bibliotek. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 4091


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego