Działalność Filii
Czwartkowe bajanie
wtorek, 03 lipiec 2018
bajanie.jpg
W czerwcu bibliotekarka z Filii nr 17 wraz z dziećmi z Przedszkola nr 42 wybrała się w czytelniczą podróż do Bajkolandii. Dzieci słuchały czytanych opowiadań, baśni i bajek, rysowały do nich ilustracje, odgadywały zagadki, dyskutowały o swoich ulubionych książkach.
Najstarsza grupa przedszkolaków odwiedziła naszą placówkę filialną, gdzie uczestniczyła w uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki. Zafascynowani książką "Reksio" z wydrukowaną dużą czcionką, podjęli pierwsze próby czytelnicze. Wszystkim „zerówkowiczom” zabawa w czytanie szła sprawnie i dostarczyła wiele radości.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Planszówkowe środy w Biblio
poniedziałek, 02 lipiec 2018
image_001.jpg
W czerwcu odbyły się dwa spotkania z cyklu Planszówkowe środy w Biblio.
Najciekawszą atrakcją była bez wątpienia prezentacja przedpremierowa gry Hard City. Poza tym na tapecie znalazły się między innymi Cyklady, Times' Up czy Avalon. Kolejne wieczorne spotkania z planszówkami planujemy po wakacjach, natomiast w lipcu i sierpniu zapraszamy do skorzystania z naszej biblioteki gier (ponad 150 tytułów), w godzinach otwarcia Biblioteki.

Dykteryjki
poniedziałek, 02 lipiec 2018
image_002.jpg
W tym miesiącu odbyły się dwa spotkania z cyklu Dykteryjki. Podczas pierwszych zajęć, dzieci poznały przygody psa Clifforda i wykonały papierową postać zwierzęcia. Drugie zajęcia nawiązywały do uczuć, a praca plastyczna przedstawiała serce zrobione z pomalowanych korków.
Z racji tego, że były to ostatnie zajęcia przed wakacjami, na dzieci czekała mała niespodzianka. 

Czytaj całość...
Świat Oczami Dzieci
poniedziałek, 02 lipiec 2018
image_001.jpg
W czerwcowym cyklu filmowy mogliśmy spojrzeć na świat Oczami Dzieci. 7 czerwca nasi widzowie kibicowali nauczycielowi muzyki, który pod koniec lat 40’ wprowadza nowe metody wychowawcze w szkole przy poprawczaku. Dzieci są zachwycone zmianami, jednak dyrekcja ma na ten temat inne zdanie. Film był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach, podobnie jak ten wyświetlany 21 czerwca. Podczas tejże projekcji mogliśmy zaobserwować jak autystyczny chłopiec odreagowuje śmierć ojca w zamachu terrorystycznym z 11 września 2001 roku.
O wolności...
piątek, 29 czerwiec 2018
image_001.jpgPisanie poezji jest swoistym aktem wolności. To szczególnie osobista sytuacja tworzenia świata z wyobraźni, nieskrępowanego zewnętrznymi czynnikami.
Czytaj całość...
Bezpieczne wakacje
czwartek, 28 czerwiec 2018
image_001.jpgOkres wakacyjny to szczególny czas dla wszystkich dzieci. Wiele z nich spędza wakacje nad wodą, w górach, czy wyjeżdża na kolonie. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też w Filii nr 24 zorganizowaliśmy cykl zajęć pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Wspólnie z dziećmi z Przedszkoli nr 36 i 49 zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu.
Czytaj całość...
"Dbałem o prawdę, o dobro ludzi"
czwartek, 28 czerwiec 2018
image_001.jpgZ okazji 100. rocznicy urodzin arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Filii nr 6 odbyło się spotkanie z osobami niesłyszącymi. Arcybiskup Ignacy Tokarczuk należał do tych niezłomnych biskupów, którzy w okresie komunistycznego terroru i prześladowań wykazał się nadzwyczajną odwagą, determinacją i inteligencją.
Czytaj całość...
Magiczna książka
środa, 27 czerwiec 2018
image_001.jpg
W ramach projektu Cała Polska czyta dzieciom w Filii 39 w ciągu roku szkolnego odbywały się zajęcia promujące czytanie książek. Uczniowie zerówek, działających przy Szkole Podstawowej nr 47 w Lublinie, brali udział w lekcjach bibliotecznych, których celem było zachęcanie dzieci do czytania i korzystania z biblioteki.
Czytaj całość...
Różne twarze biblioteki!
poniedziałek, 25 czerwiec 2018
W imieniu Ogólnopolskiej Sieci Bibliotekarzy LABiB zapraszamy do udziału w II edycji zjazdu lokalnego bibliotekarzy z Lubelszczyzny BiblioLAB.
image_001.jpgCzytaj całość...
Terapeutyczna moc poezji
piątek, 22 czerwiec 2018
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 4147


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego