Działalność Filii
Karnawał w bibliotece
czwartek, 14 luty 2019
image_001.jpgW związku z trwającym wciąż karnawałem Filia nr 37 zorganizowała cykl zajęć dla najmłodszych czytelników z pobliskich przedszkoli. Dzieci wysłuchały czytanek i wykonały karnawałowe maski z papieru. Zima nie odpuszcza, więc część zajęć odbyła się w przedszkolach. Maluchy odwiedziły także bibliotekę, gdzie uczestniczyły w karnawałowych warsztatach.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Biblioteka nowych technologii
środa, 13 luty 2019
image_001.jpg
Podczas drugiego dnia ferii, Filię nr 38 MBP odwiedziła ekipa reporterów z TVP Lublin. Dziennikarze zainteresowali się działaniami dotyczącymi wykorzystywania książek i nowych technologii we wspieraniu edukacji oraz rozwoju dzieci i młodzieży. Podczas nagrania rozmawialiśmy o książkach z rozszerzoną rzeczywistością, w których przy użyciu tabletu i specjalnej aplikacji możemy znaleźć dodatkowe treści niewidoczne gołym okiem. Pokazaliśmy w jaki sposób łączyć rozbudzanie zainteresowania książką z fascynacją nowymi technologiami wśród młodych użytkowników biblioteki.
Uczestnicy bibliotecznych zajęć pokazali, jak działają wybrane aplikacje oraz w jaki sposób programuje się roboty - Photony, które udostępniła naszej filii Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Zrealizowany reportaż telewizyjny można będzie zobaczyć w programie ZDARZENIA -  21 lutego 2019 roku o godzinie 17.35 w TVP o/Lublin.
Czytaj całość...
Bibliokoderzy
wtorek, 12 luty 2019
image_001.jpg
Ostatnie spotkanie bibliokoderów w Filii nr 38 było niezwykle ekscytujące. Wszystko to za sprawą robotów o nazwie Photon użyczonym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Młodzież miała okazję poznać możliwości robotów, które reagują na dotyk, ruch i dźwięki, potrafią także zmieniać kolor i komunikują się własnym językiem. Do zakodowania Photonów uczestnicy wykorzystali dedykowaną im aplikację zainstalowaną na tabletach. Programowanie odbywało się na dwóch poziomach zaawansowania. Zaczęliśmy od poziomu Draw, a następnie przetestowaliśmy Badge. Młodzież doskonale poradziła sobie z postawionymi zadaniami. Do zobaczenia za tydzień!Czytaj całość...
Malarstwo Juliusza Kossaka
wtorek, 12 luty 2019
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpgBezpieczni w Internecie
poniedziałek, 11 luty 2019
image_001.jpgFilia 34 włączając się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zaprosiła dwie klasy III SP im. Bolesława Chrobrego na tematyczną lekcję biblioteczną „Bezpieczni w Internecie”. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym czym jest Internet, do czego służy i dlaczego w sieci nikt nie jest anonimowy. Skupiliśmy się na pozytywnych zastosowaniach Internetu tj. wyszukiwanie informacji, komunikacja i legalny dostęp do dóbr kultury. W obrębie tych zagadnień omawialiśmy zagrożenia z jakimi możemy się spotkać. Największą uwagę zwróciliśmy na udostępnianie danych osobowych. W jednym z ćwiczeń dzieci miały za zadanie określić, które z podanych informacji są mało prywatne, prywatne lub bardzo prywatne.
Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpg
5 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego korzystania z zasobów sieci dzieci i młodzieży. Nasza filia gościła Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Roztocze”, którzy dowiedzieli się jak korzystać z komputera i co zrobić, jeśli mamy wątpliwości czy podana strona jest dla nas bezpieczna. Wskazaliśmy, jak ważne jest utrzymywanie aktualnej ochrony antywirusowej komputera, a także dyskutowaliśmy czy i jakie zdjęcia można umieszczać w internecie. Szczególną uwagę zwrócono na fakt, że wiele stron wymaga od nas podania danych osobowych, co stanowi dla nas bezpośrednie zagrożenie. Jednak nie tylko strony i hakerzy mogą zagrażać naszemu bezpieczeństwu.
Czytaj całość...
Walentynki z książką
piątek, 08 luty 2019
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w walentynkowej akcji!

image_001.jpg

Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpgNa początku lutego w Filii nr 37 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczestnikami zajęć byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie szkodliwe zjawiska czyhają na nich w internecie. Zapoznaliśmy się z pojęciami takimi jak trolling, hejt czy uzależnienie od internetu. Poznaliśmy również zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
Czytaj całość...
Zakochaj się w książce!
czwartek, 07 luty 2019
Filia nr 18 zaprasza
image_001.jpgSzeptanki
czwartek, 07 luty 2019
image_001.jpg
Jak w każdy wtorek, w Filii nr 38 odbyły się Szeptanki. Tym razem maluchy miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. „Jaś i magiczna fasola”. Poznały historię Jasia, jego mamę, ich krowę o imieniu „Stokrotka” oraz rodzinę olbrzymów. Po przedstawieniu odwiedził nas bardzo głodny gość, którym była właśnie krówka Jasia - „Stokrotka”. Dzieci z chęcią nakarmiły ją sianem. Jak się później okazało, „Stokrotka” była tak głodna, że zjadała dzieciom nawet orzechy i kasztany! Ach, jak ją później bolał brzuch...
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 4489

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego