Działalność Filii
Czwartkowe bajanie
piątek, 01 czerwiec 2018
bajanie.jpgW maju kontynuowano akcję głośnego czytania literatury dziecięcej w Przedszkolu nr 42.
Spotkania odbywały się w pięciu grupach wiekowych. Dzięki bibliotekarce z Filii nr 17 maluchy przeniosły się w świat przyjaznych książek pełnych fascynujących wydarzeń. Bohaterowie bajek i opowiadań zabrali nas w podróż po krainie emocji i relacji międzyludzkich. Dzieci oswoiły się z gniewem, smutkiem, radością, wdzięcznością, potrafią już nazwać uczucia i okazywać je ze zrozumieniem. Czytane teksty były inspiracją do wielu rozmów z przedszkolakami.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Miasto Poezji 2018. Lubelskie Spotkania Literackie w Filii nr 36
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
24 maja Filia nr 36 stała się Mieszkaniem Poezji, w ramach Lubelskich Spotkań Literackich „Miasto Poezji”. W mieszkaniu urządzono  trzy pokoje - w każdym z nich zamieszkał inny rodzaj poezji. Gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej, które miały możliwość wysłuchania starannie dobranych utworów poetyckich o wysokiej wartości artystycznej. Były to wiersze najwybitniejszych twórców liryki dziecięcej, m.in.  Joanny Kulmowej, Danuty Wawiłow, Natalii Usenko, Michała Rusinka i wielu innych. Niektóre z wybranych utworów zostały zaprezentowane w mistrzowskim wykonaniu aktorów scen polskich jako recytacje i poezja śpiewana. Spotkanie zakończyła zabawa w rymy z książką Małgorzaty Strzałkowskiej  „Straszna książka czyli Upiorna zabawa w rymy”.
Czytaj całość...
Szeptanki o pracy
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
Podczas wtorkowych Szeptanek w naszej filii gościliśmy Panią dr Ewelinę Okoniewską, psycholog i trenerkę, która opowiedziała mamom jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Uczestniczki dowiedziały się w jakim okresie kobiety w Europie są bierne zawodowo i jakie mogą napotkać trudności w powrocie do pracy po długiej nieobecności. Poznały pozytywne aspekty aktywności zawodowej takie jak, niezależność finansowa czy możliwości rozwoju, a także nawiązywania nowych więzi społecznych.
Pani Ewelina udzieliła również wielu praktycznych porad dotyczących pisania CV.
Dziękujemy za niezwykle motywujące i inspirujące spotkanie!
Czytaj całość...
Noc Kultury w Filii nr 2
wtorek, 29 maj 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Smartfony bez tajemnic
wtorek, 29 maj 2018
Fundacja 5Medium oraz Filia 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają Seniorów na warsztaty obsługi smartfonów.
image_001.jpg
Prowadzenie: Pani Katarzyna Lipska.
Spotkanie jest częścią projektu "Aktywni on/offline" Fundacji 5Medium
O Matce pieśń...
wtorek, 29 maj 2018
image_000.jpg
„Nie pytajcie mnie, jak wyglądała moja matka: czy można opisać słońce? Z mamy promieniowało ciepło, siła, radość. Bardziej pamiętam te odczucia niż rysy jej twarzy. Przy niej śmiałem się i nic złego nie mogło mi się przytrafić.”
Éric-Emmanuel Schmitt, Dziecko Noego
Jeden z najpiękniejszych dni w roku, Dzień Matki, uczciliśmy razem z najmłodszymi czytelnikami w Filii nr 21.
Czytaj całość...
Przyjaciółki Staromiejskiej
poniedziałek, 28 maj 2018
image_001.jpgW książce "Opowieść dla przyjaciela" Halina Poświatowska wyrażała wątpliwości, by długo o nas pamiętano, kiedy książki odwykną od dotyku rąk a suknie zapomną o zapachu ciała. Pisała, że wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce.
Cisza przyjacielu, rozdziela bardziej niż przestrzeń.
Cisza przyjacielu nie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli (...)
Czytaj całość...
Dzień Mamy w Filii nr 8
poniedziałek, 28 maj 2018
image_001.jpg
W ubiegłym tygodniu zaprzyjaźnione z biblioteką przedszkolaki oraz najmłodsi czytelnicy Filii nr 8 wzięli udział w cyklu warsztatów przygotowujących do Dnia Mamy. Podczas spotkań rozmawialiśmy o tym, czym jest miłość rodzicielska oraz jak ważna jest mama. Po wysłuchaniu historii o literackich mamach (m. in. „Uśmiech dla żabki” Pawła Wechterowicza oraz „Kochana Mamusia” Agnieszki Frączek) dzieci opowiadały o tym, jakie są ich mamy - ciepłe, kochające, pocieszające lecz równocześnie wymagające i czasem zmęczone. Na koniec warsztatów dzieci wykonały prezenty dla swoich mam - kolorowe laurki, piękne portrety oraz obrazy ze świeżych kwiatów.
Małgorzata Janusz
Czytaj całość...
Dziękuję Mamo
poniedziałek, 28 maj 2018
image_001.jpg
W przeddzień "Dnia Matki" w Filii nr 23 (szpital) zorganizowano dzień podziękowań dla mam, za ich miłość, troskę i siłę, szczególnie potrzebną w trudnych dniach pobytu dziecka w szpitalu. Każdej mamie, która odwiedziła ze swoim dzieckiem Bibliotekę w dniu 25 maja, zostały złożone życzenia z dołączoną książką w prezencie. Poza tym w lokalu Biblioteki utworzono mini wystawkę książek z poezją i aforyzmami, której hasłem przewodnim było słowo matka.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 4091


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego