Działalność Filii
Pory jesieni polskiej
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_001.jpg

Legiony w dokumentach
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_002.jpg

Artystycznie dla Niepodległej
poniedziałek, 26 listopad 2018

image_001.jpg


Jesień
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 26 listopada 2018

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.

Tadeusz Wywrocki

Obecna pora roku kojarzona jest powszechnie ze smutkiem i nostalgią, ale na przełomie wieków artyści różnie postrzegali jesień. Ta wyjątkowa pora roku wabi nas feerią barw i spadającymi z drzew liśćmi. O tym jak ważny jest to okres w przyrodzie i jakie niesie zmiany, rozmawiamy w naszych filiach podczas zajęć z dziećmi oraz prowadząc warsztaty plastyczne.
Czytaj całość...
Moja Mała Ojczyzna
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgW 2018 roku niejednokrotnie mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych przygotowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z nich był projekt „Tajemnice starej fotografii” realizowany przez Klub SuperBabci i SuperDziadka w ramach miejskiego cyklu „Dzielnice Kultury”, współfinansowany przez Warsztaty Kultury. 22 listopada w Filii nr 21 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego „Moja mała Ojczyzna”, będącego integralną częścią całego projektu. Mieliśmy przyjemność gościć laureatów i wyróżnionych uczestników - przedszkolaki oraz uczniów  młodszych klas szkół podstawowych wraz z nauczycielami prowadzącymi.
Czytaj całość...
Szeptanki
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgWtorkowe Szeptanki w Filii nr 38 odwiedziła bardzo, ale to naprawdę bardzo głodna gąsienica... A tego, dlaczego była ona aż tak bardzo głodna i co się stało, gdy się już bardzo najadła, dzieci dowiedziały się z książki "Bardzo głodna gąsienica" Erica Carle.
Czytaj całość...
Wieczór andrzejkowy
piątek, 23 listopad 2018

image_001.jpg

Komu zawdzięczamy niepodległość
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgZ okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę do Filii nr 6 przybyła klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 21 na lekcję pt. "Komu zawdzięczamy niepodległość". Na zajęciach uczniowie poznali między innymi historię strajku dzieci z Wrześni, które mimo nacisku ze strony niemieckich nauczycieli nie chciały uczyć się religii w języku niemieckim. Mimo surowych kar chłosty i więzienia dla ich rodziców nie wyrzekły się polskiej mowy. Wspólnie odpowiedzieliśmy również na pytanie "Co oznacza być patriotą".
Monika Deneka
Czytaj całość...
Kobiety Powstań
piątek, 23 listopad 2018
image_001.jpgW ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Filia nr 34 miała przyjemność gościć dr. Zdzisława Bielenia na wykładzie „Kobiety Powstań”. Uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz seniorzy wysłuchali opowieści o odważnych, pomysłowych i niestrudzonych Polkach walczących o wolność swoich najbliższych i Ojczyzny.
Czytaj całość...
Polskie drogi do niepodległości
czwartek, 22 listopad 2018
image_001.jpg
W piękne wtorkowe popołudnie Filia nr 28 gościła mgr Romana Zarzyckiego wieloletniego pracownika WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie i znakomitego historyka. Pan Roman z entuzjazmem i przejęciem opowiadał o trudnych i niezwykłych drogach, jakie Polacy musieli przejść by odzyskać niepodległość. Nawiązał do naszych wielkich Polaków jak Piłsudski, Paderewski, Dmowski oraz o tych mniej znanych jak Karolina Kózkówna, Józef Haller, ksiądz Skorupko czy Bolesław Zajączkowski.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 4333


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego