Działalność Filii
Bajki, bajeczki dla najmłodszych
poniedziałek, 25 luty 2019
image_001.jpg
Filię 24 odwiedziły dzieci z przedszkola "Kraina Marzeń". Tematem zajęć były bajki i bajeczki. Przedszkolaki chętnie podzieliły się swoją wiedzą na temat ulubionych bohaterów z książek. Następnie przeczytaliśmy wspólnie Mo Willemsa "Mieszkamy w książce". Razem, bo książka wymaga od czytelnika aktywnego słuchania i interakcji z jej bohaterami. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało, a zagadka kto obserwuje świnkę Malinkę i słonia Leona okazała się wcale niełatwa. Na szczęście dzieci w końcu odgadły, że to my - czytelnicy patrzymy na książkowych bohaterów. Następnie dzieci miały za zadanie ulepić z plasteliny podobiznę Leona bądź Malinki - bajkowych przyjaciół. Prace dzieci można oglądać w naszej Bibliotece.
Olga Krawczyk
fot. Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Mrozem malowane
czwartek, 21 luty 2019
image_001.jpg
19 lutego Filia nr 17 gościła członków Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”. Spotkanie o tematyce zimowej rozpoczęliśmy od wysłuchania koncertu skrzypcowego Antonio Vivaldiego „Zima”. Wsłuchując się w melodię zaproszeni goście doznali odczucia trzaskającego mrozu, szalejącego i przejmującego wiatru. Śpiewna melodia rodziła wspomnienia długich zimowych wieczorów spędzonych przy kominku, kiedy to na dworze padał śnieg.
Pejzaże oraz poezja o zimowej tematyce zainspirowała uczestników spotkania do stworzenia kolorowych prac. Tworzywo malarskie stanowiły suche pastele, farby, kredki oraz pasta do zębów.
„Mrozem malowane” to wystawa prac plastycznych, którą można podziwiać w godzinach pracy biblioteki.
Zapraszamy.
Maria Włosek
Czytaj całość...
GEN ISBN
wtorek, 19 luty 2019

image_001.jpg


Światowy Dzień Kota
wtorek, 19 luty 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 19 lutego 2019

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie w wielu krajach. We Włoszech i Polsce obchodzimy  17 lutego. Jest to specjalny dzień, który ma zwrócić uwagę na  istotę niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwić ludzi na trudną sytuację czworonogów, dlatego też w naszych filiach organizowaliśmy zbiórkę karmy na potrzeby lubelskiego schroniska oraz zajęcia dla dzieci podkreślające znaczenie zwierząt w życiu człowieka.
Czytaj całość...
Wędrówki po Krzemieńcu
poniedziałek, 18 luty 2019

image_001.jpg

Warsztaty cyrkowe
poniedziałek, 18 luty 2019

image_001.jpg

Sąsiadka Sztuka
poniedziałek, 18 luty 2019

image_001.jpg

Walentynki z książką
poniedziałek, 18 luty 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 18 lutego 2019 r.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie tradycyjnie zaprosiła do udziału w walentynkowej akcji! W tym roku bibliotekarze przygotowali zabawę czytelniczą. Tylko 14 lutego, w wybranych kawiarniach, kwiaciarniach i księgarniach Lublina oraz w kinie można było znaleźć książki – niespodzianki i zabrać je do domu.
Dodatkowym elementem akcji było zrobienie sobie z książką selfie, wrzucenie na Facebooka i oznaczenie na zdjęciu nas (MBP Lublin - Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie) oraz miejsca, w którym znajdował się pakunek, z hashtagiem #walentynkizksiazka. Efekty czytelniczej aktywności można zobaczyć na naszym Facebooku.

W wybranych filiach MBP można było wziąć udział w ciekawych warsztatach i spotkaniach, a także otrzymać książkowe, zapakowane prezenty lub wypożyczyć książki z ukrytymi tytułami. Zapraszamy do obejrzenia relacji z walentynkowego świętowania.
Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 14 luty 2019
image_001.jpg
W Filii nr 38 kolejne Szeptanki za nami! Przed nami Dzień Świętego Walentego, dlatego też dzieciom została odczytana treść książki Kocham swoją mamusię. Dzień 14 lutego to święto wszystkich zakochanych, więc warto pokazać dzieciom, że uczucia do rodziców można wyrażać dziękując za zwykłe codzienne czynności - tak jak to zrobił króliczek. Po wspólnym przeczytaniu i obejrzeniu książki, wspólnie w kółeczku zatańczyliśmy Taniec Titou oraz trochę sobie pokicaliśmy, naśladując naszych futrzastych przyjaciół. Nie brakowało także radości związanej z zabawami z Chustą Animacyjną. Ale trzeba było sobie też trochę odpocząć.. Dobrym sposobem na to było wypełnienie białego serca opuszkami palców, które były pokryte farbą. Ale żeby tego było mało, to maluchy miały jeszcze masę piaskową, poprzez którą rozwijały swoje umiejętności manualne. Było super!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 4489

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego