Działalność Filii
Maj bez kar!
wtorek, 15 maj 2007
MAJ BEZ KAR


Miejska Biblioteka Publiczna

im. Hieronima Łopacińskiego

w Lublinie ogłasza akcję

pod hasłem  „Maj bez kar”.

Wszyscy czytelnicy, którzy oddadzą w maju zaległe

 książki do bibliotek filialnych nie poniosą żadnych

 konsekwencji finansowych.


Zachęcamy do skorzystania

z bezpłatnej możliwości rozliczenia się z biblioteką.
Pasowanie na czytelnika
wtorek, 15 maj 2007
Filia 3 - Tydzień Bibliotek - Zdjęcie 1Z okazji Tygodnia Bibliotek w dniach od 8 – 11 maja 2007 odbyły się 4 zajęcia dydaktyczne dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego i Szkoły Podstawowej nr 27. Dzieci dowiedziały się jaka jest droga książki od autora do czytelnika. Omówione zostały zasady zachowania się w bibliotece  i problem szanowania książek wypożyczonych do domu.
Każde spotkanie z dziećmi zaowocowało pracami plastycznymi. W bibliotece  można  obejrzeć galerię powrotu postaci bajkowych. Ze złotych ram obrazów spoglądają na nas Królewna Śnieżka , Kot w butach, Kubuś Puchatek i inni bohaterowie.
Pasowanie wielką kredką na czytelnika wzbudziło w dzieciach ogromny entuzjazm.

Czytaj całość...
"Przestrzenie dla Kultury w mieście"- VII Forum Kultury
poniedziałek, 14 maj 2007
14 maja o godz. 16.00 odbędzie się pierwsza w Lublinie otwarta  dla wszystkich dyskusja pod hasłem „Nowe przestrzenie dla Kultury”. Spotkanie odbędzie sie w Filii nr 28 MBP, przy ul. Nadbystrzyckiej 85.
Spotkanie jest drugą debatą z cyklu MIASTO I MY organizowanego przez Dariusza Jachimowicza, pełnomocnika prezydenta d/s kultury, przygotowującego nas do ubiegania się za dwa lata o miano Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.
W ramach otwarcia spotkania przewidziano krótką prezentację Biblioteki i jej planów rozwoju.
Serdecznie zapraszamy do dyskusji.
Wielka wyprawa "Żółtą kolejką"
piątek, 11 maj 2007
Żółta kolejka - Zdjęcie 1Z okazji Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego i Biuro Podróży „Almatur” zaprosiły  najmłodszych Lublinian na wielką wyprawę „żółtą kolejką”.
Tajemnice dawnego Lublina wspaniale odkryła dzieciom Pani Hanna Wyszkowska. W podróż po literaturze zabrały pracownice biblioteki -Anna Ostęp i Elżbieta Kopciewicz.
Kolejka wyruszyła ulicami Lublina w czwartek 10 maja  w godzinach 10.00 i 12.30. W wycieczce udział wzięło około setki dzieci z Przedszkoli nr 4 i nr 28. Przejazd profesjonalnie zabezpieczali policjanci na motocyklach wzbudzając podziw i sympatię małych uczestników wycieczki oraz uznanie organizatorów.

Czytaj całość...
Wincenty Pol - romantyk i etnograf. W 200 rocznicę urodzin.
piątek, 11 maj 2007
Poranek Wincenty Pol - Zdjęcie 1 W dniu 10 maja br. Filia 29 MBP w Lublinie przygotowała poranek poetycko - muzyczny dla uczczenia 200 rocznicy urodzin Wincentego Pola. Wiesława Sołtys przypomniała postać romantycznego poety, geografa i żarliwego patrioty, który los swój związał na dobre i na złe z przybraną ojczyzną. Pochodził bowiem z rodziny o niemiecko-francuskich korzeniach, ale szybko się spolonizował. Za bezprzykładne męstwo w czasie powstania listopadowego został nagrodzony krzyżem Virtuti Militari,  a gdy spod jego pióra wyszły "Pieśni Janusza" stał się prawdziwie romantycznym bardem tego zrywu narodowowyzwoleńczego.
Czytaj całość...
Lublin Miasto Unii
czwartek, 10 maj 2007
Lublin Miasto Unii - Zdjęcie 1Lublin jest miastem o bogatej przeszłości historycznej, zabytkowej architekturze i ciekawej zabudowie miejskiej. Jest dużym ośrodkiem handlowym, przemysłowym, a także naukowym i kulturalnym. Korzystne położenie geograficzne na szlaku głównych dróg handlowych powodowało, ze Lublin był pośrednikiem w kontaktach między Wschodem a Zachodem. Ważnym wydarzeniem dla Lublina była Unia Lubelska z 1569 roku. Głosiła ona wspólną politykę Polski i Litwy.
O tych faktach historycznych jak i o późniejszych wydarzeniach i osobach związanych z miastem opowiada nam wystawa „Lublin miastem unii” zorganizowana przez pracowników Filii nr 28 MBP. Temat opracowała i zaprezentowała Iwona Rogala.
Czytaj całość...
Biblioteka mojego wieku
środa, 09 maj 2007
Biblioteka mojego wieku - Zdjęcie 1W ramach tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka mojego wieku” Filia nr 28 MBP przygotowała wystawę związaną z promocją lubelskich wydawnictw. Wśród zaprezentowanych instytucji znalazły się: „Gaudium”- wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej, „Norbertinum” oraz „Fabryka słów”.
„Norbertinum” istnieje już od 1989r. a jego założycielem jest Norbert Wojciechowski. Specyfikacja wydawnicza obejmuje tytuły z zakresu historii najnowszej, literatury, sztuki, a także zawiera w swej ofercie pozycje biograficzne i wspomnieniowe.
„Gaudium” istnieje od 1975r. Przez swoje publikacje uczestniczy w dziele przekazu wiary za pomocą słowa drukowanego. W ofercie Wydawnictwa znajdują się pozycje religijne, popularnonaukowe, podręczniki szkolne i akademickie.
Czytaj całość...
Poczytaj mi, przyjacielu
środa, 09 maj 2007
Poczytaj mi przyjacielu - Zdjęcie 1Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Filii Nr 31 MBP miało miejsce spotkanie uczniów klas „O” z wolontariuszkami działającymi w ramach programu „Poczytaj mi, przyjacielu”. Dwie uczennice klasy I Gimnazjum Nr 3 – Marta Nowak i Alicja Młynarczyk przebrane w stroje bohaterów  utworów literackich czytały dzieciom fragmenty książek. Wspólna lektura przeplatana była zabawami, konkursami, tańcami i śpiewem. Na zakończenie dzieci otrzymały słodycze, pamiątki z pobytu w Bibliotece oraz  tajemniczą przesyłkę dla rodziców zawierającą  tekst: „Jak rozkochać dziecko w książkach”.
Czytaj całość...
Tydzień Bibliotek
poniedziałek, 07 maj 2007
W całej Polsce w dniach 07-11 maja br. rozpoczęły się obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Również Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie po raz kolejny  przygotowała  propozycje skierowane do różnych grup odbiorców – dzieci,  młodzieży wszystkich typów szkół i dorosłych mieszkańców miasta. W myśl tegorocznego hasła „Biblioteka mojego wieku” pragniemy ukazać wszechstronne działania biblioteki oraz zachęcić do korzystania z jej różnorodnych zbiorów.

Czytaj całość...
Stanisław Wyspiański - twórczość literacka i plastyczna
czwartek, 26 kwiecień 2007
Wyspiański - Zdjęcie 3W Filii Bibliotecznej nr 12 MBP przy ul. Żelazowej Woli 7 od połowy kwietnia do końca czerwca można obejrzeć wystawę poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu. Ekspozycja ukazuje twórczość literacką i plastyczną autora "Wesela" oraz monografie o nim. Wszystkich którzy zechcą zatrzymać się na moment i obejrzeć wystawę pan Włodzimierz Podkościelny uraczy ciekawostkami z życia Wyspiańskiego. Wystawa cieszy się dużą popularnością wśród czytelników, zwłaszcza młodzieży szkolnej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 4081 - 4090 z 4147


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego