Działalność Filii
Życie zaczyna się po czterdziestce
czwartek, 26 marzec 2009
Warsztaty kartek - Zdjęcie 001W cyklu "Życie zaczyna się po czterdziestce" 23 marca w Filii nr 4 odbyły się warsztaty robienia kart świątecznych. Materiały przygotowały i poprowadziły zajęcia Panie Beata Wijatkowska i Barbara Tokarska. Do Świąt Wielkanocnych można podziwiać wystawę kart wykonanych przez Panie Beatę i Barbarę. Zapraszamy.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Prelekcja w Babim lecie
czwartek, 26 marzec 2009
Babie Lato - Zdjęcie 001Klubokawiarnia „Babie lato” przy ul. Głębokiej 8a od początku swojego istnienia jest miejscem spotkań i debat, między innymi w obszarze kultury współczesnej. Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie często w swoich przedsięwzięciach wchodzi w przestrzeń miejską i podejmuje działania poza swoimi siedzibami. Nie dziwi więc fakt, że do takiego spotkania musiało dojść.
Czytaj całość...
Koncert wiosenny w Filii nr 29
czwartek, 26 marzec 2009
Koncert Wiosenny - Zdjęcie 001Nadając mu taki tytuł, mieliśmy nadzieję przywołać wiosnę:-)
Gośćmi naszej placówki byli skrzypkowie, uczniowie pani Iwony Siedlaczek ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T Szeligowskiego: Jakub Maćkowiak, Szymon Schab, Zuzanna Budzyńska, Magdalena Krukowska, Maria Stanisławczyk, Paulina Kochaniec, Michał Schab i Donald Sadowski.
Półtoragodzinny koncert zgromadził 50 osób, miedzy innymi uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej  "Źródło" oraz chórzystki ze Szkoły Podstawowej nr 45. Niestety, wyczekiwana wiosna nie przyszła :-(
Alina Lewicka - Rosińska 
Czytaj całość...
Powitanie wiosny
czwartek, 26 marzec 2009
Powitanie wiosny - Zdjęcie 00120 marca 2009 roku wspólnie z dziećmi z Przedszkola nr 75 w Lublinie i ich wychowawczyniami  powitaliśmy wiosnę. Wychowankowie podziękowali zimie za jej uroki i jednocześnie powitali wiosnę pięknym przedstawieniem. Przedszkolaki uczestniczyły w paleniu Marzanny i korzystając z ostatnich zimowych chwil- rzucały się śnieżkami.
Teraz dzieci z niecierpliwością oczekują na pierwsze oznaki nadejścia wiosny.
Ewa Jabłońska.
Czytaj całość...
Warsztaty "Jak powstawała książka"
wtorek, 24 marzec 2009
Warsztaty Filia 28 - Zdjęcie 00113 i 20 marca 2009 roku w Filii nr 28 MBP odbyły się warsztaty pod tytułem „Jak powstawała książka”. Zostały one przygotowane dla uczniów czterech klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 22.
Dzieci zapoznały się z historią piśmiennictwa z okresu starożytnego Egiptu, Mezopotamii, Grecji i Chin. Warsztaty miały na celu zastosowanie poznanych technik w praktyce: pisma klinowego na tabliczkach z masy solnej, pisania gęsim piórem, pisania „drobnym maczkiem”, pisania białkiem jaja kurzego z  brokatem. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, dzieci z zapałem wykonywały zadania, a efektem końcowym tej pracy jest samodzielnie wykonana książka.
Agnieszka Pawlak- Dziaduch
Czytaj całość...
Martwa natura
wtorek, 24 marzec 2009
Martwa Natura - Zdjęcie 001Od 23 marca 2009r. w Filii 28 MBP można oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie pod kierunkiem Pani Marzeny Żywickiej. Wystawę można oglądać do końca kwietnia. Zapraszamy.
Agnieszka Pawlak- Dziaduch
Czytaj całość...
Super babcie
poniedziałek, 23 marzec 2009
Babcie - Zdjęcie 00117 marca 2009 roku  odbyło się kolejne spotkanie w Filii nr  21 MBP zorganizowane dla Super Babci. Panie, z godnym podziwu entuzjazmem poznawały  tajniki wiedzy komputerowej. Aktywne Babcie potrafią już nie tylko sprawnie posługiwać się myszką , serfować po internecie, czy też wysyłać e-maile. Poznały też w stopniu zadowalającym środowisko programu Microsoft Word i Windows. Na każde kolejne spotkanie sympatyczne uczestniczki oczekują z niecierpliwoscią, a ich pogoda ducha i pozytywna energia udziela się wszystkim pracownikom biblioteki.
Agnieszka Małysz

Czytaj całość...
Koncert wiosenny
piątek, 20 marzec 2009
24  marca 2009 roku, o godzinie 12.00
Filia 29 MBP przy ulicy Kiepury 5 A
zaprasza na koncert wiosenny
w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego,
przygotowanych przez Panią Iwonę Siedlaczek:

Program:

Jakub Maćkowiak kl. 4 dz. - E.Sitt Etiuda nr 60 op.100
 Ch.Dancla - Wariacje na temat Marcadantego

Zuzanna Budzyńska kl. 5 dz. - Ch.Dancla - Etiuda nr 1 op. 73
J.Haydn - Koncert G cz. I
E.Młynarski - Mazur

Magdalena Krukowska kl. II - N.Paganini - Kaprys nr 13 op.1
 P.Sarasate - Zapateado op. 23

Maria Stanisławczyk kl.IV  - H.Wieniawski - Kaprys nr 4 op.18
 R.Szczedrin - W stronę Albeniza

Kwartet skrzypcowy : Paulina Kochaniec
 Maria Stanisławczyk
 Michał Schab
 Donald Sadowski
G.Bacewicz - Kwartet na czworo skrzypiec (1949)
Wystawa Kazimierza Krupy - malarstwo na szkle.
czwartek, 19 marzec 2009
Krupa - Zdjęcie 001Kazimierz Krupa jest absolwentem Wydziału Rolnego UMCS w Lublinie i SGGW w Warszawie. Pracował w doradztwie rolniczym na terenie województwa lubelskiego. Jest członkiem Towarzystwa Sztuk Pięknych w Lublinie i grupy ,,Plama" w Łęcznej. Maluje jako amator od 1991 roku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, między innymi we Wrocławiu, Debreczynie, Polgarze, Brześciu, Bydgoszczy, Łęcznej i Lublinie. Wystawy indywidualne: Lublin, Bydgoszcz, Łęczna, Świdnik, Kamionka, Trawniki, Horyniec. Na niewielkich formatowo szklanych taflach, poprzez bogactwo kolorów autor dzieli się z nami swoimi emocjami. Wernisaż odbył się w Filii nr 21 MBP w czwartek 12 marca.
Wystawa będzie prezentowana do 17.04.2009r.(piątek)
Anna Rafalska
Czytaj całość...
Czytamy dzieciom
piątek, 13 marzec 2009
Cała Polska - Zdjęcie 001Współpraca Filii nr 29 MBP ze Szkołą Podstawową nr 34 od lat znakomicie się układa, toteż z przyjemnością przyjęłam zaproszenie na poranek z literaturą w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Po uważnym wysłuchaniu "Nowych szat cesarza" Hansa Christiana Andersena czwartoklasiści z zaangażowaniem dyskutowali o różnych formach i obszarach manipulacji, trafnie opisując jej przykłady, spotykane w codziennym życiu i zastanawiali się, jak  się jej przeciwstawiać.
Alina Lewicka - Rosińska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 4081 - 4090 z 4323


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego