Działalność Filii
Ja i moja rodzina
piątek, 26 luty 2010
Rodzina - Zdjęcie 00112 lutego 2010 roku w Filii Nr 10 rozpoczął się cykl zajęć dotyczących rodziny. Tego dnia odbyła się lekcja dla klasy IV ze Szkoły Podstawowej Nr 10, pt.: Ja i moja rodzina. Mówiliśmy o  rodzinie, koligacjach rodzinnych, tradycji. Tworzyliśmy drzewo genealogiczne i dzieci słuchały opowiadania o rodzinie Jasia.
Anna Słowik
Czytaj całość...
Origami
piątek, 26 luty 2010
Origami - Zdjęcie 001折 り 紙
Filia nr 29 zaprasza do obejrzenia wystawy Origami - Papierowy  świat fantazji i wyobraźni. Prezentowane prace w większości to origami modułowe, polegające na tym, iż poszczególne elementy poskładane w sposób klasyczny, są łączone w jedną całość, tworząc złożoną, przestrzenną bryłę. Skala złożoności kształtów zależy od samozaparcia oraz wyobraźni osoby wykonującej dany model. Bez wątpienia sztuka ta kształtuje charakter i cierpliwość. Pozwala wyrobić w sobie koncentrację, a efekty są miłym zaskoczeniem dla oka czlowieka.
Na wystawie prezentowane są kolorowe pawie, łabędzie, wazony, kusudamy oraz kwiaty: kaktusy, lilie czy irysy.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
O co pytają nas wielcy malarze?
poniedziałek, 15 luty 2010
Modigliani - Zdjęcie 001O artyście można mówić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to podążanie śladami jego biografii zgodnie z chronologią. Drugi natomiast, to obserwowanie rozwoju jego dzieła, aż do momentu osiągnięcia przez nie formy, za którą podziwiamy artystę. Ten drugi sposób da nam możliwość odpowiedzi na pytanie: Dlaczego postaci na portretach Modiglianiego mają wydłużone kształty?
Czytaj całość...
Kwiatowe origami - warsztaty
piątek, 12 luty 2010
Origami - Zdjęcie 001Spotkanie ze sztuką origami na Filii nr 29 w ramach warsztatów zorganizowanych dla pracowników oddziałów dziecięcych MBP pozwoliło uczestnikom przy pomocy małej kartki papieru pobawić się formami w świecie fantazji i wyobraźni.
Origami dostarcza nam przeżyć, związanych z tworzeniem, rozwija artystycznie i uwrażliwia na piękno otaczającego świata. Jednocześnie nie jest zbyt wymagające, każdy może rozwijać pasję w dowolnym tempie i czasie. Nie jest też kosztowne, bo składać można nawet ze zwykłej kartki papieru.
Czytaj całość...
Zawód bibliotekarz
środa, 10 luty 2010
F13 - Zdjęcie 0015 lutego miało miejsce kolejne piątkowe spotkanie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej Nr 29, tym razem poświęcone książkom i bibliotekarstwu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyborem ciekawych i oryginalnych pozycji, jak również poznali biblioteczne pomieszczenia i układ półek. Dowiedzieli się, co należy zrobić by móc pożyczać książki w filii bibliotecznej i stać się czytelnikiem, kim jest czytelnik, jakie ma obowiązki i jakie prawa. Ponadto poznali tajniki zawodu bibliotekarza – mieli nawet szansę by na chwilę przejąć jego obowiązki i usiąść po drugiej stronie bibliotecznego biurka…"

Czytaj całość...
Walentynki
środa, 10 luty 2010
Filia 24 – WTZ - Zdjęcie 001 10 lutego w Filii nr 24 odbyły się zajęcia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Na początku spotkania uczestnicy wysłuchali bajki terapeutycznej zatytułowanej „Strachy spod łóżka”. Część plastyczna spotkania przebiegła pod znakiem zbliżającego się święta zakochanych. Osoby biorące udział w zajęciach przygotowały barwne karty walentynkowe. Walentynki zostały wykonane z wyciętych elementów: serduszek, kwiatów i piórek, które następnie poprzyklejano na kolorowy karton. Karty zostały wykonane według indywidualnych pomysłów twórców, zyskując niepowtarzalny charakter.
Anna Borowska

Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
środa, 10 luty 2010
Filia 28 – dbi - Zdjęcie 0019 lutego 2010 Filia Nr 28 zorganizowała obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzieci wysłuchały  pogadanki na temat zagrożeń i zasad bezpiecznego korzystania z  Internetu. Chętnie rozwiązywały przygotowane zadania i rebusy oraz korzystały ze stron internetowych informujących o bezpiecznym Internecie.

Czytaj całość...
Zima z książką
wtorek, 09 luty 2010
Bohaterowie - Zdjęcie 001W styczniu w Filii nr 18 odbył się cykl zajęć pt. "Zima z książką". W lekcjach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 18 i 53. Z zaciekawieniem słuchały wybranych fragmentów z książki R. i F. Atwatera "Pan Popper i jego pingwiny", brały udział w zabawie "prawda czy fałsz", a następnie "zgaduj - zgaduli" według książki Z. Dmitroca "Zagadki wesołej gromadki". Ośmielone atmosferą biblioteki dzieci kolorowały obrazki zwierząt żyjących na Antarktydzie.
Dorota Furmaniak

Czytaj całość...
Jasełka w Filii Nr 31
wtorek, 09 luty 2010
Filia 31 Jasełka - Zdjęcie 00121 stycznia 2010 roku aktorzy z Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej Nr 30, pracujący pod kierunkiem Pani Zofii Dzięcioł zaprezentowali spektakl „Jasełka”. Audytorium, złożone z dzieci z Przedszkola Nr 78, z wielkim zainteresowaniem obejrzało przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów.
Joanna Łopuszyńska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 4081 - 4090 z 4489

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego