Działalność Filii
Bój o Polskę...
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpgW ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Filia nr 6 przygotowała prelekcję i wystawę "Bój o Polskę" o Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Na spotkanie w bibliotece przybyły osoby niesłyszące z opiekunką i tłumaczką języka migowego.
Czytaj całość...
Dni Edukacji - książkowy pokaz mody
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpg
Na Wydziale  Pedagogiki i Psychologii UMCS 26 listopada odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu „ZA PROGIEM” – wyprawy odkrywców. Przygotowane z tej okazji warsztaty - Dni Edukacji - były realizowane we współpracy z Filią nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W ramach projektu pracownicy biblioteki zorganizowali konkurs plastyczny "Bohaterowie książkowi mojego życia" promujący wśród dzieci czytanie ze zrozumieniem oraz rozbudzenie zainteresowań książką i zamiłowanie do czytelnictwa.
Czytaj całość...
Gra miejska
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpgW ramach projektu „Lub Art Story - warsztaty tworzenia gier miejskich” uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie samodzielnie przygotowali scenariusz gry miejskiej „Zaginiony”, którego fabuła dzieje się we współczesnym Lublinie. Jednym z punktów przedsięwzięcia była Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rynku 11.
Czytaj całość...
Weź udział w Pasjonującym Tygodniu
środa, 28 listopad 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Warsztaty haftu strukturalnego
środa, 28 listopad 2018
Filia nr 31
image_001.jpg


O czym mówią nagrobki?
wtorek, 27 listopad 2018
image_001.jpg
O czym mówią nagrobki? Analiza symboliki występującej na cmentarzach katolickich, prawosławnych, żydowskich i pozawyznaniowych. Prelekcja ze slajdami.

20 listopada Filia 34 MBP miała przyjemność gościć Łukasza Marcińczaka filozofa, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, od 2006 roku stale związanego z "Akcentem", na łamach którego publikuje eseje, recenzje i szkice na temat twórców z kręgu paryskiej „Kultury” oraz wielokulturowej przeszłości Lublina i Lubelszczyzny.
Czytaj całość...
Jaki znak Twój? Polskie symbole narodowe
wtorek, 27 listopad 2018
image_001.jpg
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Filii nr 22 zostało przeprowadzonych pięć spotkań edukacyjnych dla klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 40.
Uczniowie zdobyli wiadomości na temat pierwszych władców państwa polskiego, oraz twórcy Legionów i architekta niepodległości Józefa Piłsudskiego. Poznały symbole narodowe i ich rolę w podtrzymaniu tożsamości narodowej.
Dzieci mogły obejrzeć wystawę z książek związanych tematycznie z zajęciami.
Czytaj całość...
Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg23 listopada w Filii nr 24 odbyła się lekcja patriotyzmu dla maluchów. Naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 46 z grupy "Wesołe Nutki." Odbyła się prezentacja na temat genezy i historii Narodowego Święta Niepodległości. Nie obyło się także bez krótkiej lekcji historii, co nie było łatwe biorąc pod uwagę wiek adresatów.
Czytaj całość...
Nie tylko Medal Niepodległości
poniedziałek, 26 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 26 listopada 2018


Muzealny Oddział Dom Kuncewiczów po raz kolejny zaprasza na prelekcje poparte prezentacją multimedialną, które tym razem poświęcone są odznaczeniom przyznanym autorce "Dwóch księżyców". Pani Monika Januszek-Surdacka - kierownik Domu Kuncewiczów przede wszystkim skupia się na Medalu Niepodległości, który Maria Kuncewiczowa otrzymała z rąk marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dzięki zaplanowanym spotkaniom będzie można lepiej poznać twórczość pisarki mocno związanej z Kazimierzem Dolnym. Pani Monika opowiada o wielu interesujących aspektach życia prywatnego popartych informacjami zdobytymi z prywatnych korespondencji i dzienników autorki. Wykład jest jednocześnie zachętą do tego, by wrócić do książek pisarki i zachęcić gości do odwiedzin nadwiślańskiego miasteczka, a tym samym Muzeum.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 4333


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego