Działalność Filii
Wielkie Kobiety - COCO CHANEL
piątek, 10 sierpień 2018
image_001.jpgFilia nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) rozpoczęła cykl mini wystaw w związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2018 ROKIEM PRAW KOBIET. Pod hasłem Wielkie Kobiety prezentowana jest postać Coco Chanel - francuskiej projektantki mody, jednej z najciekawszych kobiet XX wieku.
Czytaj całość...
Wakacyjne inspiracje
czwartek, 09 sierpień 2018
image_001.jpg
„Wakacyjne inspiracje” to wystawa prac stworzonych przez dzieci w trakcie warsztatów plastycznych trwających w lipcu w ramach akcji „Lato w mieście”.
Prezentowane w holu Filii nr 17 wytwory dziecięcej wyobraźni dostępne będą do 14 września w godzinach pracy biblioteki.
Zapraszamy!
Maria Włosek
Czytaj całość...
Lipcowe bajanie
wtorek, 07 sierpień 2018
bajanie.jpg
Lipcowa akcja głośnego czytania w Przedszkolu nr 42 miała na celu propagowanie idei czytania, zapoznanie z literaturą dziecięcą, a także rozbudzenie wśród maluchów zamiłowania do sięgania po książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych opowiadań, baśni i bajek, rysowały do nich ilustracje, odgadywały zagadki, dyskutowały o swoich ulubionych książkach.
Maria  Włosek
Czytaj całość...
Warsztaty bębniarskie
wtorek, 31 lipiec 2018
image_001.jpgW czasie ostatnich dni lipca w Filii nr 36 było bardzo głośno, a to za sprawą warsztatów bębniarskich prowadzonych przez pana Marka Fedora. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych 7-13 lat oraz 14-18 lat. Każdego dnia młodzi adepci sztuki bębniarskiej uczyli się innego rytmu. Poniedziałek poświęcony był kujawiakowi, wtorek mazurowi, środa oberkowi, czwartek krakowiakowi, natomiast piątek polonezowi. Był też rap na ludowo. Uczestnicy poznali pięć polskich tańców narodowych, nauczyli się zapisu nutowego, tańczyli też poloneza.
Czytaj całość...
Spotkanie z młodzieżą z Ukrainy
wtorek, 24 lipiec 2018
image_001.jpg23 lipca w Filii nr 18 odbyło się spotkanie z uczniami Szkoły dla Dzieci Głuchych w Żytomierzu, współpracującej ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Lublinie. Młodzież została zaproszona przez Urząd Miasta Lublin.
Czytaj całość...
Przy kawie o sztuce dokumentowania
poniedziałek, 23 lipiec 2018
image_001.jpgZ pogranicza publicystyki, literatury faktu i literatury pięknej - reportaż.
Celem reportażu jest taki opis realnych wydarzeń, aby wywarły na odbiorcy jak największe wrażenie i dawały możliwość uwrażliwiania opinii publicznej na problemy polityczne, gospodarcze, kulturalne, społeczne i obyczajowe. Rzetelnie i rzeczowo, będąc świadkiem lub słuchając świadków.
Czytaj całość...
Warsztaty malowania na tkaninach
piątek, 20 lipiec 2018
image_001.jpg
18 lipca 2018 r. w Filii nr 37 odbyły się warsztaty malowania na tkaninach. Prowadząca, Aneta Kozyra, krótką prezentacją multimedialną wdrożyła uczestników w tematykę wykorzystania szablonów w sztuce użytkowej. Następnie każdy otrzymał niezbędne materiały, by wykonać swoje autorskie pomysły dekoracji płóciennej torby. Pierwszym etapem było narysowanie projektu na kartce, następnie przeniesienie go na folię i wycięcie szablonu. Przy użyciu pędzli, gąbek do cieniowania, farb do tkanin oraz impregnatów powstały kolorowe obrazy, znaki i napisy. Użyte farby są trwałe, torbę będzie można prać.
Magdalena RademacherCzytaj całość...
Kwiat paproci
czwartek, 19 lipiec 2018
image_001.jpg
Biblioteka we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej „Misericordia” przygotowała spektakl performatywnego czytania baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego „Kwiat paproci”, dla uczestników półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. Dzieci z uwagą wysłuchały legendy o poszukiwaniu zaczarowanego kwiatu, który zakwita tylko raz w roku i przynosi złudne szczęście.
Czytaj całość...
Projekt "Aktywni on/offline"
czwartek, 19 lipiec 2018
image_001.jpgProjekt "Aktywni on/offline" Fundacji 5Medium, to szereg bezpłatnych działań: kursy, warsztaty, spotkania, wspólne wyjścia (np. do Jaskini Solnej), skierowanych do seniorów. W Filii nr 36 zakończyły się już kursy: języka angielskiego (prowadzenie p. Małgorzata Lipska) oraz komputerowy (prowadzenie p. Katarzyna Lipska). Relację z ich przebiegu można zobaczyć na stronie MBP oraz Facebooku Filii nr 36.
Czytaj całość...
Dzień ze Słowianami
środa, 18 lipiec 2018

image_001.jpg

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 4147


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego