Działalność Filii
Dzień Niedźwiedzia Polarnego
czwartek, 14 marzec 2019
image_001.jpg
W związku z obchodzonym niedawno Dniem Niedźwiedzia Polarnego Filia nr 37 zorganizowała cykl spotkań dla dzieci z pobliskich przedszkoli. Przedszkolaki wysłuchały bajki o białym niedźwiadku. W trakcie zajęć plastycznych wykonaliśmy śnieżnobiałe misie z papieru.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Wiosenne warsztaty
środa, 13 marzec 2019
image_001.jpgW Filii nr 37 zorganizowaliśmy wiosenne warsztaty dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie. Podczas spotkań mieliśmy okazję porozmawiać o widocznych już za oknem oznakach wiosny. W trakcie części plastycznej wykonaliśmy kolorowe wiosenne kolaże.
Magdalena Szymańska-Mazurek

Czytaj całość...
O wiosennych zwyczajach
środa, 13 marzec 2019
image_001.jpg
Chociaż za oknem pochmurno i czasem możemy zobaczyć jeszcze padający śnieg, to wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. 13 marca Filię nr 24 odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Roztocze". Spotkaliśmy się, aby porozmawiać o wiośnie, ulubionej przez wielu porze roku. Przeczytaliśmy wspólnie wierszyk – zagadkę i opowiadanie o tematyce wiosennej. Przybliżyliśmy też naszym słuchaczom genezę i sposób obchodzenia najbardziej znanego zwyczaju na powitanie wiosny - topienia Marzanny.
Czytaj całość...
Kolejne spotkanie z książką w przedszkolu "Słoneczko"
środa, 13 marzec 2019
image_001.jpg
12 marca odbyło się kolejne spotkanie z książką zorganizowane przez Filię nr 24 dla dzieci z przedszkola "Słoneczko". Dzieci jak zwykle niecierpliwie czekały na nowe książki. Tradycyjnie przygotowały także rysunki z bohaterami z przeczytanej lektury. Razem z Paniami z przedszkola zachęcamy również rodziców do czytania dzieciom.
Czytaj całość...
Niezapomniani bohaterowie Astrid Lindgren
wtorek, 12 marzec 2019
image_001.jpg
11 marca Filię nr 24 odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie. Tym razem odbyły się zajęcia literacko-plastyczne dla trzecioklasistów. Postawiliśmy sobie za cel zachęcenie młodych ludzi do zapoznania się z książkami Astrid Lindgren, także tymi spoza obowiązkowego kanonu lektur. Podczas prezentacji opowiedzieliśmy o dzieciństwie tej autorki, które miało ogromny wpływ na jej twórczość. Przedstawiliśmy także walory jej książek: niezwykłe i indywidualne podejście do dziecka, a także niepospolite poczucie humoru, za które Lindgren była początkowo niejednokrotnie krytykowana. Dzieci dowiedziały się, że tak lubiana dziś przez wszystkich książka "Pippi Pończoszanka" wywołała w Szwecji debatę publiczną na temat wychowywania, a powieść "Bracia Lwie Serce" była pierwszym dedykowanym dzieciom utworem poruszającym temat śmierci i odchodzenia.
Czytaj całość...
Tu rządzą dziewczyny!
wtorek, 12 marzec 2019
image_001.jpg8 marca, piątkowe popołudnie w Filii nr 38 należało do naszych młodych czytelniczek, które zorganizowały spotkanie w przyjacielskim gronie. Podczas Bibliotecznego Dnia Dziewcząt, dziewczynki bawiły się przy karaoke, poznały proste i naturalne przepisy na domowe maseczki i peeling z kawy, a także wspólnie spędzały czas przy stoliku kosmetyczno-fryzjerskim.
Czytaj całość...
Nasza Mała Biblioteka
wtorek, 12 marzec 2019
image_001.jpg
Do realizacji II edycji projekty Nasza Mała Biblioteka Filia nr 39 zaprosiła uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. Wspólnie przeczytaliśmy książki: „Magiczny pierścień” P. Svetiny, „Ugotuj mi bajkę” M. Koren i „Jajko czy kura?” P. Wechterowicza. Zajęcia miały charakter edukacyjny i zabawowy.
Czytaj całość...
Potwory w Filii nr 38
piątek, 08 marzec 2019
image_001.jpg
Miesiąc marzec w Filii nr 38 rozpoczęliśmy od cyklu zajęć pod nazwą „W mojej książce jest Potwór!” skierowanego do najmłodszych czytelników. Odwiedziły nas dwa przedszkola. Oba spotkania rozpoczęliśmy od przeczytania książki „W mojej książce jest Potwór” Toma Fletchera. Wspólnie podjęliśmy liczne próby przepędzenia potworka z książki, aby na koniec stwierdzić, że lepszym rozwiązaniem jest jego obecność w książce niż w naszych pokojach.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 4489

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego