Działalność Filii
Zdrowe, smaczne przedszkole
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW październiku i listopadzie w Filii nr 8 odbyły się warsztaty dla przedszkolaków poświęcone zdrowemu odżywianiu. Pełne humoru, koloru i smaku zajęcia dla najmłodszych poprowadziła dietetyk Katarzyna Ślusarska. Dzieci dowiedziały się czym jest piramida żywieniowa, jakich potraw należy spożywać najwięcej, a na jakie można pozwolić sobie jedynie od czasu do czasu oraz jak bardzo istotny w naszym życiu jest ruch i dobra zabawa.
Czytaj całość...
Nadciśnienie tętnicze - Ogólnopolska Akcja Profilaktyki
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW ramach Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia Tętniczego w Filii nr 8 odbyło się spotkanie z dietetyk Katarzyną Ślusarską. Słuchacze dowiedzieli się czym jest nadciśnienie tętnicze, jakie niebezpieczeństwo ze sobą niesie oraz w jaki sposób można niwelować jego zły wpływ na nasz organizm.
Czytaj całość...
Robienie ozdób choinkowych
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


Czwartkowe bajanie
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpg
Czwartkowe poranki z najpiękniejszymi książkami literatury dziecięcej to stała forma współpracy Filii nr 17 z nauczycielami z Przedszkola nr 42.
W listopadzie dzieci z uwagą słuchały krótkich i pogodnych bajeczek o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu oraz innych książkowych misiach i niedźwiedziach.
Czytane książki i oglądane kolorowe ilustracje, wywołały  na dziecięcych twarzach płomienny uśmiech i zadowolenie.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Biblioteczne Bajanie
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW listopadzie odbyły się dwa spotkania z cyklu Biblioteczne Bajanie w Filii nr 38. Podczas każdych zajęć czytane są fragmenty wybranych pozycji, przygotowane specjalnie dla małych czytelników. Dzieci wraz z bohaterami przeżywają ciekawe przygody, poznają ich problemy, smutki i radości.
Czytaj całość...
Akcja Załóż, że...
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgPrzez cały listopad w Filii nr 37 miała miejsce akcja pod hasłem „Załóż, że... przeczytasz więcej książek, zbierzesz więcej zakładek”. Zgodnie z założeniem akcji, każda osoba wraz z wypożyczonymi książkami była obdarowywana zakładką z ciekawym hasłem promującym czytelnictwo. Na najmłodszych również czekały atrakcyjne zakładki. Aby rozbudzić ciekawość naszych czytelników, każdego dnia były rozdawane inne zakładki.
Czytaj całość...
Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce  moja wolność
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
Filia 34 wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność”, który jest współorganizowany przez Fundację Rozwoju Informacyjnego oraz wydawnictwo Egmont z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II SP nr 50. Więcej informacji o realizacji projektu na stronie www.labib.pl
Czytaj całość...
Polska Niepodległa
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
28 listopada w Filii 24 odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z Przedszkola nr 46, choć stremowani nieco występem, spisali się wyśmienicie. Porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami, a w trakcie przedstawienia razem z przedszkolakami śpiewała patriotyczne pieśni. Inscenizacja  bardzo się podobała, wywołała wzruszenie i poczucie dumy z pięknej historii naszego kraju.
Przedstawionej lekcji historii nasi czytelnicy na pewno długo nie zapomną.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Warsztat świąteczny przy kawie
piątek, 30 listopad 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 4324


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego