Działalność Filii
Biblioteka Wolnych Książek
środa, 21 czerwiec 2017
image_001.jpg19 czerwca w Filii nr 38 powstała Biblioteka Wolnych Książek, w której była możliwość rozmowy z bibliotekarzem o nowościach wydawniczych, poznania inicjatyw biblioteki oraz poznania ciekawych ludzi. Wydarzenie to przypomina znanym wszystkim i wciąż rozwijający się bookcrossing. W naszej niecodziennej bibliotece, która tego dnia miała swoją przestrzeń na terenach zielonych przed filią, można było znaleźć powieści kryminalne najbardziej popularnych autorów: Katarzyny Bondy, Remigiusza Mroza, Charlotte Link.
Czytaj całość...
Uroczyste wręczenie nagród w Filii nr 28
wtorek, 20 czerwiec 2017
image_001.jpgW Filii nr 28 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów: plastycznego "Lublin w wyobraźni dziecka" i literackiego "Życie i twórczość Bolesława Prusa w poezji i prozie dziecięcej". W konkursach w ramach obchodów 700-lecia Lublina wzięli udział uczniowie klas IV - VI ze Szkoły Podstawowej nr 22. Spośród ponad 40 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs jury przyznało 5 nagród i 4 wyróżnienia.
Czytaj całość...
Wizyta w bibliotece
wtorek, 20 czerwiec 2017
image_001.jpgKsiążki to fajna sprawa
Czytaj je, to fajna zabawa

W piękne, czerwcowe przedpołudnie do Filii nr 19 zawitały „Słoneczka” z Przedszkola nr 22 . Podczas szybko upływających nam chwil spędzonych z książką, które nigdy nie są czasem straconym, za sprawą najpiękniejszych, rekomendowanych przez nas lektur dla najmłodszych, weszliśmy w świat czarów i dziwów oraz przygód przeżywanych wraz z niezapomnianymi bohaterami dziecięcej wyobraźni. Wśród licznej plejady dzieł dla najmłodszych nie mogło zabraknąć i tych, które uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, wprowadzają w świat wiedzy, przynoszą dobre wzorce zachowań – życzliwości, uczciwości, mądrości, odwagi.
Czytaj całość...
Rok rzeki Wisły
piątek, 16 czerwiec 2017
image_001.jpgFilię nr 28 odwiedzili uczniowie z klasy II "a" ze Szkoły Podstawowej nr 22, którzy uczestniczyli w lekcji pt: "Z nurtem Wisły przez legendy" w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły. Dzieci zapoznały się z różnymi ciekawostkami o Królowej Polskich Rzek, wysłuchały wybranych legend związanych z Wisłą i miastami przez które przepływa. Wspólnie wykonały prace grupowe przy mapie Polski oraz uzupełniły karty pracy.
Paulina Choma
Czytaj całość...
LUBLIN WCZORAJ - DZIŚ - JUTRO
środa, 14 czerwiec 2017
image_001.jpg12 czerwca uczniowie klasy I szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach przygotowanych z okazji 700-lecia miasta Lublina przez Filię nr 38. Podczas zajęć pod hasłem „Lublin wczoraj-dziś-jutro” uczniowie poznali legendę o nazwie miasta, jego herbie oraz o słynnej Czarciej Łapie. Zobaczyli jak wygląda Przywilej lokacyjny Lublina sygnowany na 15 sierpnia 1317 r. i gdzie jest przechowywany.
Czytaj całość...
Biblioteka wolnych książek
wtorek, 13 czerwiec 2017
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 13 czerwca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie od wielu lat włącza się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom promowany przez Fundację ABCXXI, który w tym roku odbywa się po raz szesnasty.
Hasło tegorocznej edycji „Czytanie zbliża” jest niezwykle trafne, bo dzięki wspólnej lekturze budują się relacje, rodzi się więź. Wspólne czytanie to czas tylko dla nas i naszego dziecka.
Podczas Tygodnia oprócz głośnego czytania wybranych fragmentów książek najmłodsi mogli wziąć udział w wielu spotkaniach i towarzyszących im wydarzeniach.
Czytaj całość...
Lubelskie Dni Seniora w MBP
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 19 czerwca 2017
Koncerty, warsztaty, zajęcia ruchowe, spotkania, to tylko niektóre rodzaje wydarzeń, przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną z okazji Tygodnia Seniora. Rozmaite formy aktywizacji starszych ludzi mają kształtować pozytywne postrzeganie osób starszych oraz pomóc seniorom nie tylko się rozwijać, ale też walczyć z wykluczeniem osób w podeszłym wieku, aby mogli w pełni korzystać życia kulturalnego i społecznego.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęciowych relacji z tegorocznej edycji Dni Seniora. Życzymy miłego oglądania.
Czytaj całość...
Festyn Osiedlowy Energia Pokoleń
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg10 czerwca na obiektach sportowych przy Gimnazjum nr 3 na Wrotkowie odbył się Festyn Rodzinny „Energia Pokoleń”, zorganizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową W. Z. Nałkowskich oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Imprezę rozpoczął Prezes Spółdzielni Piotr Gałka oraz Przewodniczący Klubu Radnych w Radzie Miasta Tomasz Pitucha. W stroju indianina, tradycyjnie zabawę prowadził Piotr Popiel, Radny Rady Miasta.
Czytaj całość...
Rodzinalia
poniedziałek, 12 czerwiec 2017
image_001.jpg11 czerwca na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie odbyła się dziewiąta edycja festynu parafialnego Rodzinalia. Organizatorem imprezy była parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Księży Marianów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: ks. abp. Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, p. Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, p. Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin i Prowincjał Księży Marianów – ks. Tomasz Nowaczek.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3459


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego