Działalność Filii
Serce dla mamy
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpgZ okazji zbliżającego się Dnia Matki, filia 22 MBP zorganizowała warsztaty plastyczne, na których robiliśmy quillingowe serce dla mamy. Dzieci bardzo zaangażowały się w zrobienie pięknego upominku. A prace z całą pewnością wywołają uśmiech na twarzach wszystkich obdarowanych mam.
Czytaj całość...
Retro wycieczka
piątek, 19 maj 2017
image_001.jpgZ okazji obchodzonej 700 rocznicy lokacji miasta Lublina, 18 maja 2017 gościliśmy w naszej Filii Panią Magdalenę Piwowarską, kierownik Muzeum Historii Miasta Lublina. Pani Magda zabrała uczniów z dwóch klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 45 im. Zbigniewa Herberta na wycieczkę retro po Lublinie. Wycieczka rozpoczęła się na Dworcu PKP i ruszyła ulicą Foksal po mieście z końca XIX wieku i początków XX, a zakończyła przed symbolem miasta oraz siedzibą muzeum, Bramą Krakowską. Młodzi czytelnicy Filii nr 29 dostali na koniec spotkania zadanie domowe polegające na sfotografowaniu wszystkich miejsc, które wraz z Panią Magdą zwiedzili.
Agnieszka Brzozowska
Czytaj całość...
Miłosne motywy w muzyce
piątek, 19 maj 2017
image_001.jpg17 maja 2017 roku odbył się koncert wieńczący tegoroczną edycję „Kolorowych Harmonii w Bibliotece”. Zgromadzona publiczność miała okazję poznać „Miłosne motywy w muzyce” słuchając utworów Francisa Poulenca, Edwarda Elgara, George'a Gerschwina, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Obok dzieł wybitnych kompozytorów szeroko i wieloznacznie pojętej muzyki klasycznej pojawiły się transkrypcje melodii ludowych oraz słynne tematy zaczerpnięte z muzyki filmowej. Podczas koncertu wykonawcy snuli muzyczną opowieść o różnych obliczach miłości, od tej romantycznej miłości od pierwszego wejrzenia, poprzez dojrzałą miłość małżeńską, aż po samą tęsknotę za tym uczuciem.
Czytaj całość...
V Lubelska Noc Bibliotek - relacja
czwartek, 18 maj 2017
image_001.jpgAktualizacja 18 maja 2017
Miejska Biblioteka Publiczna to ważna instytucja kultury, która służy mieszkańcom Lublina i okolic. Sieć MBP tworzy 39 filii usytuowanych niemal we wszystkich dzielnicach miasta. Biblioteka zapewnia czytelnikom nieodpłatny dostęp do książek, prasy, audiobooków, muzyki i filmów oraz komputerów z dostępem do Internetu.
Biblioteki stają się multimedialnymi punktami dostępu do kultury, przestrzenią, która łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie bycia u siebie, z tym, co najciekawsze w miejscach publicznych – możliwością poznawania nowych osób, bycia razem z innymi ludźmi. To także miejsca spotkań, komunikacji społecznej, dostępu do żywej wiedzy, informacji, kultury i edukacji – to miejsce dla każdego. Dlatego warto było podczas V Lubelskiej Nocy Bibliotek zajrzeć do filii MBP w Lublinie, które przygotowały oryginalną i atrakcyjną ofertę kulturalną. Zachęcamy do zapoznania się z relacją.
Czytaj całość...
Książka obrazowa
środa, 17 maj 2017
image_001.jpgDzisiaj, nasza Biblioteka – Filia nr 10, gościła dzieci z Przedszkola nr 59. Tematem zajęć były książki Pani Iwony Chmielewskiej. Traktują one o bardzo ważnych sprawach, które nam dorosłym wydają się na tyle oczywiste, że nie zawsze zwracamy na nie uwagę naszym dzieciom: o niepełnosprawności, o niesprawiedliwości w podziale dóbr, o dzieleniu się oraz o sprawach dnia codziennego, dotyczących również dzieci.
Czytaj całość...
Biblioteka oczywiście!
środa, 17 maj 2017
image_001.jpgAktualizacja 17 maja 2017

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek w dniach od 8 - 15 maja. Jest to ogólnopolski program promocji czytelnictwa. Po raz czternasty środowisko bibliotekarzy chce podkreślić rolę czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększyć prestiż zawodu bibliotekarza, a przede wszystkim zainteresować książką szerokie kręgi społeczeństwa.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją z odbytych u nas spotkań.
Czytaj całość...
Historia konstrukcji zegara i pomiaru czasu
środa, 17 maj 2017
image_001.jpgOd babilońskiej misy pomiaru czasu, czyli tarczy będącej odzwierciedleniem nieba, przez pierwsze konstrukcje zegara słonecznego w starożytnym Egipcie; jego sukcesywne udoskonalanie w związku ze zmianami pór roku i położenia Słońca, prowadził nas kolekcjoner i pasjonat tematu pan Grzegorz Sztal. W nocy słoneczny zegar nie działał, zaczęto więc stosować formy zegarów ogniowych - na przykład świec z wbitymi na różnej wysokości gwoździami i liczenie czasu według różnicy wypalenia.
Czytaj całość...
Ceramiczne szeptanki
wtorek, 16 maj 2017
image_001.jpgNa kolejnych Szeptankach rodzice z maluchami próbowali swoich sił w ceramice. Pani Monika Zadurska-Bielak z pracowni plastycznej Potok pokazała jakie cuda można wykonać z gliny. Dzieci poznały konsystencję gliny i z radością zabrały się do lepienia figurek. W ten sposób powstały zwierzątka, kilka talerzyków, aniołki, kwiatki i wiele innych ozdób. Za tydzień zajęcia z integracji sensorycznej. Zapraszamy.
Czytaj całość...
Superbabcie w bibliotece
środa, 10 maj 2017
image_001.jpg9 maja w Filii 31 MBP gościliśmy Panie z Klubu SuperBabcie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 30 wzięły udział w warsztatach kukiełki – supełki zorganizowanych w ramach projektu „Święto Lubelskich Dzielnic”. Na 700 –lecie Lublina powstały pacynki -  koziołki lubelskie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3400


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego