Działalność Filii
Mapa marzeń
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_001.jpg
18 stycznia w Filii nr 11 odbyło się cykliczne spotkanie dla seniorów z Centrum Usług Socjalnych. Tym razem uczestnicy, pod kierunkiem Aliny Gumieniak wykonali swoją mapę marzeń.
Poniżej fotorelacja ze spotkania.
Czytaj całość...
Dzień Babci, Dzień Dziadka
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_001.jpg
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia przedszkolne lub szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. W naszych filiach też przygotowywaliśmy się do tych świąt.
Czytaj całość...
Wierszowanki - rymowanki
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_001.jpgW Filii nr 37 odbył się cykl zajęć pod hasłem „Wierszowanki - rymowanki”. Z okazji 80. rocznicy urodzin Joanny Papuzińskiej przedszkolaki zapoznały się z twórczością autorki. Mieliśmy również przyjemność gościć Pana Pawła Banderskiego - emerytowanego muzyka wojskowego, twórcę aranży na orkiestrę wojskową, a także autora wierszy oraz piosenek dla najmłodszych.
Czytaj całość...
Historia Lublina - gra
poniedziałek, 21 styczeń 2019
image_002.jpg
"Historia Lublina" to gra karciana, którą Fundacja Trach przekazała placówkom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W każdej filii (oprócz szpitalnych) można kreatywnie  spędzić czas, a przy tym poznać dzieje jednego z najważniejszych polskich miast – Lublina.
W Filii nr 35 odbyły się pierwsze rozgrywki, podczas których zadaniem graczy było układanie kart ważnych historycznych faktów w kolejności chronologicznej.
"Historia Lublina" to świetne narzędzie do integracji, zabawy i edukacji. Proste zasady i wiele zróżnicowanych kart wydarzeń gwarantują dobrą zabawę. Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych zasobów.

Czytaj całość...
Historia polskiego pieniądza papierowego
piątek, 18 styczeń 2019
image_001.jpg
16 stycznia w Filii nr 37 miało miejsce spotkanie z kolekcjonerem panem Zbigniewem Wójcikiem - nauczycielem LCKZiU w Lublinie. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wystawę pt. „Sto lat niepodległości, sto lat pieniądza polskiego”, prezentującą zbiory pana Zbigniewa, wykonaną przez panią Marię Herman i panią Urszulę Kluchę - pracownice biblioteki LCKZiU w Lublinie.
Dzięki naszemu gościowi mogliśmy zagłębić się w świat numizmatyki. Prezentowane eksponaty są tylko niewielką częścią jego kolekcji, która obejmuje również monety oraz banknoty z całego świata.Czytaj całość...
Jasełka w Filii nr 34
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpg
Do Filii nr 34 z dobrymi życzeniami na Nowy Rok i jasełkami przybyli mali kolędnicy z Przedszkola Sióstr Urszulanek. W spotkaniu z nimi uczestniczyli uczniowie dwóch klas SP nr 50. Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, przeniesione poza teren kościoła istnieją po dzień dzisiejszy. Mimo pewnych różnic wiele zwyczajów pozostało niezmienionych przez te wszystkie lata. Sprawia to wielka siła jaką jest tradycja. Przekazując najmłodszemu pokoleniu obyczaje pozostające w pamięci starszych zaszczepiamy w nich przywiązanie do tradycji przodków.
Czytaj całość...
Mała lekcja przyrody
środa, 16 styczeń 2019
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgSzeptanki o Dniach Babci i Dziadka
środa, 16 styczeń 2019
image_001.jpg
Na ostatnich Szeptankach w Filii nr 38 przygotowywaliśmy się wspólnie do Dnia Babci i Dnia Dziadka. Razem z Misią Marysią spędziliśmy czas wraz z Misiami Dziadkami. Po przeczytaniu oraz obejrzeniu książeczki nadszedł czas, aby zrobić naszyjniki dla Babć. Maluchy wykonały je nawlekając kolorowy makaron na sznurki. Miały też możliwość zabawy z kolorami poprzez mieszanie ich rączkami oraz nóżkami na płótnie sensorycznym. W efekcie powstały piękne kolorowe obrazy. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy laurki, które dzieci mogą podarować swoim dziadkom w dniach ich świąt. Tworzeniu kartek towarzyszył masaż dłoni, który wykonywany był przy okazji malowania farbami rączek dzieci. Są to świetne ćwiczenia doskonalące motorykę małą. Wszystkie aktywności przyniosły nam bardzo dużo radości. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji!
Czytaj całość...
Mapa marzeń
wtorek, 15 styczeń 2019
image_001.jpg
Mapa marzeń to kolaż z powycinanych z gazet zdjęć czy haseł, które symbolicznie mają oddawać nasze pragnienia. Wybierając konkretne obrazy porządkujemy swoje marzenia, koncentrujemy się na nich, a to z kolei sprawia, że stają się możliwe do spełnienia. Nasze spotkanie w Filii nr 11 MBP w tworzeniu Mapy marzeń poprowadziła Alina Gumieniak, za co bardzo dziękujemy.
Czytaj całość...
Seniorzy - Edukatorzy
poniedziałek, 14 styczeń 2019
image_001.jpg
We współpracy z Fundacją Hesperos od sierpnia do grudnia 2018 roku odbyło się 29 imprez aktywizujących seniorów w ramach projektu Seniorzy - Edukatorzy. Uczestnicy zajęć mogli zdobyć umiejętności i poznać rozmaite techniki plastyczne: decoupage na szkle i drewnie, scrapbooking, filcowanie i wyplatanie papierowej wikliny. Odbywały się wykłady z edukacji obywatelskiej oraz spotkania z grami planszowymi.
Anna Orzełowska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4387

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego