Działalność Filii
Opole Lubelskie w świetle dawnych i współczesnych fotografii oraz dokumentów
wtorek, 21 maj 2019
image_001.jpgZnakomitym efektem badań genealogicznych Krzysztofa Wierzyńskiego było wydanie w 2010 roku albumu „Opole Lubelskie w świetle dawnych i współczesnych fotografii oraz dokumentów”. Drugie wydanie miało miejsce w 2014 roku, a trzeciego, z zapowiadanym przez Autora suplementem, spodziewamy się wkrótce. Rys historyczny Opola Lubelskiego został napisany przez prof. Mariusza Ausza, pracownika naukowego UMCS, drugi rozdział, autorstwa dra Huberta Mącika, ukazuje przemiany urbanistyczne miasta na przestrzeni wieków.
Czytaj całość...
XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 - #biblioteka
wtorek, 21 maj 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 21 maja 2019

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek, zwiększenia prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Hasło tegorocznego święta brzmi #biblioteka - za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy czyli to wszystko, co obecnie dzieje się w bibliotekach.
W wydarzeniach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną znalazło się miejsce nie tylko na książkę, ale też podczas naszych spotkań poruszamy temat jubileuszu 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej i Roku Stanisława Moniuszki.
Czytaj całość...
Konstytucja 3 Maja - wykład
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
W Filii nr 28 odbyło się spotkanie z Panem Romanem Zarzyckim, historykiem i wieloletnim pracownikiem biblioteki. Pan Roman wygłosił prelekcję dla seniorów na temat Konstytucji 3 Maja. Ciekawie i barwnie opowiedział o genezie, problematyce i wyjątkowej roli pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po amerykańskiej) konstytucji.
Czytaj całość...
Jak dobrze mieć rodzeństwo
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
Tym razem tematem lekcji bibliotecznych w Filii nr 37 była rodzina. Przedszkolaki opowiadały o swoim rodzeństwie, rozwiązywały zagadki i quizy na temat rodziny. Następnie z zainteresowaniem wysłuchały książki „Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo”. W trakcie plastycznej części zajęć dzieci stworzyły rodzinę pajączków z papieru.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Skarby Kultury Przestrzeni
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
Skarby Kultury Przestrzeni to konkurs dla mieszkańców Lublina, do którego można zgłosić swoje ulubione trasy spacerowe, klimatyczne zakątki, drzewa, ścieżki... Od 15 maja do 12 czerwca w wybranych filiach MBP można wziąć udział w spotkaniu informującym jak szukać Skarbów Kultury Przestrzeni. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać w formie elektronicznej lub przynieść osobiście do biblioteki do 24 czerwca 2019 roku.
Czytaj całość...
Warsztaty lalkarskie
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpgFilia nr 28 miała przyjemność gościć Panią Małgorzatę Adamczyk - specjalistę do spraw edukacji teatralnej w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, polonistkę, teatrolożkę, animatorkę kultury, która poprowadziła warsztaty dla dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie. Dzieci poznały różne rodzaje lalek, pacynki, bunraku, kukły, maski, lalki stolikowe i z zapałem włączyły się w ich animacje.
Czytaj całość...
Unia Lubelska 1569
środa, 15 maj 2019
image_001.jpg
15 maja w Filii nr 24 odbyło się spotkanie z Grupą Warsztatów Terapii Zajęciowej na temat Unii Lubelskiej. Podczas zajęć uczestnicy zobaczyli prezentację na temat Unii Lubelskiej, poznali historię i przyczyny powstania Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz dzieła sztuki i zabytki z nią związane. Omówiliśmy słynny obraz Jana Matejki znajdujący się w zbiorach Muzeum Lubelskiego, ukazujący ceremonię zaprzysiężenia unii oraz przeszliśmy wirtualną trasą po najważniejszych punktach miasta związanych z ówczesnymi wydarzeniami.
Czytaj całość...
Szeptanki o zwierzętach świata
piątek, 10 maj 2019
image_001.jpg
Na ostatnich Szeptankach przeczytaliśmy i obejrzeliśmy wspólnie książkę „Zwierzęta świata”. Aby dzieci lepiej mogły sobie je lepiej wyobrazić, przygotowane dla nich zostały balonowe zwierzątka. Książeczka „W dżungli” umożliwiła maluchom przemianę w małpkę, węża czy groźnego lwa. Oczywiście nie mogło zabraknąć sensorycznych atrakcji.
Czytaj całość...
Mój ulubiony zwierzęcy bohater literacki - wystawa
piątek, 10 maj 2019
image_001.jpg
Do 14 maja w Filii nr 37 można oglądać pokonkursową wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci z pobliskich szkół i przedszkoli. Serdecznie zapraszamy.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4570

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego