Działalność Filii
700 lat Lublina. Poznajemy najcenniejsze zabytki.
środa, 26 lipiec 2017
image_001.jpg25 lipca odbyliśmy z czytelnikami niesłyszącymi kolejną wycieczkę po Lublinie. Co prawda w zmniejszonym składzie (sezon urlopowy), ale nikt z nas nie chciał z tej przyjemności rezygnować. Spacerując po Starym Mieście odwiedziliśmy Bazylikę oo. Dominikanów i Archikatedrę Lubelską.
Czytaj całość...
Spotkanie dla osób niesłyszących
poniedziałek, 24 lipiec 2017
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg


Wakacje w Bibliotece
poniedziałek, 24 lipiec 2017
image_001.jpgWakacje w pełni, pogoda nas nie rozpieszcza, co robić kiedy za oknem pada deszcz? Oczywiście przyjść do biblioteki. Miejska Biblioteka Publiczna od wielu lat w miesiącach letnich, w ponad dwudziestu filiach organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Należy dodać, że zapewniamy wtedy fachową opiekę oraz ciekawe wydarzenia.
Wprawdzie niektóre z naszych placówek zakończyły już zajęcia (relacja zdjęciowa poniżej), ale zapraszamy do pozostałych. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.
Czytaj całość...
Zwyczajni ludzie i ich niezwykłe pasje
poniedziałek, 17 lipiec 2017
image_001.jpgWróżka Czarodziejka przyjaciółka krasnoludków, którą znamy ze spotkania z przedszkolakami, pokazała  nam się  w innej odsłonie - malarki, poetki twórczyni biżuterii i haftu. Na spotkaniu z seniorami zaprezentowała w Filii nr 11 własnoręcznie wykonane małe dzieła sztuki.
Jadwiga Skórska
Czytaj całość...
Bajki do pudełka
czwartek, 13 lipiec 2017
image_001.jpgAktualizacja 13 lipca 2017

Filia nr 24 i Fila nr 13 zostały zaproszone do udziału w projekcie "Bajki do pudełka na 700-lecie Lublina". Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia naszego miasta. Realizujące projekt Fundacja M-art oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Osobistego "STUDEO" zaprosiły naszych czytelników do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych, które inspirują do twórczych działań z zakresu rękodzieła artystycznego.
Czytaj całość...
Performatywne czytanie Legendy o Czarciej Łapie
środa, 12 lipiec 2017
image_001.jpg30 czerwca w ramach obchodów 700 lecia miasta Lublin Filia nr 38 przygotowała performatywne czytanie „Legendy o Czarciej Łapie”. Uboga wdowa wzbudzała sympatię odbiorców, a przybyłe do filii diabły niektórych widzów onieśmieliły a niektórych rozśmieszyły. Wszyscy mogli zobaczyć odcisk czarciej łapy zostawiony przez Czartów. Po przedstawieniu teatralnym dzieci wykonały portrety bohaterów legend lubelskich, z których powstała wirtualna Galeria. Można ją obejrzeć na facebooku filii nr 38.
Czytaj całość...
Drewniane sowy i koty
poniedziałek, 10 lipiec 2017
Zwyczajni ludzie i ich niezwykłe pasje
wtorek, 04 lipiec 2017
Filia nr 11 zaprasza 14 lipca na spotkanie z Jadwigą Marcinek
image_001.jpg
Powiększ
Lublin. Historia dzielnic
wtorek, 04 lipiec 2017
image_001.jpgMieszkańcy Kalinowszczyzny, Ponikwody i Czwartku doczekali się spotkania, w ramach cyklu spotkań promujących publikacje dotyczące historii dzielnic.
29 czerwca Filia nr 10 gościła Dariusza Wolanina i współtwórców niewielkiego formą, acz bogatego treścią zeszytu traktującego o tychże dzielnicach. Nie zabrakło historyka, archeologa, geografa. Wszyscy oni z pasją, entuzjazmem i predylekcją opowiadali o dzielnicach od średniowiecznych czasów aż do XX wieku.


Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
wtorek, 04 lipiec 2017
bajanie.jpgCzerwcowa akcja głośnego czytania w Przedszkolu nr 42 miała na celu propagowanie idei czytania, zapoznanie  z literaturą dziecięcą, a także rozbudzenie wśród maluchów zamiłowania do sięgania po książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych opowiadań, baśni i bajek, rysowały do nich ilustracje, odgadywały zagadki, dyskutowały o swoich ulubionych książkach oraz snuły wakacyjne marzenia. Czytane opowiadania, bajki, wiersze oraz legendy lubelskie wprowadziły przedszkolaków w magiczny świat zaczarowanych książek.
Maria Włosek
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3495


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego