Działalność Filii
Dzień Postaci z Bajek
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgZ okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek Filia nr 6 zaprosiła przedszkolaki. Rozmawialiśmy o bohaterach ulubionych bajek, których cechy są pozytywne i bohaterach, których zachowanie jest naganne. Wyjaśniliśmy cechy warte zapamiętania i godne naśladowania.
Monika Deneka
Czytaj całość...
Poranek patriotyczny - Święto Niepodległości
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpg16 listopada z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Filia nr 17 zorganizowała patriotyczny poranek, w którym uczestniczyła grupa „zerowiaków” z Przedszkola nr 42. Krótka pogadanka uświadomiła dzieciom, że po 123. latach nieistnienia, na mapę Europy powróciło państwo polskie. Była więc okazja by porozmawiać o symbolach narodowych, poznać legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”. Dzieci dumnie recytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?"
Atrakcyjności spotkaniu dodał film animowany „Polak Mały”, który wyjaśnił przemiłym gościom jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel na fladze i dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest tak wyjątkową pieśnią. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola nr 42 pt. „Godło Polski”. Zapraszamy mieszkańców osiedla „Przyjaźni” do podziwiania prac małych artystów. Wystawa w holu biblioteki prezentowana będzie do 24 listopada.
tekst i foto: Maria Włosek
Czytaj całość...
Grupa teatralna Seniorów
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgDziś w Filii 11 gościliśmy wyjątkową Grupę Teatralną działającą przy Centrum Usług Socjalnych. Było to już drugie przedstawienie w progach naszej biblioteki. Seniorzy zaprezentowali dzieciom z Przedszkola nr 13 oraz nr 54 w Lublinie znaną bajkę o Jasiu i Małgosi. I myli się ten, który uważa, że zna tę opowieść. Seniorzy pod kierunkiem p. Iwony Majczak udowodnili, że można ją opowiedzieć z "przymrużeniem oka". Dzieci w podziękowaniu przygotowały dla seniorów występ - piosenki i tańce.
Anna Pawlak
Czytaj całość...
11 listopada
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgZ okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości w Filii nr 28 odbyły się lekcje biblioteczne pt.: "11 Listopada", w których wzięły udział klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 22. Podczas spotkań dzieci wysłuchały krótkiego wykładu z prezentacją multimedialną o historii Polski pod zaborami oraz o walce o wolną Polskę. Uczniowie obejrzeli również kopie dokumentów wydanych w Lublinie w roku 1918, a także rozwiązali krzyżówkę z patriotycznymi hasłami oraz quiz o Polsce. Dwie klasy wykonały również kokardy narodowe, które wykorzystały podczas akademii szkolnej. W spotkaniach wzięło udział 65 dzieci.
Paulina Choma
Czytaj całość...
Sztuka w walizce na Ponikwodzie
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgPodczas spotkania w Filii nr 37 Kamila Czosnyk wraz z dziećmi przeprowadziła warsztaty oparte na wspólnie stworzonej bajce. Następnie uczestnicy warsztatów wraz z artystką zrealizowali własną tkaninę sensoryczną.

"Sztuka w walizce" to projekt mobilnej wystawy sztuki współczesnej, zamkniętej w walizce, rozszerzony o program zajęć twórczych dla dzieci. W programie rozmowy o sztuce współczesnej oraz warsztaty twórcze z artystami i edukatorami. W wystawie udział biorą: Yuliia Andriichuk, Kamila Czosnyk, Magda Franczak, Olha Skliarska. Projekt realizowany ze środków Miasta Lublin. Organizatorem projektu jest Fundacja Towot Squat.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Filozofii
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgLapis philosophorum od wieków odzwierciedlał marzenia i pragnienia człowieka. Utożsamiany z alchemiczną formułą zamieniającą kamienie nieszlachetne w złoto, kryształem o cudownych właściwościach, zdolnym obdarzyć człowieka długowiecznością i mądrością. Przez niektórych był postrzegany jako sekretna formuła, zasada, zgodnie z którą zorganizowany jest świat. Kto posiada taką wiedzę, ma nieograniczoną władzę. Nie dziwi zatem, że poszukiwanie kamienia filozoficznego dla wielu stało się sensem życia.
Czytaj całość...
W świecie wyobraźni poetyckiej Bolesława Leśmiana
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgZ okazji trwającego roku Bolesława Leśmiana w Filii nr 29 odbyły się zajęcia poświęcone twórczości poety. Uczestnikami byli uczniowie klas II i III z XIV Liceum Ogólnokształcącego. Po części teoretycznej odbyły się warsztaty, w trakcie których licealiści czytali wybrane wiersze Leśmiana, a także je interpretowali i wskazywali w nich charakterystyczne dla twórczości poety cechy i zjawiska.
Olga Dziemian
Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 16 listopad 2017
image_001.jpg14 listopada, w Filii nr 38, gościem Szeptanek była pani Izabela Konasiuk, która opowiedziała o korzyściach płynących z karmienia piersią.
Czytaj całość...
Jesień w Bibliotece
czwartek, 16 listopad 2017
images.jpgAktualizacja: 17 listopada 2017 r.
Od 23 września mamy początek astronomicznej jesieni. Kiedy drzewa zmieniają kolory, a dni stają się krótsze nachodzi nas chwila nostalgii. Na nią najlepsze są jesienne dekoracje. W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowano zajęcia, na których dzieci i młodzież mogą wykonać wspaniałe dekoracje z materiałów, po które wystarczy tylko sięgnąć ręką. Nie pozwólmy zapomnieć o fascynującej porze roku, doceńmy piękne kolory i urok nastrojowej pogody.
Czytaj całość...
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
czwartek, 16 listopad 2017
image_001.jpgW sobotę 11 listopada w całym kraju obchodziliśmy uroczyście Narodowe Święto Niepodległości, święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3644


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego