Działalność Filii
Karnawał
środa, 29 styczeń 2020
image_001.jpgRozmowa na temat tradycji karnawału była w dniu 29 stycznia tematem spotkania z uczestnikami Warsztatów Terapii zajęciowej w Filii nr 24. Karnawał, dawniej w Polsce znany jako zapusty, to okres zimowych balów, zabaw i maskarad. Choć obchodzony jest w wielu częściach świata, w każdym kraju świętuje się go nieco inaczej. Jak dawniej wyglądał karnawał w Polsce? Skąd wzięły się zapustne zwyczaje?
Czytaj całość...
Zajęcia plastyczne
środa, 29 styczeń 2020
image_001.jpg
Na styczniowych zajęciach plastycznych w Filii nr 29 tworzyłyśmy zimowe pejzaże - niestety śniegu ciągle brak, dlatego nasze prace miały przywołać biały puch. Czy nam się to uda? Czas pokaże. Również polarny chłód nam nie straszny. Nasze misie polarne podczas zamieci śnieżnej przykrywają się białym kocem. Bierzemy z nich przykład!
Czytaj całość...
Makramowe pióra
środa, 29 styczeń 2020
image_001.jpg
18 stycznia w Filii nr 29 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie rękodzielnicze. Na warsztat wzięłyśmy sznurek bawełniany, z którego powstały wyjątkowe makramowe pióra, stanowiące idealną bazę do dekoracji ściennej w klimacie boho. Niektóre Panie poszły nawet o krok dalej i stworzyły z nich oryginalną biżuterię.
Czytaj całość...
Zima w Bibliotece
środa, 29 styczeń 2020
image_001.jpg
Aktualizacja 29 stycznia 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie na okres ferii zimowych przygotowała w swoich filiach bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z relacją zajęciową z naszych spotkań.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział.
Czytaj całość...
Magiczna Ponikwoda
środa, 29 styczeń 2020
image_001.jpg
W styczniu w Filii nr 37 zrealizowany został projekt „Magiczna Ponikwoda”, który był prowadzony przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej. W trakcie warsztatów fotograficznych zorganizowanych w ramach projektu nasi czytelnicy mieli okazję bliżej zapoznać się z techniką fotografii. Uczestnicy wykonywali zdjęcia telefonami, dzięki czemu mogli odkryć ich nowe funkcje i możliwości.
Czytaj całość...
Instrukcja obsługi dzidziusia
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpgZajęcia Szeptankowe w Filii nr 38 rozpoczęliśmy od obejrzenia „Instrukcji obsługi Dzidziusia”. Poznaliśmy potrzeby małego dziecka oraz jego atrybuty. W części praktycznej dla maluchów przygotowane zostały stanowiska, na których mogły m.in. przewinąć, nakarmić czy wykąpać lalę.
Czytaj całość...
Wykład Rola fotografii w powstaniu styczniowym
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpg
Powstanie styczniowe było pierwszym zarejestrowanym fotograficznie zrywem niepodległościowym. W pamiątkach rodzinnych pozostało wiele spośród około półtora miliona zdjęć wykonanych w tamtym czasie, największą kolekcją dysponuje Muzeum Wojska Polskiego.
Czytaj całość...
Kolędy i pastorałki
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpgAktualizacja 28 stycznia 2020

Co roku w trakcie trwania okresu kolędowego w filiach bibliotecznych odbywają się koncerty kolęd i pastorałek połączone ze scenkami i tradycyjnymi postaciami. Przedstawienia przygotowane są przez dzieci ze współpracujących z Miejską Biblioteką Publiczną szkół i przedszkoli.
Czytaj całość...
Dzień Babci i Dzień Dziadka
środa, 22 styczeń 2020
image_001.jpg
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to dzień, w którym chcemy wszystkim babciom i dziadkom złożyć najlepsze życzenia za ich miłość. Z tej okazji Filia 23 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym zorganizowała warsztaty plastyczne w trakcie których, mali pacjenci przygotowali życzenia w formie laurrek dla swoich kochanych babć i dziadków.
Czytaj całość...
Kodowanie w Filii nr 24
środa, 22 styczeń 2020
image_001.jpg21 stycznia w Filii nr 24 gościliśmy pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dzieci, które przybyły na zajęcia, miały szansę uczyć się programowania w bardzo przyjemny sposób, bo z użyciem gry Scottie Go. Jest to pierwsza na świecie gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jako jedyna łączy kartonowe klocki do pisania kodu z darmową aplikacją na platformy mobilne.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4887

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego