Działalność Filii
IX Lubelskie Spotkania z Komiksem
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
image_001.jpgW sobotę, 22 kwietnia, po raz czwarty w Filii nr 2 odbyły się Lubelskie Spotkania z Komiksem. O godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie, a po nim wykłady, prelekcje, spotkania autorskie, dyskusje: "Od LeSzKa do LeSzKa, czyli najlepsze komiksy wydane od początku roku" Marcina Andrysa i Jakuba Sytego, prelekcja Małgorzaty Chudziak „Batman nie miał być mroczny? Kim są dzieci biegające dookoła niego? Czyli przedstawienie Batrodzinki”, wykład Pawła Ciołkiewicza „Lovecraft znów straszy. Kilka uwag o serii "Providence”, spotkanie ze Sławomirem Zajączkowskim, twórcą cyklu „Wilcze tropy” pt. „Historia, komiks i my”, spotkanie z autorami serii „Lil i Put” i „Kubatu” – „Komiksy dla najmłodszych”, spotkanie z Maciejem Kurem Piotrem Bednarczykiem pt. „Nowe przygody „Kajko i Kokosza”, dyskusja z Robertem Lipskim o komiksach i nie tylko – „Zawód: tłumacz” oraz „Flashowe fakty” - historia speedsterów z uniwersum DC Comics” Damiana Maksymowicza.
Czytaj całość...
Z biegiem Wisły
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
image_001.jpgRok rzeki Wisły obchodzony jest w 550. rocznicę odzyskania przez państwo polskie Pomorza Gdańskiego. Z tej okazji w Filii nr 18 można oglądać zdjęcia prezentujące królową polskich rzek. Szczególną uwagę poświęciliśmy Wiśle na Lubelszczyźnie w Kazimierzu Dolnym oraz Kaliszanach. Uzupełnieniem wystawy są książki z fotografiami Wisły w różnych rejonach kraju. Serdecznie zapraszamy do oglądania.
Czytaj całość...
Inny Wymiar Podróży z Tomaszem Tułakiem
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
image_001.jpg20 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Inny wymiar podróży". Tym razem odwiedził nas Tomasz Tułak, który był już naszym gościem w styczniu ubiegłego roku, kiedy to zabrał nas w podróż Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy Azji  Północnej. Tomasz Tułak, właściciel biura podróży Om Tramping Klub, podróżnik, absolwent Leśnictwa (UR w Krakowie) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator, w podróży jest od kilkunastu lat. W ciągu ostatnich dziesięciu lat odwiedził kilka razy  Syberię, Indochiny, Indie, Karakorum w Pakistanie, Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Pn. i większość krajów Ameryki Pd.
Czytaj całość...
Przestrzeń myśli
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
Filia nr 35 zaprasza na warsztaty kreatywnego tworzenia
image_001.jpg
Powiększ

Akcja "Żonkile"
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
image_001.jpgFilia nr 3 MBP aktywnie włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile". Już od pięciu lat 19. kwietnia obchodzimy   Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu i Powstania w Getcie Warszawskim. Jest to data wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, zbrojnego wystąpienia żydowskich formacji militarnych przeciwko okupantowi hitlerowskiemu. W naszej bibliotece wyświetlono dokumentalny film "Nie było żadnej nadziei", a po filmie odbyła się jeszcze prelekcja o getcie lubelskim. Wszystkim zgromadzonym wręczono żywe żonkile - symbol nadziei.
tekst: Niedzińska Jolanta
zdjęcia: Małgorzata Bejm

Czytaj całość...
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
Zapraszamy do uczestniczenia w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich z Miejską Biblioteką Publiczną w Lublinie.
swiatowy-dzien-ksiazki.jpg
24 kwietnia, od godz. 8.00 do 18.00 zapraszamy do Galerii OKNA MBP do udziału w akcji wymiany książek  "Książka za książkę". Na czym ona polega?
Przeczytane przez Czytelnika książki można będzie wymienić na te ze, specjalnie na tę okazję przygotowanego, stoiska. Każdy czytelnik będzie mógł  dostać okolicznościową zakładkę do książki, na której znajdzie się graficzny akcent lubelski (portret znanego lublinianina, słynny lubelski zabytek etc.). Zbierane przez rok zakładki stworzą unikatową kolekcję.

Podczas akcji dostępny będzie również nasz bookcrossingowy regał.

Czytaj całość...
Historia znaczkiem pisana
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
image_001.jpg21 kwietnia w Filii nr 36 odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Seniorzy seniorom". Gościliśmy prof. dra hab. Pana Stanisława Pietruszewskiego, który wygłosił prelekcję pt. "Historia znaczkiem pisana". Pan Stanisław Pietruszewski jest fizykiem, który swoje życie zawodowe poświęcił pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym.
Czytaj całość...
Zydlewscy 1500-2017. Dzieje rodu a losy ojczyzny
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
image_001.jpg19 kwietnia w Filii nr 21 mieliśmy okazję wysłuchać wykładu: „Zydlewscy 1500-2017. Dzieje rodu a losy ojczyzny”. Szlachecka rodzina Zydlewskich od pokoleń wykazywała znacząco duże zainteresowanie sprawami Polski i stawiała opór najeźdźcom w różnych formacjach wojskowych. Kamil Zydlewski - potomek zacnego rodu opowiadał z pasją historie linii po mieczu, prezentował czarno-białe fotografie najważniejszych wydarzeń rodzinnych, ukazując patriotyzm oraz szacunek do ojczyzny i tradycji.
Czytaj całość...
Seniorzy seniorom
piątek, 21 kwiecień 2017
image_001.jpg24 marca w Filii 36 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Seniorzy seniorom". Gościliśmy Pana Jerzego Koślaka, który wygłosił prelekcję pt. "Historia teatrów w Lublinie".
Czytaj całość...
W labiryncie emocji
piątek, 21 kwiecień 2017
image_001.jpgW kwietniu dzieci z dwóch grup Przedszkola nr 86 uczestniczyły w zajęciach pt: „W labiryncie emocji”. Podczas warsztatów przedszkolaki uczyły się nazywać emocje towarzyszące im w codziennym życiu. W tym trudnym zadaniu pomogły maluchom specjalne lustra z twarzami wyrażającymi różne nastroje.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3361


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego