Działalność Filii
Patriotyczny poranek
wtorek, 12 listopad 2019
image_001.jpg
W pierwszym tygodniu listopada w Filii nr 17 odbył się patriotyczny poranek. Celem spotkania było kształtowanie postawy szacunku do symboli narodowych, historii naszego kraju oraz rozumienia znaczenia Święta Niepodległości.
Dzieci z Przedszkola nr 42 poznały znaczenie pojęć: ojczyzna, godło, flaga, Polska i  hymn. Obejrzały obrazkowy film „Z albumu Dziadka”, który w przystępny sposób przybliżył historię życia marszałka Józefa Piłsudskiego i odzyskanie przez Polskę niepodległości. Maluchy  z radością oddały się sztuce tworzenie kotylionów.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Wieczornica patriotyczna
wtorek, 12 listopad 2019
image_001.jpg
8 listopada w Filii 24 miała miejsce wieczornica patriotyczna z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki z Przedszkola nr 49 pod kierunkiem swoich Pań włożyły wiele trudu w przygotowanie tej uroczystości. Dla widzów była ona przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą tak ważną rocznicą. Dzieci pięknie recytowały wiersze oraz zaśpiewały kilka pieśni patriotycznych, a na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn państwowy.
Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za zaangażowanie w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości.
Czytaj całość...
Piątkowe spotkanie Fanek Sztuki
wtorek, 12 listopad 2019
image_001.jpg
Piątkowe popołudnie w Filii 11 MBP przebiegło w artystyczny sposób. A wszystko to za sprawą warsztatów malowania na szkle, które poprowadziła Alina Gumieniak.
„Fanki Sztuki” to ludzie, którzy swoją pasją i pomysłami chcą się dzielić z innymi. Spotkania organizujemy w naszej filii w każdy pierwszy piątek miesiąca. Kolejne odbędą się 6 grudnia, na które już dziś zapraszamy.
Czytaj całość...
W krainie baśni i bajeczek
wtorek, 12 listopad 2019
image_001.jpg
To one towarzyszą dzieciom od zawsze. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, wprowadzają w świat prawideł moralnych, inspirują do wyrażania ich treści w formie ekspresji ruchowej.
Przybyłe do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z uwagą wysłuchały wybranych fragmentów bajek i baśni.
Któż nie zna Kopciuszka, Śnieżki, Czerwonego Kapturka.... ale mało kto zna Zielonego Kapturka. W trakcie spotkania zadaniem dzieci było znalezienie szczegółów różniących bajkę o Czerwonym Kapturku od bajki o dziewczynce, która nosiła zielony kapturek. A śmiechu przy tym było co niemiara. Mamy nadzieję, że pierwsze z cyklicznych spotkań zachęciło pierwszaków do rozpoczęcia podróży z książkami.
Zwieńczeniem  działań  było wręczenie dyplomów włączających ich do grona Przyjaciół Książek naszej biblioteki.
Monika Błotniak, Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Kuchnia Obojga Narodów  od Unii Lubelskiej po Współczesność
piątek, 08 listopad 2019
image_001_big.jpg
Aktualizacja 8 listopada 2019

Każdy region ma swój wyjątkowy smak i zapach... Trzeba spróbować lokalnych specjałów, by poznać i poczuć dane miejsce.
Lublin ma m.in. forszmak lubelski i cebularze... A jak smakuje kuchnia naszych sąsiadów, z którymi przez długi czas połączeni byliśmy unią, podpisaną w naszym mieście?
Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie w czasie warsztatów prowadzonych w Filii nr 20 MBP.
Czytaj całość...
Barwy muzyki: Srebrny flet. Cykl koncertów w Filii nr 36 MBP
piątek, 08 listopad 2019
image_004.jpg
Srebrny flet to tytuł pierwszego koncertu z cyklu Barwy Muzyki, który odbył się 30 października w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Młodzi adepci – Jędrzej Hankus (kl. 2 I st.), Jan Hankus (kl. 6 I st.) oraz Oliwia Kopyść (kl. III mł.) i Dominika Pawłowska (kl V II st.) – doskonalący swoje umiejętności w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego wraz ze swoimi mistrzami – Natalią Hankus i Maciejem Hankusem oraz z akompaniatorką – Karoliną Hordyjewicz zaprezentowali utwory, w których prym wiodły różnego rodzaju flety (poprzeczny, altowy, piccolo).
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
piątek, 08 listopad 2019
image_001.jpg
W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości 11 listopada, w Filii 24 zorganizowano zajęcia dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Warsztaty poprowadzone zostały w oparciu o księgę "100 Polaków na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości". Zebrane w księdze prace pochodzą z konkursu plastycznego „Stu Polaków na stulecie niepodległości”.  Ekspozycja ukazuje wybranych - spośród ogromnej ilości namalowanych i opisanych przez uczniów - znamienitych Polaków. Prace uczniów przybliżyły uczestnikom WTZ sylwetki wybitnych rodaków.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Życie pieniądza - lekcje ekonomii
piątek, 08 listopad 2019
image_001.jpg
O pieniądzach mówił pan Grzegorz Sztal podczas kolejnych pozaszkolnych lekcji prowadzonych systematycznie w Filii nr 21. Tym razem w dniach 5, 6 i 7 listopada 2019 roku gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 24, którzy mieli okazję wysłuchać opowieści o tym, jak na ziemiach słowiańskich pojawiła się pierwsza moneta jako znak pieniężny, po stuleciach rzeczowych wymian handlowych. Dopiero napływ rzymskich denarów szlakiem bursztynowym upowszechnił ten wygodny środek płatniczy.
Czytaj całość...
O Gustawie Herlingu-Grudzińskim w Filii nr 19
czwartek, 07 listopad 2019
image_001.jpg
Cieszy nas to, że w Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Filię nr 19 odwiedziła grupa uczennic ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie, wraz z polonistką, która  zapoznała się z wystawą poświęconą jednemu z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku.
Wystawa prezentuje publikacje na temat twórczości pisarza dostępne w bibliotece, jego utwory oraz poruszające cytaty z „Innego świata”.
Czytaj całość...
Polska mój dom
czwartek, 07 listopad 2019
image_002.jpg
W Filii nr 35 odbył się wernisaż prac plastycznych pod hasłem "Polska mój dom". Towarzyszyły temu wydarzeniu występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego Bursztynek. W ten sposób wspólnie uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4767

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego