Działalność Filii
Odkryj świat zmysłów
środa, 26 wrzesień 2018
image_001.jpg
Interaktywną wystawę sensoryczną pt „Odkryj świat zmysłów” w Filii nr 38 MBP, odwiedzają nie tylko rodzice z małymi dziećmi, ale również przedszkolaki. Z myślą o nich przygotowałyśmy zajęcia dotyczące  pór roku i tego jak zmienia się pogoda i przyroda. Podczas spotkań opowiadamy, czytamy wiersze i bawimy się wykorzystując przy tym elementy ekspozycji.
Czytaj całość...
Moje spotkanie z biblioteką
wtorek, 25 wrzesień 2018
image_001.jpg21 września w ramach cyklu „Moje spotkanie z biblioteką” gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 2. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie miało na celu zapoznać dzieci z naszą instytucją. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem, jak również poznały zasady jak należy zachowywać się w ”domu książki”.
Czytaj całość...
Każdy z nas ma talent!
wtorek, 25 wrzesień 2018
image_001.jpg
W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki w Filii nr 35 odbył się cykl spotkań poświęcony poszukiwaniom talentów artystycznych u naszych najmłodszych czytelników. Efekty były zaskakujące, okazało się, że wszyscy jesteśmy artystami! Z kropek powstały prawdziwe dzieła sztuki.
Jolanta Rybicka
Czytaj całość...
Robimy biżuterię
poniedziałek, 24 wrzesień 2018
image_001.jpg
Warsztaty robienia biżuterii pod kierunkiem Jadwigi Marcinek w Filii 11 MBP.
Czytaj całość...
Warsztaty malowania na wodzie
piątek, 21 wrzesień 2018
image_001.jpg
19 września w Filii nr 37 odbyły się warsztaty malowania na wodzie - ebru. Uczestniczki nauczyły się techniki nakładania farby, tworzenia wzoru i przenoszenia wzoru na papier.
Tradycyjna metoda Ebru narodziła się w Azji, prawdopodobnie już w XIII wieku. Stamtąd Szlakiem Jedwabnym przeniesiona została do Anatolii (dzisiejszej Turcji). Pod nazwą turecki papier została rozpowszechniona w całej Europie. Technika ta stosowana była w kaligrafii, sztuce dekorowania i oprawiania książek oraz zdobienia oficjalnej korespondencji. Głównym ośrodkiem jej rozwoju stała się Turcja.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Podziemne korytarze Szpitala Dziecięcego
piątek, 21 wrzesień 2018
image_001.jpg
W ramach projektu "Podziemne korytarze Szpitala Dziecięcego" - pomieszczenia ważne i przyjazne. Filię nr 23 odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. W trakcie wycieczki uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy biblioteki szpitalnej i z jej zbiorami. Jednocześnie zaprezentowana została obecnie eksponowana wystawa "Chłopcy malowani".

Czytaj całość...
Nasi wojacy - lekcja historii
środa, 19 wrzesień 2018
image_001.jpgDzieci z czterech oddziałów klas młodszych ze Szkoły Podstawowej nr 24 miały okazję wziąć udział w małej lekcji historii 18 września w Filii nr 21 w związku z wydaniem reprintu książeczki „Nasi Wojacy” z 1937 roku.
Czytaj całość...
Pszczółka Maja
środa, 19 wrzesień 2018
image_001.jpgW Filii nr 24 miał miejsce cykl zajęć, których główną bohaterką był mała, sprytna i rezolutna pszczółka Maja. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 49. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania bajki oraz dowiedziały się iż autorem książki o przygodach Mai był pan Waldemar Bonsels.
Czytaj całość...
Wspomnienia z wakacji
środa, 19 wrzesień 2018
image_001.jpgWe wrześniu w Filii nr 24 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze. Tematem zajęć były wspomnienia z wakacji. Wspólnie z uczestnikami podzieliliśmy się najciekawszymi przygodami, które przytrafiły nam się w czasie wakacyjnych podróży. Obejrzeliśmy również pocztówki i zdjęcia z wyjazdów.
Czytaj całość...
Czasy, miejsca, ludzie  wspomnienia o żołnierzach z Lublina
wtorek, 18 wrzesień 2018
image_001.jpg
Filia nr 18 zaprasza na wystawę, ukazującą trudne drogi do niepodległości i tragiczne losy żołnierzy, walczących o ojczyznę. Dzięki uprzejmości pani Doroty Olech mamy możliwość udostępnienia archiwalnych zdjęć jej rodziny. Fotografie przedstawiają:
Kapitana Franciszka Barszczewskiego, dowódcę Batalionu Rezerwowego KOP Stołpce – brata babci, lublinianina, absolwenta Gimnazjum im. S. Staszica. 17 września 1939 roku razem ze swoim batalionem walczył z Rosjanami, trafił do niewoli sowieckiej i został zamordowany.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4147


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego