Działalność Filii
Szeptanki o diecie
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpg
Podczas ostatnich Szeptanek 13 listopada gościem Filii nr 38 MBP była Pani Katarzyna Ślusarska (Grzyb). Pani Dietetyk rozmawiała z uczestniczkami na temat zdrowego odżywiania i o tym, jak powrócić do formy po porodzie. Omówione zostały zasady zbilansowanej diety, a także obalone zostały mity związane z dbaniem o sylwetkę. Każda z Pań mogła zadać nurtujące je pytania z zakresu żywienia osób dorosłych jak i problemów związanych z żywieniem malucha. Po wykładzie każdy mógł skorzystać z indywidualnej konsultacji z Panią dietetyk i pomiaru masy i składu ciała. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze wzajemnego dialogu i wymiany doświadczeń.
Czytaj całość...
Mały patriota
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpgWspólnie z przybyłą do nas grupą maluchów z Przedszkola nr 3 w Lublinie świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Na wstępie dzieci zostały zapoznane z nadzwyczajną historią tego państwowego święta, wiodącą poprzez żołnierski trud do wywalczonej wolności po 123. latach zaborów.
Czy dziecko może być patriotą? W trakcie spotkania zasłuchane maluszki żywo reagowały na przedstawione im w prostych treściach podawczych dzieje naszej Ojczyzny o burzliwej historii i bogatych tradycjach.
Czytaj całość...
Nawiedzona biblioteka
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpgW związku z tajemniczymi wydarzeniami w Filii nr 34 z pomocą przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 celem ich rozwikłania. Ta forma pasjonującej zabawy jest już kolejnym wydarzeniem w escape roomie – Nawiedzonej Bibliotece. Chcąc urozmaicić jej formę uczestnicy zabawy nie tyle mieli za zadanie odnaleźć wyjście z niej jak również rozwiązać zawikłaną tajemnicę zniknięcia kilku książek i odnalezienia sprawców tego przestępstwa. Wszystko zaczęło się od tajemniczej wiadomości ukrytej między artykułami lokalnej gazety. Okazało się, że dokonano włamania i najprawdopodobniej kradzieży kilku egzemplarzy z księgozbioru. Z kamer monitoringu wynikało, że podejrzanymi o czyn zakazany była słynna grupa przestępcza o nazwie Mole. Po tajemniczym przestępstwie dokonano oględzin miejsca i odkryto pewne ślady pomocne w odnalezieniu skradzionych egzemplarzy.
Czytaj całość...
Inny Wymiar Podróży
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpg
8 listopada 2018 r. w Filii nr 2 miało miejsce spotkanie w ramach cyklu "Inny Wymiar Podróży". Zaproszonym gościem był Tomasz Tułak - właściciel biura podróży Om Tramping Klub, podróżnik (w ciągu ostatnich dziesięciu lat odwiedził kilka razy Syberię, Indochiny, Indie, Karakorum, Kanadę i USA i większość krajów Ameryki Pd., absolwent Leśnictwa (UR w Krakowie) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator. Tomasz Tułak gościł w bibliotece już trzykrotnie opowiadając m.in. o swoich doświadczeniach w podróży koleją transsyberyjską, czy przygodach związanych z podróżą do Kirgistanu i Tadżykistanu.
Czytaj całość...
Święto Niepodległości - krótka lekcja historii
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpgZ okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Filii nr 37 odbył się cykl zajęć patriotycznych. Dzieci z pobliskich przedszkoli miały okazję zapoznać się z historią odzyskania przez Polskę niepodległości, a także z naszymi narodowymi symbolami. Wspólnie z przedszkolakami ustaliliśmy, w jaki sposób możemy okazywać, że jesteśmy patriotami i kochamy naszą ojczyznę. Mieliśmy również zaszczyt gościć pana Grzegorza Sztala z Prywatnego Muzeum Historycznego „Znaki Czasu”.
Czytaj całość...
Sto lat Niepodległa
czwartek, 15 listopad 2018
image_001.jpg
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z Przedszkola Sióstr Urszulanek odwiedziły Filię 34 z przedstawieniem „Sto lat Niepodległa”. Na tę uroczystość zaproszeni zostali uczniowie dwóch klas Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Przedszkolaki rozpoczęły spotkanie uroczyście odtańczonym polonezem. Występ obfitował w wiele pięknych piosenek i wierszy, które opowiedziały o Polsce od morza do Tatr. Bogata choreografia, piękne stroje przedszkolaków, biało-czerwone wstążki we włosach i rekwizyty wprowadziły wszystkich w uroczysty nastrój.
Czytaj całość...
Legiony to...
środa, 14 listopad 2018
image_001.jpg
Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości Filia 34 zaprosiła panią Annę Kowalczyk, nauczyciela historii i bibliotekarza ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie na prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną „Legiony to..”. Odbiorcami była młodzież  z trzech klas Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Pani Anna przedstawiła uczniom krótką historię polskich powstań narodowych.
Czytaj całość...
O odzyskaniu niepodległości w Filii 11 MBP
środa, 14 listopad 2018
image_001.jpg
W listopadzie Filia 11 MBP zorganizowała cykl wyjątkowo ważnych zajęć dla dzieci z przedszkoli nr 50 i 54 w Lublinie. Mówiliśmy o niepodległości, o tym, kim jesteśmy i o tym, że powinniśmy doceniać fakt, że możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju, używać ojczystego języka i chodzić do polskiej szkoły. Maluchy dowiedziały się również kim był Józef Piłsudski oraz jakie mamy symbole narodowe. Dzieci słuchały legend o początkach państwa polskiego oraz robiły kotyliony w biało-czerwonych barwach.
Czytaj całość...
Dla Niepodległej
wtorek, 13 listopad 2018
image_001.jpgPodniosła uroczystość, która miała miejsce 13 listopada w Filii nr 24 odbyła się z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie przybliżyli nam rys historyczny tego wyjątkowego dla naszego narodu święta. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie.
Czytaj całość...
Polska - nasza Ojczyzna
wtorek, 13 listopad 2018
image_001.jpg
Na początku listopada w Filia nr 17 zorganizowała poranek z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z Przedszkola nr 42 pod okiem pani Anny Wnuk-Przegalińskiej zaprezentowały zaproszonym gościom montaż słowno-muzyczny "Polska - nasza Ojczyzna".
Pełny powagi i dostojeństwa występ przedszkolaków nagrodzony został gromkimi oklaskami, pozowaniem do wspólnych zdjęć i wręczeniem pamiątkowych dyplomów.
tekst i foto: Maria Włosek
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4240


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego