Działalność Filii
Mapa marzeń
środa, 17 styczeń 2018
image_001.jpg"Mapa marzeń" zwana również "mapą skarbów" to niezwykle skuteczna metoda, która pomaga spełnić marzenia. To nic innego jak umowa z losem narysowana kolażem, wyklejonym wycinkami z kolorowych gazet. Dziś jeszcze raz w Filii 11 MBP robiliśmy taką mapę pod kierunkiem Aliny Gumieniak, której bardzo dziękujemy za spotkanie.
Czytaj całość...
Bal Karnawałowy dla najmłodszych
wtorek, 16 styczeń 2018
image_001.jpg12 stycznia w Filii nr 38 odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy dla najmłodszych. Wesoła muzyka i kolorowe dekoracje sali wprowadzały radosny nastrój i zachęcały do zabawy. Nieśmiałość przełamywały zabawy integracyjne i wspólne tańce, w których dzieci i rodzice chętnie brały udział. Uczestnicy korzystali z licznych atrakcji: balonowego basenu, piernikowej chatki, wielkich baniek mydlanych, malowania twarzy.
Czytaj całość...
Gawędy o sztuce w Filii 11 MBP
poniedziałek, 15 styczeń 2018
image_001.jpgDziś, już po raz kolejny, odbył się wykład z cyklu "Gawędy o sztuce". Spotkanie nawiązywało jeszcze do Świąt Bożego Narodzenia. Pan Tadeusz Mroczek opowiadał o pasterce i o szopce bożonarodzeniowej. Potem skupiliśmy się na obrazach Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus pokazanej m. in. przez Tytusa Czyżewskiego, Leonarda da Vinci czy Petrusa Christusa.
Czytaj całość...
Świąteczne kolędowanie
poniedziałek, 15 styczeń 2018
image_001.jpgW piątek, 12 stycznia w Filii nr 17, grupa dzieci z Przedszkola nr 42 pod kierunkiem Pani Anny-Wnuk Przegalińskiej zaprezentowała polskie piosenki, pastorałki i kolędy w przedstawieniu „Świąteczne kolędowanie”. Mali artyści napełnieni promiennymi uśmiechami sprawili wiele radości Podopiecznym Dziennego Centrum Medycznego „Przyjaźni”.
Wspólne kolędowanie zwieńczyły wzajemne życzenia. Upływające w miłej atmosferze spotkanie na długo zapadnie w naszej pamięci.
tekst i foto: Maria Włosek
Czytaj całość...
Radość Uczenia się przez całe życie
piątek, 12 styczeń 2018
image_001.jpgUczenie się we wszystkich fazach życia jest koniecznością, która gwarantuje osobom dorosłym uczestnictwo w życiu społecznym i komfort psychiczny. W Filii 39 odbyły się warsztaty Radość Uczenia się przez całe życie metodą Marii Montessori, przygotowane i prowadzone przez terapeutę osób dorosłych Izabelę Woźny.
Czytaj całość...
Rodzinna Gra Miejska Ponikwoda
piątek, 12 styczeń 2018
image_001.jpgOd połowy października do końca grudnia 2017 czytelnicy Filii nr 37 wzięli udział w Rodzinnej Grze Miejskiej, zorganizowanej w ramach obchodów 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Gra dotyczyła dzielnicy Ponikwoda, składała się z trzech etapów (biblioteka, kościół, szkoła) i została zorganizowana we współpracy z pracownikami biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie oraz z Parafią pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie.
Czytaj całość...
Szeptanki
piątek, 12 styczeń 2018
image_001.jpgNa wtorkowych Szeptankach w Filii nr 38 maluchy wraz z opiekunami uczestniczyły w zajęciach muzyczno-ruchowych opartych o Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3763


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego