Działalność Filii
Przywoływanie wiosny
poniedziałek, 18 marzec 2019
image_001.jpg
Za oknami szaro i ponuro a w Filii nr 23 już wiosna, za sprawą zajęć plastycznych w trakcie których tworzone były kolorowe motyle i równie kolorowe tulipany. Pracami wykonanymi przez dzieci hospitalizowane w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, udekorowano lokal Biblioteki nadając mu wiosenną oprawę.
Czytaj całość...
Kosmiczna podróż z Małym Księciem
poniedziałek, 18 marzec 2019
image_001.jpg
W marcu w Filii nr 38 prowadzimy trzy cykle warsztatowe oparte o literaturę dla dzieci oraz książki z aplikacjami do Rozszerzonej Rzeczywistości (AR). Pierwszy cykl poświęcony został tematyce związanej z Kosmosem.
Czytaj całość...
Szeptanki
piątek, 15 marzec 2019
image_001.jpgPodczas ostatnich zajęć w Filii nr 38 maluchy poznały małą białą rybkę i jej przyjaciół z książki autorstwa Guido van Genechten. Po wspólnym przeczytaniu książeczki, razem z naszymi podwodnymi przyjaciółmi, dmuchaliśmy bańki. Sprawiło nam to bardzo dużo radości. Jednak największą atrakcją dla dzieci było łowienie ryb.
Czytaj całość...
Dzień Niedźwiedzia Polarnego
czwartek, 14 marzec 2019
image_001.jpg
W związku z obchodzonym niedawno Dniem Niedźwiedzia Polarnego Filia nr 37 zorganizowała cykl spotkań dla dzieci z pobliskich przedszkoli. Przedszkolaki wysłuchały bajki o białym niedźwiadku. W trakcie zajęć plastycznych wykonaliśmy śnieżnobiałe misie z papieru.
Ewelina Wojewoda
Czytaj całość...
Wiosenne warsztaty
środa, 13 marzec 2019
image_001.jpgW Filii nr 37 zorganizowaliśmy wiosenne warsztaty dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie. Podczas spotkań mieliśmy okazję porozmawiać o widocznych już za oknem oznakach wiosny. W trakcie części plastycznej wykonaliśmy kolorowe wiosenne kolaże.
Magdalena Szymańska-Mazurek

Czytaj całość...
O wiosennych zwyczajach
środa, 13 marzec 2019
image_001.jpg
Chociaż za oknem pochmurno i czasem możemy zobaczyć jeszcze padający śnieg, to wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. 13 marca Filię nr 24 odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Roztocze". Spotkaliśmy się, aby porozmawiać o wiośnie, ulubionej przez wielu porze roku. Przeczytaliśmy wspólnie wierszyk – zagadkę i opowiadanie o tematyce wiosennej. Przybliżyliśmy też naszym słuchaczom genezę i sposób obchodzenia najbardziej znanego zwyczaju na powitanie wiosny - topienia Marzanny.
Czytaj całość...
Kolejne spotkanie z książką w przedszkolu "Słoneczko"
środa, 13 marzec 2019
image_001.jpg
12 marca odbyło się kolejne spotkanie z książką zorganizowane przez Filię nr 24 dla dzieci z przedszkola "Słoneczko". Dzieci jak zwykle niecierpliwie czekały na nowe książki. Tradycyjnie przygotowały także rysunki z bohaterami z przeczytanej lektury. Razem z Paniami z przedszkola zachęcamy również rodziców do czytania dzieciom.
Czytaj całość...
Niezapomniani bohaterowie Astrid Lindgren
wtorek, 12 marzec 2019
image_001.jpg
11 marca Filię nr 24 odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie. Tym razem odbyły się zajęcia literacko-plastyczne dla trzecioklasistów. Postawiliśmy sobie za cel zachęcenie młodych ludzi do zapoznania się z książkami Astrid Lindgren, także tymi spoza obowiązkowego kanonu lektur. Podczas prezentacji opowiedzieliśmy o dzieciństwie tej autorki, które miało ogromny wpływ na jej twórczość. Przedstawiliśmy także walory jej książek: niezwykłe i indywidualne podejście do dziecka, a także niepospolite poczucie humoru, za które Lindgren była początkowo niejednokrotnie krytykowana. Dzieci dowiedziały się, że tak lubiana dziś przez wszystkich książka "Pippi Pończoszanka" wywołała w Szwecji debatę publiczną na temat wychowywania, a powieść "Bracia Lwie Serce" była pierwszym dedykowanym dzieciom utworem poruszającym temat śmierci i odchodzenia.
Czytaj całość...
Tu rządzą dziewczyny!
wtorek, 12 marzec 2019
image_001.jpg8 marca, piątkowe popołudnie w Filii nr 38 należało do naszych młodych czytelniczek, które zorganizowały spotkanie w przyjacielskim gronie. Podczas Bibliotecznego Dnia Dziewcząt, dziewczynki bawiły się przy karaoke, poznały proste i naturalne przepisy na domowe maseczki i peeling z kawy, a także wspólnie spędzały czas przy stoliku kosmetyczno-fryzjerskim.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4471

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego