Kluby czytelnicze
Narodziny Polski
poniedziałek, 19 wrzesień 2016
Filia nr 6 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
czwartek, 30 czerwiec 2016
Filia nr 6 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg
Jego miłością - Polska
wtorek, 07 czerwiec 2016
Tobie śpiewam Lublinie
czwartek, 02 czerwiec 2016
image_001.jpgW 2017 r. Lublin będzie obchodził piękny jubileusz 700 lecia nadania praw miejskich. Udokumentowanej lokacji 15 sierpnia 1317 dokonał król Władysław I Łokietek. 
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom w  Filii nr 6, które odbyło się 25 maja  włącza się w obchody rocznicy. Tematem spotkania był „Tobie śpiewam Lublinie” - Lublin w pieśni i poezji lubelskich poetów.
Czytaj całość...
Henryk Sienkiewicz w Tygodniu Bibliotek
wtorek, 10 maj 2016
image_001.jpgW tym morzu zła, głupstw, niepewności i zwątpień, jakim jest istnienie, jedna rzecz jest warta życia, niewątpliwa, mocna jak śmierć - to miłość. Nic nie ma poza nią...

To słowa patrona bieżącego roku, które padają w książce pt. "Marie jego życia" Barbary Wachowicz - niestrudzonej od lat popularyzatorki życia i twórczości wielu naszych pisarzy.
Podczas spotkania Klubu Czytelniczego Readcom w Filii nr 19, tego dnia uchyliłyśmy rąbka tajemnicy na temat życia osobistego bohatera ze swadą napisanej opowieści.
Czytaj całość...
"Wyspą każdego człowieka, Jean Louise, jego wartownikiem jest sumienie"
środa, 04 maj 2016
image_001.jpgPowieść "Idź, postaw wartownika" Harper Lee napisała w 1957 r. To poniekąd kontynuacja, uzupełnienie "Zabić drozda", choć powstała jako pierwsza. No cóż... przeleżała w szufladzie, albowiem w czasie kiedy została napisana, opublikowanie jej poruszyłoby amerykańskie, zastygłe w swych poglądach Południe. Akcja powieści ma miejsce w 20 lat po po słynnym procesie czarnoskórego mieszkańca Maycomb ("Zabić drozda"). "Idź, postaw wartownika" to dojrzewanie ludności Alabamy do przemian obyczajowych i społecznych, to bolesny problem segregacji rasowej. To w końcu konfrontacja "skrzeczącej rzeczywistości" ze wspomnieniami. Zmarła w lutym br. przyjaciółka Trumana Capote'a swą książką wywołała wiele kontrowersji, te zaś uczyniły zeń bestseller.
Czytaj całość...
Polskie powieści obyczajowe
poniedziałek, 25 kwiecień 2016
image_001.jpgBiorąc pod uwagę jak niewielu Polaków czyta książki, swoistym fenomenem jest ilość polskich powieści obyczajowych, które obecnie niemal zalewają rynek wydawniczy. Trudno jest wymienić chociaż połowę pisarzy, którzy swoimi utworami próbują przyciągnąć uwagę czytelników.
Właśnie te powieści: polskie, obyczajowe, lekkie i współczesne były tematem ostatniego spotkania Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM, które odbyło się 20 kwietnia w Filii 24.
Czytaj całość...
Dramaturg wszech czasów
wtorek, 19 kwiecień 2016
image_001.jpgBohaterem kwietniowego spotkania Klubu Czytelniczego Readcom, w Filii nr 19, był William Shakespeare. W tym roku obchodzimy 400. rocznicę śmierci   najwybitniejszego dramaturga wszech czasów, a zarazem jubileuszową, dwudziestą edycję Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego - najważniejszego festiwalu teatralnego na Pomorzu. Na wstępie zapoznałyśmy się z biogramem twórcy oraz ogólną sytuacją teatru w Anglii elżbietańskiej. Wyżyny wielkiej sztuki osiągnąć dane jest bardzo niewielu; wśród elżbietańskich dramaturgów bodaj jednemu Szekspirowi, który jako dwudziestoparoletni stratfordczyk przybyły do Londynu, odnajduje tu poczesne dla siebie miejsce. Poprzez swe późniejsze arcydzieła uwalnia się z okowów czasu, stając się twórcą  uniwersalnym dla każdej epoki i każdej przestrzeni.
Czytaj całość...
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
środa, 13 kwiecień 2016
Filia nr 10 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 427


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego