Kluby czytelnicze
Bob Dylan - Literacka Nagroda Nobla
wtorek, 06 grudzień 2016
image_001.jpg"Piosenki są jak nieznane kraje, które człowiek pragnie odwiedzić.
Piosenkę można napisać wszędzie. Bycie w ruchu pomaga".
"Kroniki" Boba Dylana T. 1

Grudniowe międzypokoleniowe spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom miało  wyjątkowy charakter. Podczas dwóch godzin błyskawicznie upływającego czasu zmierzaliśmy się z muzyczną i literacką legendą jednego z najważniejszych muzyków, autorów tekstów i pieśniarzy naszych czasów - tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nobla za - jak czytamy w uzasadnieniu - "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".
Czytaj całość...
"Betlejem polskie"
piątek, 02 grudzień 2016
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg


O Stefanie Batorym
wtorek, 29 listopad 2016
image_001.jpgW dniu 24 listopada Klub Czytelniczy READCOM w Filii nr 6 zaprosił swoich członków na kolejne spotkanie. Podczas niego przybliżono postać jednego z najlepszych elekcyjnych królów Polski - Stefana Batorego,  którego 440. rocznicę koronacji (1576) oraz 430. rocznicę (1586) śmierci obchodzimy w bieżącym roku.
Czytaj całość...
Tajemnice jednego dzieła
piątek, 25 listopad 2016
image_001.jpg21 listopada Filia nr 2 rozpoczęła nowy cykl spotkań - klub dyskusyjny z czytelnikami pt. "Tajemnice jednego dzieła", poświęcony literaturze, muzyce, sztuce, teatrowi i filmowi. Inspiracją do jego stworzenia była potrzeba wypowiedzenia własnego zdania i oceny na forum. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone będzie poznaniu historii wybranego dzieła i związanego z nim tajemnic, problemów interpretacyjnych, kontekstów kulturowych. Spotkania będą miały charakter otwarty. Bohaterem pierwszej dyskusji była książka Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny".
Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM
czwartek, 24 listopad 2016
image_001.jpg„Patriotyzm nie polega na nienawiści wobec innych narodów, lecz na miłości do własnego”- ta myśl Petera Roseggera była punktem wyjścia do dyskusji uczestników spotkania Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM. Patriotyzm - czy dzisiaj to puste, nic nieznaczące słowo, oklepany frazes, często nadużywany i naginany do własnych potrzeb? A może jednak ciągle Polacy kochają swoją ojczyznę, inaczej niż w czasach wojny ale szczerze, z oddaniem?
Czytaj całość...
Bob Dylan laureatem literackiej nagrody Nobla
wtorek, 22 listopad 2016
Filia nr 19 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg


Święto Niepodległości
wtorek, 22 listopad 2016
image_001.jpg11 listopada to święto bliskie sercu Polaków. Podczas spotkania Klubu Czytelniczego Readcom przywołaliśmy  pamięć wydarzeń historycznych związanych z zakończeniem I wojny światowej i drogę wiodącą do odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach zaborów. W  trakcie gorącej dyskusji omówiliśmy rolę Józefa Piłsudskiego podczas procesu formowania się państwa polskiego w listopadzie 1918 roku. Marszałek uważany jest za jednego z najbardziej charyzmatycznych i znaczących polskich polityków  w historii narodu. 
Spotkanie ubogacały wysłuchane i wyśpiewane przez nas pieśni legionowe. Pani Helena przybliżyła nam treść  wielu pieśni patriotycznych z czasów  formułowania się Legionów, które  przypominały o codziennym   trudzie wojennej żołnierki, poświęceniu i odwadze  tych, którzy nie wahali się  walczyć, aby przywrócić niepodległość zniewolonej Ojczyźnie.

Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM
piątek, 18 listopad 2016
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg


DKK z Jerzym Kisielewskim
środa, 02 listopad 2016
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM
czwartek, 27 październik 2016
image_001.jpgNiezwykle potrzebne wydawało się uczestnikom spotkania Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM przypomnienie sylwetki Marii Kuncewiczowej. Ta wybitna pisarka i eseistka, niegdyś bardzo popularna, dzisiaj często odchodzi w zapomnienie. Podczas dyskusji przypomniano sobie nie tylko bogate życie tej autorki, ale także liczne powody, dla których warto sięgnąć po książki Marii Kuncewicz.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 440

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego