Kluby czytelnicze
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
środa, 30 październik 2019
image_001.jpg
Październikowe spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM w Filii nr 24 było kontynuacją spotkania, które odbyło się w Noc Bibliotek. Opowieść o swoich pasjach i słabościach to odsłonięcie kawałka duszy. Z przyjemnością wsłuchaliśmy się we wzajemne historie i zapragnęliśmy wspólnie zastanowić się jak zainteresowania potrafią zdominować życie.
Czytaj całość...
Październik w Czechowskim Klubie Książki
czwartek, 17 październik 2019
image_001.jpg
W zeszły piątek spotkaliśmy się kolejny raz w atmosferze twórczego fermentu, by tym razem wziąć na warsztat twórczość reportera Wojciecha Tochmana. Jednych przeraził, drugich zasmucił, wszystkich jednakowo poruszył.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do rozmawiania o książkach na spotkanie w listopadzie - będziemy rozmawiać o (nie mogło być inaczej ) twórczości Olgi Tokarczuk- naszej świeżo nagrodzonej Noblistki.
Czytaj całość...
O Gustawie Herlingu-Grudzińskim w Filii nr 19
piątek, 11 październik 2019
image_001.jpg
W Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego podczas spotkania Klubu Czytelniczego Readcom przywołałam postać i twórczość jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, publicysty emigracyjnego i współtwórcy „Kultury” paryskiej.
Pokrótce omówiłam biogram twórcy ze zwróceniem szczególnej uwagi na przełomowe momenty w jego życiu.
W trakcie zajmującego spotkania była okazja do zapoznania się z bogato prezentowaną twórczością tego pisarza w naszej filii. Przybliżone przeze mnie fragmenty wybranych dzieł pozwoliły poznać cechy misternej formy wypowiedzi w różnych gatunkach: od wielowątkowości kompozycji, poprzez dopełniające się wątki pochodzące z różnych historii, szczątkowy zarys fabuły, częste zmiany planów czasowych – aż po liczne niedopowiedzenia i niewyjaśnione tajemnice.
Czytaj całość...
Czechowski Klub Książki
wtorek, 01 październik 2019
image_001.jpg

Spotkanie DKK w Filii nr 10
poniedziałek, 30 wrzesień 2019
image_001.jpg"Pisanie w duecie musi się opierać na pewnych zasadach" – mówi w wywiadzie Adrianna Michalewska, współautorka książki "Skok w króliczą norę" (Muza, 2019). Wraz z Izabelą Szolc napisały kolejną część sagi o łódzkich dziewczynach. O książce była rozmowa 26 września w Filii nr 10 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. To powieść o przyjaźni, o marzeniach, rozczarowaniach, ideałach, o zderzeniu z, niejednokrotnie, brutalną rzeczywistością.
Czytaj całość...
Czechowski Klub Książki - Katarzyna Puzyńska
piątek, 09 sierpień 2019
image_001.jpg
W sierpniowy piątkowy wieczór nasi Klubowicze spotkali się, by podyskutować o kryminałach Katarzyny Puzyńskiej, a przy okazji obejrzeć zdjęcia autentycznych miejsc, które pisarka umieściła w swojej sadze o policjantach z Lipowa (czyli Pokrzydowa) i Brodnicy.
Czytaj całość...
Czechowski Klub Książki
poniedziałek, 22 lipiec 2019
image_001.jpg
Za nami kolejne spotkanie z cyklu Czechowskiego Klubu Książki w Filii nr 29! Tym razem rozmawialiśmy o twórczości Joanny Bator. Dla części Klubowiczów bardziej interesująca okazała się typowo literacka odsłona pisarki, dla pozostałych to nurt reportażowy wiódł prym i przykuwał uwagę. Zgodziliśmy się co do jednego - język, metafory i styl to najmocniejsze punkty autorki i bezwzględnie warto sięgać po jej książki.
Joanna GŁadysz
Czytaj całość...
Lipcowe spotkanie DKK w Filii nr 10
środa, 10 lipiec 2019
image_001.jpg
Nie tylko Murakamim chlubi się japońska literatura, zainteresowanie zaś Japonią i pisarzami Kraju Kwitnącej Wiśni eskaluje, kiedy książka jest dziełem kobiety.
Taki już jest ten kraj... kobiety niechaj piszą do szuflady. Dlatego też w Filii nr 10, na spotkaniu DKK tematem dyskusji była skromna (ale jakżeż wybitna!) książka Sayaki Muraty "Dziewczyna z konbini" (Wydaw. UJ Kraków 2019). To powieść, która mocno stąpa w japońskiej rzeczywistości, jednocześnie z wartościami uniwersalnymi, przemawia jednako do wszystkich.
Czytaj całość...
Czechowski Klub Książki
wtorek, 09 lipiec 2019

image_001.jpg

Twórczość Joanny Bator
czwartek, 13 czerwiec 2019

image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 457

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego