Kluby czytelnicze
Styczniowe spotkanie z literacką legendą
wtorek, 21 styczeń 2020
image_001.jpg
Na styczniowym spotkaniu Klubu Czytelniczego Readcom przywołałyśmy postać owianą  już za życia literacką legendą. Pisarz, publicysta, znawca jazzu. To on obok wielu nietuzinkowych postaci pozostawał ikoną polskiego świata artystycznego lat pięćdziesiątych XX wieku.
W tym roku - Roku Leopolda Tyrmanda - w 100. rocznicę urodzin i 35. rocznicę  śmierci będzie znamienita okazja do pochylenia się nad życiem i utworami jednego z najwybitniejszych twórców.
Czytaj całość...
Grudzień w Czechowskim Klubie Książki
poniedziałek, 23 grudzień 2019
image_001.jpg
14 grudnia spotkaliśmy się po raz kolejny z Czechowskim Klubem Książki, na którym tym razem rozmawialiśmy na temat twórczości Mariusza Szczygła.
Na następnym spotkaniu (10 stycznia) skupimy się na twórczości Harukiego Murakamiego. Zachęcamy do przeczytania wybranej książki lub kilku pozycji, w zależności od możliwości i tempa czytania. Jesteśmy niezmiennie ciekawi Państwa wrażeń, refleksji, podsumowań. Nasze zbiory są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy!


Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka...
czwartek, 19 grudzień 2019
image_001.jpg
Spotkanie to było już kolejnym, w czasie którego składamy sobie świąteczne życzenia w gronie Klubowiczów. Zarówno liczne przykłady w literaturze jak i w filmie uświadamiają nam jak ulotne jest to wszystko czego doznajemy. Warto zatrzymać się na chwilę i pocieszyć tym, co mamy. Miła atmosfera, serdeczna rozmowa, szczere, płynące z głębi serca życzenia- te dary ofiarowaliśmy sobie w przededniu Bożego Narodzenia.
Maria Błach
fot. Agnieszka Sokołowska
Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
czwartek, 12 grudzień 2019
image_001.jpg"Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna.
Tylko rzeczy liche i małe są łatwe."
Kardynał Stefan Wyszyński
                                             
Ludzie wiary w Polsce z radością czekają na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Na ostatnim w tym roku spotkaniu Klubu Czytelniczego Readcom w Filii nr 19 przywołałyśmy tę wielce zasłużoną dla Ojczyzny i Kościoła w Polsce Postać, która była niekwestionowanym autorytetem moralnym i duchowym współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce.

Czytaj całość...
Czechowski Klub Książki
wtorek, 26 listopad 2019

image_001.jpg

Klub Czytelniczy READCOM
wtorek, 26 listopad 2019

image_001.jpg

O twórczości Olgi Tokarczuk
piątek, 22 listopad 2019
image_001.jpg
8 listopada Czechowski Klub Książki przeżył prawdziwe oblężenie! Dyskusja była bardzo żywa i burzliwa i doszliśmy do wniosku, że proza Olgi Tokarczuk jest - jednym słowem - zachwycająca!
Już dziś serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie, 13 grudnia, tym razem spotkamy się z reportażami Mariusza Szczygła. Do zobaczenia na czytelniczym szlaku!
Czytaj całość...
Klub Czytelniczy READCOM
czwartek, 21 listopad 2019
image_001.jpg
Członkowie Klubu Czytelniczego READCOM mieli już okazję zapoznać się z twórczością i życiem Olgi Tokarczuk. Jednak otrzymana przez nią Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok
zobligowała nas aby powtórnie pochylić się nad jej osobą.
Czytaj całość...
O "Nie ma" w DKK w Filii nr 10
czwartek, 21 listopad 2019
image_001.jpg
A właśnie, że jest! Książka Mariusza Szczygła "Nie ma", której tematem jest nieobecność, jest i była obecna w Filii nr 10 na spotkaniu DKK 19 listopada. Nagrodzona Nike, z  nietuzinkową okładką, na której znalazł się obraz "Spadochroniarze" Michała Mroczki.
Czytaj całość...
Światy tajemne Olgi Tokarczuk
czwartek, 21 listopad 2019
image_001.jpg
Olga Tokarczuk zdobywczyni Nagrody Literackiej NIKE za „Biegunów” (2008) i „Księgi Jakubowe” (2015), uhonorowana Literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok i Nagrodą Bookera -  stała się bohaterką listopadowego spotkania Klubu Czytelniczego Readcom.
Na wstępie omówiono biogram twórczy autorki poczytnych powieści, zbiorów opowiadań, esejów, a także scenariuszy filmowych - wiodący od debiutu „Podróżą ludzi Księgi” - po ostatnie eksperymenty z treścią czy formą  „Opowiadań bizarnych ” z  2018 roku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 467

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego