Projekty ministerialne
Spotkanie z Martą Ignerską
wtorek, 06 październik 2015
image_001.jpgW Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się 5 października  spotkanie z Martą Ignerską -  wspaniałą ilustratorką i graficzką. 
W ramach projektu "OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki", artystka zaprezentowała książkę Tiny Osiewicz „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką”, do której wykonała ilustracje.
Podczas wernisażu opowiedziała o problemach, z jakimi boryka się ilustrator i jak trudno efekt pracy przełożyć na druk w książce, gdzie technika rządzi paletą kolorów Pantone i CMYK, jak trudno oddać fluorescencję, połysk i fakturę wykonanej pracy.
Czytaj całość...
Marta Ignerska
środa, 30 wrzesień 2015
Projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Opowiem ci mój świat
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
Filia nr 27 zaprasza osoby widzące i niewidome do udziału w projekcie integracyjnym.
image_001.jpg
Powiększ

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

Spotkanie z Danielem de Latourem w ramach projektu "OKO na świat dzieci."
wtorek, 22 wrzesień 2015
image_001.jpg21 września w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałego ilustratora – Daniela de Latoura, który pokazał swoje rysunki do książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Przeprowadził też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015. 
Czytaj całość...
Daniel de Latour
poniedziałek, 14 wrzesień 2015
Czytaj całość...
Dama polskiej ilustracji
wtorek, 08 wrzesień 2015
image_001.jpg7 września w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy jedną z najwspanialszych dam polskiej ilustracji - Marię Ekier, która zaprezentowała swoją ostatnią autorską książkę Złotouste zero w zenicie oraz przeprowadziła warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” łączącym cykl wystaw i warsztatów artystów dla czytelników, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015. 

Podczas wernisażu Renata Filipiak, Zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych MBP, przywitała z ogromną serdecznością ilustratorkę. Następnie głos zabrała Krystyna Rybicka – pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. Równie ciepło zapowiedziała Marię Ekier, wyraziła radość i wzruszenie z okazji jej przybycia do biblioteki oraz zachęciła do obejrzenia wystawy. Wybrana do projektu książka obrazkowa pozwala badać i prezentować książkę dla dzieci i młodzieży na wielu płaszczyznach: plastycznej, literackiej, edukacyjnej. Chcemy, żeby każdy kto do nas przyjdzie, mógł mieć kontakt z literaturą na różnych poziomach – powiedziała. Sympatycy artystki mieli okazję do osobistej rozmowy i możliwość uzyskania podpisu w książce bądź na okazjonalnym druku ulotnym.
Czytaj całość...
Maria Ekier "Złotouste zero w zenicie"
poniedziałek, 31 sierpień 2015
7 września 2015 (poniedziałek), godz 12.00 - Ośrodek Książki Obrazkowej
image_002.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 18 z 18


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego