Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Ogólnopolski Dzień Seniora
środa, 29 listopad 2017
image_001.jpg20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora, który ma na celu kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z działań, które filie MBP przygotowały na tę okoliczność.
Czytaj całość...
Kurs komputerowy dla Seniorów
wtorek, 28 listopad 2017
image_001.jpgW Filii nr 24 trwa kolejna edycja kursu komputerowego dla Seniorów. Uczestnicy mają możliwość poznania od podstaw tajników obsługi komputera. Dotychczas obco brzmiące pojęcia takie jak: pulpit, ikona, kursor, kliknięcie nie mają już przed Seniorami tajemnic. Kursanci potrafią również znaleźć w internecie informacje, które ich interesują. Dzięki poznaniu stron mpk.lublin.pl i jakdojade.pl nie straszne im podróże po Lublinie.
Czytaj całość...
Czy to może być Droga dla Ciebie?
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpg16 listopada 2017 roku w Filii nr 16 odbyło się kolejne spotkanie z Panem Zbigniewem Ściubakiem, autorem książki zatytułowanej „Droga”. Tym razem relacji z pieszej pielgrzymki z Lublina do Santiago de Compostela wysłuchali seniorzy z Domu Opieki Społecznej „Kalina”. Spotkanie było ilustrowane pokazem multimedialnym.
Elżbieta Kopciewicz
fot. Izabela Górniak

Czytaj całość...
Prezent dla Lublina
piątek, 24 listopad 2017
image_001.jpgW ramach akcji "Prezent dla Lublina" w Prawosławnym Domu Opieki odbyło się spotkanie "Lubelskie lata Edwarda Stachury".
Podczas prezentacji multimedialnej seniorzy poznali ciekawostki z życia poety, a utwory zespołu Stare Dobre Małżeństwo przybliżyły uczestnikom jego twórczość. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i rozmowy przy kawie.
Bardzo dziękujemy za spotkanie.
Olga Wójtowicz, Agnieszka Adamczuk
Czytaj całość...
Historie cmentarzy
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpg15 listopada w Filii 11 MBP miało miejsce spotkanie seniorów z Panem Tadeuszem Mroczkiem, który w niesamowity sposób opowiadał o historii cmentarzy, nie tylko tych lubelskich, ale również z różnych zakątków świata. To spotkanie otwiera cały cykl wydarzeń, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
Anna Pawlak
Czytaj całość...
Komputer bez Tajemnic - III edycja
czwartek, 16 listopad 2017
image_001.jpgOd października w Filii nr 38 trwa III edycja kursu komputerowego dla dorosłych i seniorów pod hasłem: „Komputer bez tajemnic”. Uczestnicy warsztatów w trakcie dotychczasowych spotkań dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać komputer i internet jako narzędzie do ćwiczenia pamięci, ale również rozrywki. Samodzielnie poszukiwali stron internetowych z łamigłówkami i grami logicznymi. Uczyli się również komunikacji za pomocą Skype wyszukując swoich bliskich i rozmawiając z nimi.
Czytaj całość...
Biblioteczne wędrówki po świecie
środa, 15 listopad 2017
image_001.jpg14 listopada w Filii nr 25 odbyło się kolejne spotkanie z Panem Henrykiem Maciszewskim w ramach cyklu „Biblioteczne wędrówki po świecie”. Pan Henryk zaprezentował nam swoją relację z podróży na Krym, która odbyła się w 2012 r.
Republika Krymu ze stolicą w Symferopolu znajduje się pomiędzy Morzem Czarnym oraz Morzem Azowskim. Dwie trzecie powierzchni kraju stanowią stepy, resztę – gównie strome góry, których szczyty sięgają nawet ponad 1500 m. n. p.
Czytaj całość...
Księżniczki czy niewolnice? - historia kobiet w islamie na podstawie książek T. Valko i L. Shukri
czwartek, 09 listopad 2017
image_001.jpgW zimne, listopadowe popołudnie w Filii nr 38 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „W pełni pełnoletni”. Rozmawiałyśmy o sytuacji kobiet, które poślubiły Arabów i weszły do ich świata, religii i kultury. Historie kobiet są bardzo rożne, jedne są opowieścią o pięknej, szczęśliwej miłości, życiu w luksusie i dobrobycie, inne pokazują skrajną biedę i okrucieństwo wobec kobiet wyznaczone religią.
Czytaj całość...
Nasze miasto w poezji
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 22 zaprasza
image_001.jpg


Wielkie kobiety w poezji
poniedziałek, 30 październik 2017
image_001.jpgW ramach cyklu "Wielkie kobiety w poezji", przygotowanego przez Filię nr 26, w Prawosławnym Domu Pomocy Społecznej odbyło się kolejne spotkanie. Ze względu na niedawno obchodzoną 50. rocznicę śmierci Haliny Poświatowskiej, tematem przewodnim było jej życie i twórczość. Podczas prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bliżej poetkę oraz jej utwory.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 267

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego