Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Rozpoczęcie kursu komputerowego
poniedziałek, 13 październik 2014
image_001.jpg9 października w Filii nr 18 odbyło się pierwsze spotkanie uczestników warsztatów komputerowych. Nasza biblioteka po raz kolejny oferuje seniorom możliwość zapoznania się z podstawami obsługi komputera. Na jesienne zajęcia zgłosiło się wielu chętnych. Przez dwa miesiące będą uczyć się pisania w programach OpenOffice i Microsoft Office Word oraz korzystania ze stron internetowych. Naszym seniorom życzymy wytrwałości i zadowolenia.
Barbara Gwóźdź, Bartłomiej Banczarowski
Czytaj całość...
Poznajemy tajniki obsługi komputera
poniedziałek, 13 październik 2014
image_001.jpgW Filii nr 24 trwają zajęcia komputerowe dla seniorów. Kursanci poznają tajniki obsługi komputera i pogłębiają swoją wiedzę o internecie i wybranych programach komputerowych. Z dużym entuzjazmem spotkała się prezentacja i nauka wyznaczania trasy po Lublinie za pomocą strony jakdojade.pl oraz sprawdzanie rozkładu jazdy lubelskich autobusów. Również tajniki obsługi klawiatury i pisania pism nie są już uczestnikom obce. Każdy temat zajęć realizowany jest niespiesznie i zawsze znajdzie się czas na dodatkowe pytania lub wyjaśnienia. Po zajęciach uczestnicy wychodzą zadowoleni i uśmiechnięci.
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska

Czytaj całość...
Latarnik Polski Cyfrowej
czwartek, 09 październik 2014
image_001.jpgW Filii nr 28 rozpoczęła się kolejna tura zajęć komputerowych dla seniorów prowadzonych przez Latarnika Polski Cyfrowej pana Henryka Szubę. Po części teoretycznej, z którą kursanci zapoznali się w ubiegłym tygodniu przyszła kolej na zajęcia praktyczne. Ćwiczenia z myszką sprawiły, że stała się ona przyjaznym narzędziem w obsługiwaniu komputera i zachęciły uczestników do dalszych działań w Internecie. Zajęcia były udane, a rzeczowy sposób przekazania wiedzy przez prowadzącego sprawił, że nasi kursanci z niecierpliwością oczekują kolejnego czwartkowego spotkania.
Iwona Rogala
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
wtorek, 30 wrzesień 2014
image_001.jpgKlub Aktywnego Seniora w DK LSM zainaugurował kolejny rok współpracy z Filią nr 13. Okazją do spotkania była prelekcja Pani Janiny Pojmaj o Janie Kochanowskim. W tym roku przypada 430. rocznica śmierci wielkiego poety epoki renesansu, związanego także z Lublinem. Pani Janina Pojmaj wzbogaciła swój wykład o piękną recytację wybranych utworów Kochanowskiego.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Zapisy na bezpłatne warsztaty komputerowe
poniedziałek, 22 wrzesień 2014
image_001.jpg
Bezpłatne warsztaty komputerowe 50 + w Filii nr 19
czwartek, 26 czerwiec 2014
image_001.jpgW ramach comiesięcznych, cyklicznych spotkań w ostatnią środę każdego miesiąca w naszej placówce odbywają się bezpłatne warsztaty komputerowe 50+.
Pierwsze zajęcia (startowałyśmy 26 lutego) poświęcone zostały stronie internetowej MBP w Lublinie i katalogowi online. W trakcie praktycznych zajęć  uczestniczki wyposażone w kartki ćwiczebne, zmagały się z wyszukiwaniem w katalogu elektronicznych konkretnych książek. Podczas marcowego spotkania panie zapoznawały się z najpopularniejszymi serwisami internetowymi w Polsce i wyszukiwarkami. Wspólnie odszukiwałyśmy interesujące nas zagadnienia, a nasza uwaga została skupiona na wydarzeniach na Ukrainie.
Czytaj całość...
Na naukę nigdy nie jest za późno
czwartek, 26 czerwiec 2014
image_001.jpg"Na naukę nigdy nie jest za późno" - tak twierdzą również Seniorzy, którzy uczą się podstawowej obsługi komputera w Filii nr 21. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki dla dwóch grup. Motywacje były różne: ciekawość, ucieczka przed samotnością i wyobcowaniem społecznym, chęć bycia w kontakcie z innymi, czy też zagospodarowania wolnego czasu. Zdobywanie wiedzy okazało się pasjonujące, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Tworzenie dokumentów tekstowych, wyszukiwanie informacji w sieci, odtwarzanie filmów i plików muzycznych nie stanowi już problemu. Kursanci korzystają także z poczty elektronicznej, potrafią zapisywać dokumenty na różnych nośnikach. Po wakacyjnej przerwie kolejne szkolenia w naszej bibliotece rozpoczniemy w ostatnim tygodniu września.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Myszkowanie w internecie zakończone!
środa, 18 czerwiec 2014
image_001.jpgW Filii 34 zakończyła się V edycja warsztatów komputerowych dla Seniorów. 10 osób przez pięć miesięcy zgłębiało tajniki obsługi komputera i przestrzeni internetowej. Zajęcia rozpoczęły się od nauki włączania i wyłączania, później przyszedł czas na obsługę myszki i klawiatury. Państwo dzielnie wykonywali wiele ćwiczeń, które miały na celu poprawić koordynację ruchową i oswoić korzystanie z myszki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na kolejnych zajęciach Państwo świetnie poradzili sobie z napisaniem podania, obróbką zdjęć, a także bardzo sprawnie korzystali z różnych stron internetowych.
Czytaj całość...
Zakończenie szóstego cyklu zajeć komputerowych
poniedziałek, 02 czerwiec 2014
image_001.jpg14 maja w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zakończył się już szósty cykl szkoleń komputerowych. Od lutego uczestniczki poznawały podstawowe zagadnienia dotyczące obsługi komputera. Panie nauczyły się pracować na oknach, tworzyć, usuwać  i kopiować foldery oraz pisać w dokumentach tekstowych. Uczestniczki postawiły również pierwsze kroki w Internecie. Na zakończenie zajęć zostały rozdane pamiątkowe dyplomy.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
środa, 16 kwiecień 2014
image_001.jpgSpotkania w Klubie Aktywnego Seniora odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 10:00 - 11:00.
Seniorzy uczestniczą w prelekcjach, spotkaniach autorskich, dyskutują o książkach, wspólnie czytają teksty literackie. Biorą także udział w koncertach i wernisażach organizowanych przez Filię nr 35.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 158


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego