Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Babskie gadanie
wtorek, 22 marzec 2016
image_002.jpgŚwięta to czas radosny, czas przeznaczony do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, czas na spokój i odpoczynek. Ważnym elementem Wielkanocy są również wszelakie ozdoby i dekoracje. W dniu 16 marca próbowaliśmy  przygotowywać stroiki wielkanocne, aby nasze domy prezentowały się w całej, świątecznej krasie.  Robiliśmy kartki  metodą quillingu i dekoracyjne pisanki z wykorzystaniem techniki decoupage i cekinów. Niestety na wykonanie palm nie wystarczyło nam czasu. Żałujemy, ale myślimy, że w przyszłym roku nam się uda.
Razem z paniami z klubu „Babskie gadanie” życzymy wszystkim Wesołych Świąt
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Biblioteczne wędrówki po świecie
poniedziałek, 21 marzec 2016
image_001.jpg18 marca w Filii 25 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Biblioteczne wędrówki po świecie”. Pan Henryk Maciszewski podzielił się z nami relacją z wycieczki do Agry w Indiach oraz do Colombo i Pinnawali na Sri Lance.
W Agrze mieliśmy okazję zobaczyć zespół architektoniczny dawnej stolicy Wielkich Mogołów Fatehpur Sikri, Mauzoleum mongolskiego władcy Akbara, Czerwony Fort oraz przepiękny Taj Mahal nazywany również „świątynią miłości”. Według przekazów główny budowniczy Taj Mahal – Pers Usad Isa po ukończeniu dzieła został oślepiony, by nigdy nie mógł stworzyć budowli równie pięknej.
Czytaj całość...
Moc dobrych życzeń
piątek, 18 marzec 2016
image_001.jpgOkazją do składania serdecznych życzeń naszym bliskim – krewnym, przyjaciołom, znajomym – są Święta Wielkanocne, obchodzone zawsze w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca.
17 marca w Filii 29 odbyły się warsztaty wykonywania kartek świątecznych techniką Iris Folding, która pochodzi z Holandii i polega na naklejaniu na podłożony szablon pasków papieru na zakładkę (folding to zakładanie, plisowanie) według przygotowanego wcześniej spiralnego wzoru. Natomiast Iris to tęczówka oka lub przysłona w aparacie fotograficznym. Zatem technika ta pozwala uzyskać z papieru efekt kojarzący się z jednym i drugim znaczeniem tego słowa.
Panie uczestniczące w warsztatach wykonały kartki, które wraz ze świątecznymi życzeniami wyślą swoim najbliższym.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Rebusy w Akademii Seniora
wtorek, 15 marzec 2016
image_001.jpgW czasie ostatniego spotkania w Filii 36 Seniorzy zmierzyli się z rebusami, japońskimi diagramami - hitori, zadaniami językowymi, matematycznymi, zagadkami lateralnymi i logicznymi. Tego typu zadania wspaniale ćwiczą nasz umysł, zmuszając mózg do wytężonej pracy.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Kolejne spotkanie kursu komputerowego w Filii 28
piątek, 12 luty 2016
image_001.jpgW czwartkowe przedpołudnia (4  11 lutego) odbył się kurs komputerowy (teoria i praktyka) dla dorosłych poprowadzony przez Pana Henryka Szubę wolontariusza Kultury+ z Fundacji Tu Obok. Kurs zaczął się tydzień temu przy pączku i herbacie, a dzisiaj uczestnicy stawiali już pierwsze kroki "z myszką". Gratulujemy i zapraszamy na kolejne czwartkowe spotkania przez cały miesiąc.
Czytaj całość...
Akademia Seniora - Trening umysłu - ciąg dalszy
wtorek, 09 luty 2016
image_001.jpgW piątek w Filii 36 zgromadziły się osoby pragnące jak najdłużej zachować sprawny umysł. Tym razem trenowaliśmy koncentrację i spostrzegawczość. Zadania nie były łatwe, ale wystarczyła odrobina poczucia humoru, by pokonać wszelkie trudności.
Elżbieta Nawrocka
fot. Agnieszka Świstowska-Huszaluk

Czytaj całość...
Zakończenie kolejnej edycji warsztatów komputerowych
środa, 27 styczeń 2016
image_001.jpg25 lutego w Filii nr 34 odbyło się zakończenie VII edycji Warsztatów Komputerowych dla seniorów. Podczas trwających 4 miesiące zajęć uczestnicy nauczyli się podstawowej obsługi sprzętu komputerowego. Zapoznali się z obsługą programów do pisania, tworzenia nowych dokumentów i segregowania ich na dysku komputera. Tym co najbardziej przykuwało uwagę seniorów było korzystanie z Internetu. Z łatwością uczestnicy przyswoili wiedzę na temat wyszukiwania hasłowego w Internecie, poznali strony internetowe, na których można sprawdzić prognozę pogody, rozkład jazdy MPK, wyszukać połączenia PKP czy zarezerwować bilet do kina i teatru.
Czytaj całość...
Akademia Seniora
wtorek, 19 styczeń 2016
image_001.jpgW Filii 36 gościliśmy pana Marka Momota, przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego. Poprowadził on spotkanie Akademii Seniora, którego tematem były bezpieczne finanse. Temat ten wzbudził duże zainteresowanie. Słuchacze usłyszeli jak bezpiecznie posługiwać się kartami, bankomatami oraz kontami bankowymi i uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Filozofia Wschodu - współczesne reinterpretacje
poniedziałek, 18 styczeń 2016
image_001.jpgW dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Markiem Sykałą na temat "Filozofia Wschodu - współczesne reinterpretacje". Spotkanie odbyło się w ramach Klubu Aktywnego Seniora.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 178


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego