Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Prezent dla Lublina
piątek, 24 listopad 2017
image_001.jpgW ramach akcji "Prezent dla Lublina" w Prawosławnym Domu Opieki odbyło się spotkanie "Lubelskie lata Edwarda Stachury".
Podczas prezentacji multimedialnej seniorzy poznali ciekawostki z życia poety, a utwory zespołu Stare Dobre Małżeństwo przybliżyły uczestnikom jego twórczość. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i rozmowy przy kawie.
Bardzo dziękujemy za spotkanie.
Olga Wójtowicz, Agnieszka Adamczuk
Czytaj całość...
Historie cmentarzy
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpg15 listopada w Filii 11 MBP miało miejsce spotkanie seniorów z Panem Tadeuszem Mroczkiem, który w niesamowity sposób opowiadał o historii cmentarzy, nie tylko tych lubelskich, ale również z różnych zakątków świata. To spotkanie otwiera cały cykl wydarzeń, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
Anna Pawlak
Czytaj całość...
Komputer bez Tajemnic - III edycja
czwartek, 16 listopad 2017
image_001.jpgOd października w Filii nr 38 trwa III edycja kursu komputerowego dla dorosłych i seniorów pod hasłem: „Komputer bez tajemnic”. Uczestnicy warsztatów w trakcie dotychczasowych spotkań dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać komputer i internet jako narzędzie do ćwiczenia pamięci, ale również rozrywki. Samodzielnie poszukiwali stron internetowych z łamigłówkami i grami logicznymi. Uczyli się również komunikacji za pomocą Skype wyszukując swoich bliskich i rozmawiając z nimi.
Czytaj całość...
Biblioteczne wędrówki po świecie
środa, 15 listopad 2017
image_001.jpg14 listopada w Filii nr 25 odbyło się kolejne spotkanie z Panem Henrykiem Maciszewskim w ramach cyklu „Biblioteczne wędrówki po świecie”. Pan Henryk zaprezentował nam swoją relację z podróży na Krym, która odbyła się w 2012 r.
Republika Krymu ze stolicą w Symferopolu znajduje się pomiędzy Morzem Czarnym oraz Morzem Azowskim. Dwie trzecie powierzchni kraju stanowią stepy, resztę – gównie strome góry, których szczyty sięgają nawet ponad 1500 m. n. p.
Czytaj całość...
Księżniczki czy niewolnice? - historia kobiet w islamie na podstawie książek T. Valko i L. Shukri
czwartek, 09 listopad 2017
image_001.jpgW zimne, listopadowe popołudnie w Filii nr 38 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „W pełni pełnoletni”. Rozmawiałyśmy o sytuacji kobiet, które poślubiły Arabów i weszły do ich świata, religii i kultury. Historie kobiet są bardzo rożne, jedne są opowieścią o pięknej, szczęśliwej miłości, życiu w luksusie i dobrobycie, inne pokazują skrajną biedę i okrucieństwo wobec kobiet wyznaczone religią.
Czytaj całość...
Nasze miasto w poezji
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 22 zaprasza
image_001.jpg


Wielkie kobiety w poezji
poniedziałek, 30 październik 2017
image_001.jpgW ramach cyklu "Wielkie kobiety w poezji", przygotowanego przez Filię nr 26, w Prawosławnym Domu Pomocy Społecznej odbyło się kolejne spotkanie. Ze względu na niedawno obchodzoną 50. rocznicę śmierci Haliny Poświatowskiej, tematem przewodnim było jej życie i twórczość. Podczas prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bliżej poetkę oraz jej utwory.
Czytaj całość...
Kolejna edycja szkolenia komputerowego dla dorosłych w Filii nr 28
piątek, 27 październik 2017
image_001.jpgRuszyła kolejna edycja szkolenia komputerowego dla dorosłych w Filii nr 28. Pierwsze spotkanie miało charakter wprowadzający. Uczestnicy poznali teoretyczne zagadnienia z podstawy obsługi komputera. Na kolejnych dwóch spotkaniach już w praktyce zetknęli się z komputerami. Nauczyli się posługiwać myszką, klawiaturą, wyszukiwać interesujące ich strony internetowe oraz planować trasy podróży, korzystać z map, rozkładów jazdy autobusów i pociągów. Prowadzący kurs pan Henryk Szuba wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane pytania. Na następnych spotkaniach kursanci będą dalej pogłębiać swoje umiejętności z obsługi komputera i Internetu, które wykorzystają w życiu codziennym.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Energia atomowa - zagrożenie czy korzyść
czwartek, 26 październik 2017
image_001.jpgW piątek w Akademii Seniora działającej w Filii nr 36 został wygłoszony pierwszy, w historii projektu, wykład z fizyki. Temat to "Energia atomowa - zagrożenie czy korzyść". Nasz gość, Prof. dr hab. Stanisław Pietruszewski, w przystępny sposób przedstawił to niełatwe zagadnienie i cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania.
Czytaj całość...
Via Jagiellonica
środa, 25 październik 2017
image_001.jpg19 października 2017 r. w Filii nr 13 wystąpił prezes Unii Szlaków "Zachód-Wschód" - Janusz Kopaczek. Pan Kopaczek opowiedział członkom Klubu Aktywnego Seniora o wyjątkowej roli Szlaku Jagiellońskiego w integracji Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Via Jagiellonica była też często uczęszczanym szlakiem kupieckim i drogą wymiany kulturowej między Zachodem a Wschodem. Autor prezentacji przybliżył też słuchaczom postacie historyczne przemierzające Szlak Jagielloński wplatając w opowieść o nich barwne anegdoty i historie, których próżno szukać w podręcznikach historii.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 234


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego