Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Seniorzy przy komputerach
środa, 07 listopad 2018
image_001.jpg
W Biblio, w październiku rozpoczęła się czwarta edycja szkolenia komputerowego dla seniorów. Kolejni uczestnicy podjęli trud przyswojenia sobie nowej wiedzy związanej z komputerem. Podczas pierwszych zajęć nauczyli się wykonywać działania na plikach i folderach, a także pisać teksty. Kolejne wyzwania, takie jak korzystanie z internetu, już na nich czekają.
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Seniora
środa, 31 październik 2018
image_001.jpg
30 października w Domu Kultury LSM w ramach Międzynarodowego Dnia Seniora miało miejsce wielopokoleniowe spotkanie seniorów i osób towarzyszących. Współorganizatorem imprezy była Filia nr 13 MBP.
Bogaty program spotkania rozpoczęły dzieci z trzech lubelskich przedszkoli (nr 33, 36 i 47), następnie wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół nr 5, a na koniec najstarsze wiekowo ale tryskające energią Panie ze znanego już zespołu wokalnego Pasionatta. Taka właśnie kolejność pojawiania się artystów na scenie stała się alegorią etapów życia ludzkiego przez które wszyscy przechodzimy. Wzruszające było to, gdy scenę stopniowo opuszczali bardzo młodzi i robili miejsce coraz starszym.
Po części artystycznej odbyła się zabawa taneczna wraz z poczęstunkiem.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Wygraj z cholesterolem
wtorek, 30 październik 2018
image_001.jpg24 października w Filii nr 8 odbyło się spotkanie pod hasłem „Wygraj z cholesterolem”. Wykład poprowadziła dietetyk, pani Katarzyna Ślusarska, która opowiedziała o zagrożeniach wynikających ze złego odżywiania oraz sposobach radzenia sobie z podniesionym poziomem cholesterolu.
Czytaj całość...
Przy kawie o wdzięczności
wtorek, 23 październik 2018
image_001.jpgChcesz być szczęśliwy? Pielęgnuj w sobie wdzięczność - mówią psychologowie, terapeuci i specjaliści od samorozwoju. Wdzięczność jest odpowiedzią na doświadczone dobro, poczuciem zobowiązania moralnego, chęcią odwzajemnienia, podziękowania za coś.
Czytaj całość...
Warsztaty rękodzieła
poniedziałek, 22 październik 2018
image_001.jpg
We wrześniu i październiku w Filii nr 20 odbywały się warsztaty rękodzieła dla kobiet 50+, które prowadziła p. Aneta Pastusiak, w ramach projektu "Dzielnice Kultury".
W czasie warsztatów panie uszyły i ozdobiły torebki z logo Lublina na pierwszym planie. Potem wykonały piękne tulipany, a także wykonały własnoręcznie notesy, do zapisywania przepisów.
Podczas warsztatów panie wymieniały się również przepisami na ciasta i nalewki z owoców i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych warsztatów.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
Kurs komputerowy dla Seniorów
piątek, 19 październik 2018
image_001.jpgW październiku rozpoczęliśmy kolejną edycję kursu komputerowego dla seniorów w Filii nr 36. Kurs składa się z 10 lekcji. W trakcie zajęć kursanci poznają system operacyjny Windows 10. Zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowej obsługi komputera.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Seniora
środa, 17 październik 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpg


Klub Seniora "Felin"
wtorek, 16 październik 2018
image_001.jpgW wrześniu pełną parą ruszyły spotkania Klubu Seniora "Felin". Pan Tomasz Kopacz poprowadził szkolenie w zakresie bezpieczeństwa osób starszych, dotyczące technik manipulacyjnych. Seniorzy przygotowywali się też do występu chóru w siedzibie Caritasu, gdzie śpiewali pieśni patriotyczne. Członkowie Klubu uczestniczyli również w wydarzeniach organizowanych przez Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Czytaj całość...
Fascynujące korespondencje literackie
piątek, 12 październik 2018
image_001.jpgTematem październikowego spotkania Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13 były Fascynujące korespondencje literackie. Czasy współczesne nie pozostawią po sobie takiego dziedzictwa epistolograficznego jak wieki wcześniejsze jednak pociechą dla czytelników spragnionych listów jest bogata korespondencja literacka. Rynek wydawniczy ostatnich lat zaoferował znakomite pozycje dotyczące tematu. Na spotkaniu zostało zaprezentowanych kilka z nich: korespondencja Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa i Katarzyny Herbertów z Józefem i Marią Czapskimi, Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza oraz Listy Ireneusza Morawskiego do Haliny Poświatowskiej.
Czytaj całość...
Komputer nie tylko dla młodych
czwartek, 13 wrzesień 2018
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 284

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego