Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
II edycja zajęć komputerowych dla seniorów
wtorek, 21 maj 2013
image_001.jpg23 kwietnia 2013 r. w Filii nr 36 MBP w Lublinie, rozpoczęła się druga edycja zajęć komputerowych dla seniorów. Naukę obsługi sprzętu komputerowego rozpoczęły dwie grupy, razem  14 osób. Na cotygodniowych, wtorkowych spotkaniach czytelnicy poznają podstawowe zasady tworzenia dokumentów tekstowych i poruszania się po stronach internetowych. Kurs zaplanowany jest na 3 miesiące czyli ok. 20 godzin nauki. W programie znajduje się kopiowanie, wklejanie i usuwanie plików i folderów, zakładanie oraz posługiwanie się pocztą elektroniczną.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Kino dla seniorów
piątek, 19 kwiecień 2013
Biblio zaprasza na seanse filmowe
image_001.jpg

Latarnik Polski Cyfrowej
piątek, 19 kwiecień 2013
image_001.jpgOd października 2012 w Filii nr 13 odbyło się 27  szkoleń prowadzonych przez p. Bożenę Gołysz, Latarnika Polski Cyfrowej, która osoby w wieku 50+ wprowadza w cyfrowy świat. Zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
Czytaj całość...
Zakończenie pierwszej edycji zajęć
środa, 17 kwiecień 2013
image_001.jpg 16 kwietnia 2013 r. w Filii 36 MBP zakończył się cykl zajęć komputerowych dla seniorów. Czytelnicy, podczas trzynastu spotkań, zapoznali się z podstawowym zakresem obsługi komputera. Kurs odbywał się od 15 stycznia, raz w tygodniu, przez półtorej godziny. Z pozytywnym wynikiem cykl spotkań zakończyło 6 osób. Seniorzy nauczyli się jak korzystać z komputera i internetu. Na zajęciach poznali zasady tworzenia, kopiowania i usuwania folderów. Wprowadzony został program OpenOffice Writer w którym  tworzyli dokumenty, wzory podań i formatowali teksty.
Podczas zajęć korzystali z przeglądarki internetowej Mozilla Firefox oraz wyszukiwarki Google. Seniorzy nauczyli się jak wyszukiwać strony internetowe, grafiki i filmy. W zakresie zajęć znalazła się także obsługa poczty mailowej: wysyłanie i odbieranie e- maili wraz z załącznikami.
Izabela Kopacz i  Luiza Dutkowiak
Czytaj całość...
Akademia Seniora
poniedziałek, 25 marzec 2013
W Bibliotece na Felinie trwają zapisy do Akademii Seniora
image_002.jpg
Powiększ
Angielski dla seniorów
środa, 13 marzec 2013
Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20  zaprasza na angielski dla seniorów
image_002.jpg
 Grupa kontynuująca - soboty - 10.00

Polska Cyfrowa Równych Szans
wtorek, 12 marzec 2013
image_001.jpg12 marca 2013 r. w Filii nr 20 rozpoczął się cykl spotkań "Do internetu jeden krok", w ramach akcji "Polska Cyfrowa Równych Szans - Bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu dla osób 50+". W pierwszym szkoleniu wzięło udział 5 pań. Zajęcia poprowadził p. Damian Marzec. Zajęcia polegały na nauce czym jest komputer, do czego służy, jak się nim posługiwać i wykorzystywać jego możliwości. Panie z wielkim zaangażowaniem brały czynny udział w tym szkoleniu. Nauczyły się również jak w internecie znaleźć potrzebne informacje, prognozę pogody jak też z dużym zainteresowaniem obejrzały stronę internetową Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po zwyczajowym poczęstunku Panie umówiły się na następne szkolenie.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
Zapraszamy na zajęcia komputerowe
poniedziałek, 25 luty 2013
image_001.jpg15 stycznia w Fili nr 36 MBP w Lublinie rozpoczął się cykl zajęć komputerowych dla seniorów. Na cotygodniowych spotkaniach czytelnicy zapoznają się z podstawami obsługi komputera. Seniorzy nauczą się m. in. otwierać zdjęcia, odtwarzać muzykę i filmy oraz tworzyć pliki tekstowe. Podczas zajęć czytelnicy nauczą się poruszać po stronach internetowych oraz posługiwać e-mailem. Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 10.00. Jednorazowe spotkanie trwa półtorej godziny. W wypożyczalni dla dorosłych zapisujemy chętnych na drugą edycję zajęć komputerowych. Kolejna grupa rozpocznie zajęcia w marcu. Zapraszamy.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Naukę czas zacząć
wtorek, 12 luty 2013
image_001.jpgPo raz kolejny w Filii 24 MBP rozpoczęły się zajęcia komputerowe  dla seniorów. Ze względu na duże zainteresowanie, liczba uczestników została podzielona na dwie grupy. Pierwsze zajęcia odbyły się 7 lutego, zaś druga grupa rozpocznie naukę 18 kwietnia. Podczas spotkań seniorzy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi terminami używanymi w informatyce, nauczą się także obsługi komputera czy laptopa oraz poznają tajniki programów do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych. Ponadto poznają funkcje wyszukiwarki internetowej Google, katalogu online  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, stron typu WP, Onet, serwisu aukcyjnego Allegro czy strony internetowej MPK Lublin.
Na pierwszych zajęciach, mimo niesprzyjającej pogody zjawiła się większość chętnych, a czas spędzony na zapoznawaniu się z komputerem upłynął niezwykle szybko.
Agnieszka Sokołowska
Czytaj całość...
Kurs komputerowy 60+
czwartek, 17 styczeń 2013
image_001.jpg15 stycznia rozpoczął się w Filii nr 21 kolejny kurs w zakresie podstaw obsługi komputera, tym razem adresowany do Seniorów. Największą barierą do pokonania było przełamanie lęku przed komputerową myszką. Dzięki dużemu zaangażowaniu i współpracy pierwsze małe sukcesy pojawiły się bardzo szybko. Kolejne szkolenie już za tydzień.
Agnieszka Małysz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 261 - 270 z 275

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego