Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Zakończenie pierwszej edycji zajęć
środa, 17 kwiecień 2013
image_001.jpg 16 kwietnia 2013 r. w Filii 36 MBP zakończył się cykl zajęć komputerowych dla seniorów. Czytelnicy, podczas trzynastu spotkań, zapoznali się z podstawowym zakresem obsługi komputera. Kurs odbywał się od 15 stycznia, raz w tygodniu, przez półtorej godziny. Z pozytywnym wynikiem cykl spotkań zakończyło 6 osób. Seniorzy nauczyli się jak korzystać z komputera i internetu. Na zajęciach poznali zasady tworzenia, kopiowania i usuwania folderów. Wprowadzony został program OpenOffice Writer w którym  tworzyli dokumenty, wzory podań i formatowali teksty.
Podczas zajęć korzystali z przeglądarki internetowej Mozilla Firefox oraz wyszukiwarki Google. Seniorzy nauczyli się jak wyszukiwać strony internetowe, grafiki i filmy. W zakresie zajęć znalazła się także obsługa poczty mailowej: wysyłanie i odbieranie e- maili wraz z załącznikami.
Izabela Kopacz i  Luiza Dutkowiak
Czytaj całość...
Akademia Seniora
poniedziałek, 25 marzec 2013
W Bibliotece na Felinie trwają zapisy do Akademii Seniora
image_002.jpg
Powiększ
Angielski dla seniorów
środa, 13 marzec 2013
Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20  zaprasza na angielski dla seniorów
image_002.jpg
 Grupa kontynuująca - soboty - 10.00

Polska Cyfrowa Równych Szans
wtorek, 12 marzec 2013
image_001.jpg12 marca 2013 r. w Filii nr 20 rozpoczął się cykl spotkań "Do internetu jeden krok", w ramach akcji "Polska Cyfrowa Równych Szans - Bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i internetu dla osób 50+". W pierwszym szkoleniu wzięło udział 5 pań. Zajęcia poprowadził p. Damian Marzec. Zajęcia polegały na nauce czym jest komputer, do czego służy, jak się nim posługiwać i wykorzystywać jego możliwości. Panie z wielkim zaangażowaniem brały czynny udział w tym szkoleniu. Nauczyły się również jak w internecie znaleźć potrzebne informacje, prognozę pogody jak też z dużym zainteresowaniem obejrzały stronę internetową Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po zwyczajowym poczęstunku Panie umówiły się na następne szkolenie.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
Zapraszamy na zajęcia komputerowe
poniedziałek, 25 luty 2013
image_001.jpg15 stycznia w Fili nr 36 MBP w Lublinie rozpoczął się cykl zajęć komputerowych dla seniorów. Na cotygodniowych spotkaniach czytelnicy zapoznają się z podstawami obsługi komputera. Seniorzy nauczą się m. in. otwierać zdjęcia, odtwarzać muzykę i filmy oraz tworzyć pliki tekstowe. Podczas zajęć czytelnicy nauczą się poruszać po stronach internetowych oraz posługiwać e-mailem. Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 10.00. Jednorazowe spotkanie trwa półtorej godziny. W wypożyczalni dla dorosłych zapisujemy chętnych na drugą edycję zajęć komputerowych. Kolejna grupa rozpocznie zajęcia w marcu. Zapraszamy.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Naukę czas zacząć
wtorek, 12 luty 2013
image_001.jpgPo raz kolejny w Filii 24 MBP rozpoczęły się zajęcia komputerowe  dla seniorów. Ze względu na duże zainteresowanie, liczba uczestników została podzielona na dwie grupy. Pierwsze zajęcia odbyły się 7 lutego, zaś druga grupa rozpocznie naukę 18 kwietnia. Podczas spotkań seniorzy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi terminami używanymi w informatyce, nauczą się także obsługi komputera czy laptopa oraz poznają tajniki programów do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych. Ponadto poznają funkcje wyszukiwarki internetowej Google, katalogu online  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, stron typu WP, Onet, serwisu aukcyjnego Allegro czy strony internetowej MPK Lublin.
Na pierwszych zajęciach, mimo niesprzyjającej pogody zjawiła się większość chętnych, a czas spędzony na zapoznawaniu się z komputerem upłynął niezwykle szybko.
Agnieszka Sokołowska
Czytaj całość...
Kurs komputerowy 60+
czwartek, 17 styczeń 2013
image_001.jpg15 stycznia rozpoczął się w Filii nr 21 kolejny kurs w zakresie podstaw obsługi komputera, tym razem adresowany do Seniorów. Największą barierą do pokonania było przełamanie lęku przed komputerową myszką. Dzięki dużemu zaangażowaniu i współpracy pierwsze małe sukcesy pojawiły się bardzo szybko. Kolejne szkolenie już za tydzień.
Agnieszka Małysz
Czytaj całość...
Kurs komputerowy 50+
środa, 12 grudzień 2012
image_001.jpgW związku z dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników, niezależnie od kolejnej edycji konsultacji komputerowych dla uczestników Szkoły SuperBabci i SuperDziadka, rozpoczęło się także  szkolenie w zakresie podstawowej obsługi komputera dla Użytkowników Filii nr 21. Umiejętność posługiwania się komputerem, Internet to bogactwo informacji i możliwości.
Można tak poszerzać zakres swoich kompetencji, realizować pasje, komunikować się z innymi, walczyć z samotnością i nudą.
Agnieszka Małysz

Czytaj całość...
Polecamy ciekawe strony
niedziela, 25 listopad 2012
Często przeglądamy zasoby sieci WWW. Jeżeli znajdujemy coś ciekawego dzielimy się tym na tej liście abyś również mógł to zobaczyć. Jeżeli znasz interesującą stronę i uważasz że może się ona przydać innym to powiedz nam o tym a umieścimy ją w tym spisie.
Ciekawe strony www
Czytaj całość...
Zakończenie warsztatów komputerowych
wtorek, 20 listopad 2012
image_001.jpgW Filii nr 34 zakończyła się pierwsza edycja warsztatów komputerowych. Z uczestnikami zajęć spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu od maja. Podczas spotkań nasi seniorzy poznali obsługę komputera od podstaw, a także nauczyli się korzystania z Internetu. Wspólnie założyliśmy również konta na portalach społecznościowych, a także na komunikatorach internetowych.
Uczestnicy spotkań pod hasłem „Myszkowanie w bibliotece - dozwolone od lat 50+” dostali na zakończenie pamiątkowe dyplomy.
Aleksandra Antonowicz-Sprawka
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 241 - 250 z 252


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego