Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Naukę czas zacząć
wtorek, 12 luty 2013
image_001.jpgPo raz kolejny w Filii 24 MBP rozpoczęły się zajęcia komputerowe  dla seniorów. Ze względu na duże zainteresowanie, liczba uczestników została podzielona na dwie grupy. Pierwsze zajęcia odbyły się 7 lutego, zaś druga grupa rozpocznie naukę 18 kwietnia. Podczas spotkań seniorzy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi terminami używanymi w informatyce, nauczą się także obsługi komputera czy laptopa oraz poznają tajniki programów do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji multimedialnych. Ponadto poznają funkcje wyszukiwarki internetowej Google, katalogu online  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, stron typu WP, Onet, serwisu aukcyjnego Allegro czy strony internetowej MPK Lublin.
Na pierwszych zajęciach, mimo niesprzyjającej pogody zjawiła się większość chętnych, a czas spędzony na zapoznawaniu się z komputerem upłynął niezwykle szybko.
Agnieszka Sokołowska
Czytaj całość...
Kurs komputerowy 60+
czwartek, 17 styczeń 2013
image_001.jpg15 stycznia rozpoczął się w Filii nr 21 kolejny kurs w zakresie podstaw obsługi komputera, tym razem adresowany do Seniorów. Największą barierą do pokonania było przełamanie lęku przed komputerową myszką. Dzięki dużemu zaangażowaniu i współpracy pierwsze małe sukcesy pojawiły się bardzo szybko. Kolejne szkolenie już za tydzień.
Agnieszka Małysz
Czytaj całość...
Kurs komputerowy 50+
środa, 12 grudzień 2012
image_001.jpgW związku z dużym zainteresowaniem wśród naszych czytelników, niezależnie od kolejnej edycji konsultacji komputerowych dla uczestników Szkoły SuperBabci i SuperDziadka, rozpoczęło się także  szkolenie w zakresie podstawowej obsługi komputera dla Użytkowników Filii nr 21. Umiejętność posługiwania się komputerem, Internet to bogactwo informacji i możliwości.
Można tak poszerzać zakres swoich kompetencji, realizować pasje, komunikować się z innymi, walczyć z samotnością i nudą.
Agnieszka Małysz

Czytaj całość...
Polecamy ciekawe strony
niedziela, 25 listopad 2012
Często przeglądamy zasoby sieci WWW. Jeżeli znajdujemy coś ciekawego dzielimy się tym na tej liście abyś również mógł to zobaczyć. Jeżeli znasz interesującą stronę i uważasz że może się ona przydać innym to powiedz nam o tym a umieścimy ją w tym spisie.
Ciekawe strony www
Czytaj całość...
Zakończenie warsztatów komputerowych
wtorek, 20 listopad 2012
image_001.jpgW Filii nr 34 zakończyła się pierwsza edycja warsztatów komputerowych. Z uczestnikami zajęć spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu od maja. Podczas spotkań nasi seniorzy poznali obsługę komputera od podstaw, a także nauczyli się korzystania z Internetu. Wspólnie założyliśmy również konta na portalach społecznościowych, a także na komunikatorach internetowych.
Uczestnicy spotkań pod hasłem „Myszkowanie w bibliotece - dozwolone od lat 50+” dostali na zakończenie pamiątkowe dyplomy.
Aleksandra Antonowicz-Sprawka
Czytaj całość...
Zakończenie szkolenia komputerowego
poniedziałek, 05 listopad 2012
image_001.jpg25 października w Filii 18 zakończyliśmy kolejny kurs komputerowy dla seniorów. Podczas spotkań nasze Panie nauczyły się obsługi programu Microsoft Office oraz posługiwania się Internetem. Zakładały pocztę e-mail, wysyłały kartki internetowe, kopiowały zdjęcia. Atmosfera na zajęciach była bardzo sympatyczna. Uczestniczki szkolenia dostały pamiątkowe dyplomy i płyty CD zdobione techniką decoupage.
Barbara Gwóźdź, Natalia Kraszkiewicz, Iwona Lizer-Skrzypiec
Czytaj całość...
Tydzień Seniora
środa, 10 październik 2012
senior.jpgAktualizacja 10 października 2012

Zakończyły się Lubelskie Dni Seniora. Przez siedem dni wiele naszych placówek organizowało wydarzenia dla najstarszych mieszkańców miasta. Na przekór stereotypom pragniemy pokazać, że starość, to nie tylko choroby i problemy. Nasi seniorzy od lat są aktywizowani w Klubach Czytelniczych Readcom, Dyskusyjnych Klubach Książki, szkoleniach komputerowych i wielu innych ciekawych formach. Mają możliwość podzielić się z nami swoimi pasjami i zainteresowaniami. To nie tylko znakomita forma odpoczynku, ale również okazja do nawiązania nowych znajomości.
Lubelskie Dni Seniora odbywały się w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Zachęcamy bardzo serdecznie do obejrzenia i przeczytania fotorelacji z naszych spotkań.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 231 - 237 z 237


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego