Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Ostatnie wolne miejsca
czwartek, 20 luty 2014
Filia nr 36 zaprasza na zajęcia komputerowe
plakat_001.jpg

Komputer bez tajemnic
poniedziałek, 17 luty 2014
image_001.jpgW lutym w Filii 24 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach warsztatów komputerowych dla seniorów. Wcześniejsze edycje cieszyły się wielką popularnością i również tym razem nie zabrakło chętnych. Uczestnicy poznają tajniki obsługi komputera, a także uczą się korzystania z przeglądarki internetowej. Kursanci będą mieli również możliwość zapoznania się z niektórymi stronami internetowymi m.in.: mbp.lublin.pl, mpk.lublin.pl, jakdojade.pl, allegro. Nowością natomiast będzie nauka robienia zakupów na stronie leclercdrive.lublin.pl. Zajęcia potrwają do kwietnia.
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska

Czytaj całość...
Podstawy obsługi komputera
piątek, 14 luty 2014

image_001.jpg
Komputer bez strachu - startujemy!
środa, 12 luty 2014
image_001.jpg11 lutego 2014 w Filii 29 MBP odbyły się pierwsze zajęcia szkolenia komputerowego dla seniorów.  Uczestnicy zapoznali się z podstawami obsługi komputera, jak i internetową stroną Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu uczestniczyło 19 osób.
Czytaj całość...
Latarnicy Polski Cyfrowej
poniedziałek, 10 luty 2014
image_001.jpgObsługa komputera to umiejętności potrzebne na każdym stanowisku pracy jak i w codziennym życiu. Filia 31 po raz kolejny organizuje wraz z Latarnikami Polski Cyfrowej warsztaty komputerowe. Seniorzy z osiedla mają możliwość nauczenia się obsługi komputera oraz zdobycie wiedzy z zakresu korzystania z Internetu. Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą poznać możliwości komputera i przekonać się jak jego obsługa może ułatwić codzienne życie. Zajęcia odbywają się w grupie 12 osobowej.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Historia klasztoru powizytkowskiego
poniedziałek, 03 luty 2014
image_001.jpgPani Luiza Dudkiewicz z Filii 36 przygotowała dla Klubu Aktywnego Seniora działającego przy Filii 35 wykład i prezentację multimedialną na temat historii obiektu, w którym mieści się Centrum Kultury. Znakomite przygotowanie pani Luizy i dar zjednywania sobie słuchaczy sprawiły, że seniorzy proszą o kolejne spotkania na temat historii Lublina.
Czytaj całość...
Taniec w bibliotece? Dlaczego nie!
poniedziałek, 03 luty 2014
image_001.jpgTo fantastyczne spotkanie odbyło się 30 stycznia w Filii nr 37. Udział w nim wzięli seniorzy z Centrum Usług Socjalnych, a nauczycielem tańca była Pani Eliza Cyfra, która od 10 lat jest związana ze Słowiańskim Grodem w Wólce Bieleckiej. Współpracuje także z Fundacją Działań Edukacyjnych KreAdukacja, gdzie prowadzi warsztaty taneczne dla dzieci. Podczas czwartkowego spotkania pani Eliza nauczyła nas trzech tańców historycznych: Speckerin (taniec angielski lub żydowski), Black Nag (taniec angielski) i Mana Vu (kołysanka żydowska). Wspaniała atmosfera, muzyka i nastroje uczestników spotkania stanowią idealny punkt wyjścia do kolejnych lekcji tańca.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
"Czy mnie jeszcze pamiętasz..."
czwartek, 30 styczeń 2014
image_001.jpg"Całe szczęście, że żył" – tak o Czesławie Niemenie powiedział Zbigniew Hołdys. W tym roku mija dziesięć lat od śmierci wybitnego artysty. Z tej okazji Filia nr 37 zorganizowała spotkanie upamiętniające życie i twórczość autora takich przebojów jak "Pod papugami", "Wspomnienie", "Sen o Warszawie" czy "Dziwny jest ten świat". Pod koniec życia Niemen coraz częściej mówił, że nasz świat jest bardziej dziki niż dziwny. Słuchaczami byli seniorzy z Centrum Usług Socjalnych, którzy aktywnie uczestniczyli w wykładzie wymieniając się wspomnieniami i własnymi przemyśleniami związanymi z kompozytorem.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
Podstawy za nami
czwartek, 09 styczeń 2014
image_001.jpgZ nadejściem Nowego Roku zakończyła się pierwsza edycja indywidualnych warsztatów podstaw obsługi komputera oraz Internetu dla seniorów. W zajęciach, które trwały od września do grudnia wzięły udział cztery panie. Każda z kursantek uczestniczyła w cyklu ośmiu spotkań dostosowanych do stopnia zaawansowania, jak również do szybkości uczenia się oraz do potrzeb poszczególnych osób.
Czytaj całość...
Zakończenie warsztatów komputerowych
piątek, 20 grudzień 2013
image_001.jpg17 grudnia w Filii nr 36 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyło się zakończenie warsztatów komputerowych. 9 osób ukończyło zaawansowany poziom nauki. Seniorzy podczas 12 spotkań zapoznali się z nowymi programami. Nauczyli się korzystać z podstawowych funkcji OpenOffice Calc oraz Impress. Seniorzy bardzo dobrze poradzili sobie z obliczeniami i wykresami na arkuszu kalkulacyjnym, tworzyli własne prezentacje multimedialne oraz poszerzyli swoją umiejętność posługiwania się  Internetem. Uczestnicy prowadzili również ze sobą rozmowy za pomocą Skypa. Na zakończenie cyklu kursu komputerowego zostały rozdane dyplomy.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 221 - 230 z 267

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego