Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
poniedziałek, 11 luty 2019
image_001.jpg
W Filii nr 29 można wziąć udział w zajęciach obsługi komputera i urządzeń mobilnych. Intensywność kursu oraz informacje przekazywane uczestnikom zajęć są dostosowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Aktualnie seniorzy uczą się obsługiwać tablety.
Celem warsztatów jest nauka potrzebnych i ułatwiających codzienne sprawy czynności, które można wykonywać za pomocą komputera oraz zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu wśród osób 60+. Zachęcamy do korzystania z zajęć komputerowych!
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Podsumowanie styczniowych spotkań Klubu Seniora "Felin"
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpg
Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniora "Felin" składało się z dwóch części. Pierwsza z nich dotyczyła tradycji świątecznych. Natomiast druga poświęcona była reklamie - technikom wpływu na ludzi.
10 stycznia gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili szkolenie do spraw bezpieczeństwa. Drugim z prelegentów był rzecznik praw konsumenta, pani Lidia Baran-Ćwirta, która przybliżyła członkom klubu prawa konsumenta.
Czytaj całość...
Był raz bal ...
środa, 30 styczeń 2019
image_001.jpg
Przypadające na czas karnawału spotkanie Klubu Aktywnego Seniora w Filii 13 upłynęło w szampańskim nastroju. Garść szlagierów z minionych lat pozwoliła słuchaczom przenieść się wyobraźnią w świat dawniejszej muzyki i tańca, w czas swej młodości.
W skupieniu i ze wzruszeniem słuchano Jana Kiepury i Bernarda Ładysza czy Andrzeja Boguckiego by potem z uśmiechem obejrzeć żywiołową Helenę Majdaniec, która przypomniała tak niegdyś popularnego twista.


Czytaj całość...
Potańcówka dla Seniorów
wtorek, 29 styczeń 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Kino dla seniorów
wtorek, 29 styczeń 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpgMyszkowanie w bibliotece 50+
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpgW Filii nr 34 dobiegła końca X edycja Warsztatów Komputerowych dla seniorów „Myszkowanie w bibliotece 50+”. Przez cztery miesiące grupa Seniorów zgłębiała tajniki podstawowej obsługi komputera, korzystania z programów do pisania i edycji tekstu, edycji zdjęć,  korzystania z poczty elektronicznej, rezerwacji miejsc w kinach, teatrach i poruszania się w przestrzeni Internetu. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo w Sieci.
Czytaj całość...
Przy kawie o świętowaniu
środa, 16 styczeń 2019
image_001.jpgStarożytni Rzymianie nazywali zimowe przesilenie czasem niezwyciężonego Słońca i obchodzili Saturnalia. Wśród Słowian moment górowania Słońca wiązał się z celebrowaniem, które w zależności od regionu i czasu, nazywane było Świętem Godowym, Szczodrymi Godami lub Świętami Zimowego Staniasłońca. Współczesne obchody Bożego Narodzenia w wielu aspektach czerpią z tradycji pogańskiej. Najważniejszą spuścizną dawnych obchodów dni niezwyciężonego Słońca jest to, że w czasie świąt należy się cieszyć i świętować. Ludzie od dawien dawna gromadzili się, by ucztować i wyprawiali radosne biesiady z okazji ponownego wydłużania dnia.
Czytaj całość...
Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
wtorek, 15 styczeń 2019
image_001.jpg
W Filii nr 29 można skorzystać z zajęć obsługi komputera i urządzeń mobilnych (np. tablet, smartfon). Intensywność kursu oraz informacje przekazywane uczestnikom zajęć są dostosowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Podczas spotkań uczestnicy mogą zdobyć podstawową wiedzę nt. obsługi sprzętu komputerowego, nauczyć się pisać, segregować pliki. Seniorzy uczą się korzystać z przeglądarki internetowej, łączyć się z wi-fi, poznają podstawowe zasady wyszukiwania informacji on-line.


Czytaj całość...
Skamander - Julian Tuwim
poniedziałek, 31 grudzień 2018
image_001.jpg
65. rocznica śmierci wybitnego poety i tłumacza Juliana Tuwima była okazją do przedświątecznego spotkania pracownicy Filii nr 26 MBP w Prawosławnym Domu Pomocy. Prezentacja multimedialna, opowieść i przedstawione interpretacje wybranych utworów pozwoliły poznać życie i twórczość pisarza, autora wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek; jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego, współzałożyciela kabaretu literackiego „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”.
Serdecznie dziękuję Mieszkańcom Prawosławnego Domu Pomocy za miłą atmosferę, za aktywny udział w spotkaniu i duże zaangażowanie.
Agnieszka Adamczuk
Czytaj całość...
Podsumowanie działalności Klubu Seniora "Felin"
poniedziałek, 31 grudzień 2018
image_001.jpg
Końcówka roku w Klubie Seniora "Felin", działającym przy Filii nr 36 MBP, obfitowała w różnorodne wydarzenia. W październiku członkowie klubu obejrzeli film "Z dala od orkiestry" prezentowany w bibliotece na Felinie. Uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego, zwiedzali także Kaplicę Zamkową.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 284

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego