Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
wtorek, 25 luty 2014
image_001.jpg„A niechaj narodowie wżdy postronni znają
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”


W lutym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na datę tych obchodów został wybrany dzień 21. lutego, upamiętniający wydarzenia roku 1952, kiedy to w miejscowości Dhaka doszło do demonstracji, a następnie zamordowania pięciu studentów domagających się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego – za jeden z dwóch języków urzędowych ówczesnego państwa Pakistan.
Czytaj całość...
Podstawy obsługi komputera
piątek, 21 luty 2014
Filia nr 19 zaprasza na bezpłatne warsztaty komputerowe
plakat_001.jpg
Powiększ
Ostatnie wolne miejsca
czwartek, 20 luty 2014
Filia nr 36 zaprasza na zajęcia komputerowe
plakat_001.jpg

Komputer bez tajemnic
poniedziałek, 17 luty 2014
image_001.jpgW lutym w Filii 24 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach warsztatów komputerowych dla seniorów. Wcześniejsze edycje cieszyły się wielką popularnością i również tym razem nie zabrakło chętnych. Uczestnicy poznają tajniki obsługi komputera, a także uczą się korzystania z przeglądarki internetowej. Kursanci będą mieli również możliwość zapoznania się z niektórymi stronami internetowymi m.in.: mbp.lublin.pl, mpk.lublin.pl, jakdojade.pl, allegro. Nowością natomiast będzie nauka robienia zakupów na stronie leclercdrive.lublin.pl. Zajęcia potrwają do kwietnia.
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska

Czytaj całość...
Podstawy obsługi komputera
piątek, 14 luty 2014

image_001.jpg
Komputer bez strachu - startujemy!
środa, 12 luty 2014
image_001.jpg11 lutego 2014 w Filii 29 MBP odbyły się pierwsze zajęcia szkolenia komputerowego dla seniorów.  Uczestnicy zapoznali się z podstawami obsługi komputera, jak i internetową stroną Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu uczestniczyło 19 osób.
Czytaj całość...
Latarnicy Polski Cyfrowej
poniedziałek, 10 luty 2014
image_001.jpgObsługa komputera to umiejętności potrzebne na każdym stanowisku pracy jak i w codziennym życiu. Filia 31 po raz kolejny organizuje wraz z Latarnikami Polski Cyfrowej warsztaty komputerowe. Seniorzy z osiedla mają możliwość nauczenia się obsługi komputera oraz zdobycie wiedzy z zakresu korzystania z Internetu. Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą poznać możliwości komputera i przekonać się jak jego obsługa może ułatwić codzienne życie. Zajęcia odbywają się w grupie 12 osobowej.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Historia klasztoru powizytkowskiego
poniedziałek, 03 luty 2014
image_001.jpgPani Luiza Dudkiewicz z Filii 36 przygotowała dla Klubu Aktywnego Seniora działającego przy Filii 35 wykład i prezentację multimedialną na temat historii obiektu, w którym mieści się Centrum Kultury. Znakomite przygotowanie pani Luizy i dar zjednywania sobie słuchaczy sprawiły, że seniorzy proszą o kolejne spotkania na temat historii Lublina.
Czytaj całość...
Taniec w bibliotece? Dlaczego nie!
poniedziałek, 03 luty 2014
image_001.jpgTo fantastyczne spotkanie odbyło się 30 stycznia w Filii nr 37. Udział w nim wzięli seniorzy z Centrum Usług Socjalnych, a nauczycielem tańca była Pani Eliza Cyfra, która od 10 lat jest związana ze Słowiańskim Grodem w Wólce Bieleckiej. Współpracuje także z Fundacją Działań Edukacyjnych KreAdukacja, gdzie prowadzi warsztaty taneczne dla dzieci. Podczas czwartkowego spotkania pani Eliza nauczyła nas trzech tańców historycznych: Speckerin (taniec angielski lub żydowski), Black Nag (taniec angielski) i Mana Vu (kołysanka żydowska). Wspaniała atmosfera, muzyka i nastroje uczestników spotkania stanowią idealny punkt wyjścia do kolejnych lekcji tańca.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
"Czy mnie jeszcze pamiętasz..."
czwartek, 30 styczeń 2014
image_001.jpg"Całe szczęście, że żył" – tak o Czesławie Niemenie powiedział Zbigniew Hołdys. W tym roku mija dziesięć lat od śmierci wybitnego artysty. Z tej okazji Filia nr 37 zorganizowała spotkanie upamiętniające życie i twórczość autora takich przebojów jak "Pod papugami", "Wspomnienie", "Sen o Warszawie" czy "Dziwny jest ten świat". Pod koniec życia Niemen coraz częściej mówił, że nasz świat jest bardziej dziki niż dziwny. Słuchaczami byli seniorzy z Centrum Usług Socjalnych, którzy aktywnie uczestniczyli w wykładzie wymieniając się wspomnieniami i własnymi przemyśleniami związanymi z kompozytorem.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 151 - 160 z 199


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego