Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Wygraj z cholesterolem
wtorek, 30 październik 2018
image_001.jpg24 października w Filii nr 8 odbyło się spotkanie pod hasłem „Wygraj z cholesterolem”. Wykład poprowadziła dietetyk, pani Katarzyna Ślusarska, która opowiedziała o zagrożeniach wynikających ze złego odżywiania oraz sposobach radzenia sobie z podniesionym poziomem cholesterolu.
Czytaj całość...
Przy kawie o wdzięczności
wtorek, 23 październik 2018
image_001.jpgChcesz być szczęśliwy? Pielęgnuj w sobie wdzięczność - mówią psychologowie, terapeuci i specjaliści od samorozwoju. Wdzięczność jest odpowiedzią na doświadczone dobro, poczuciem zobowiązania moralnego, chęcią odwzajemnienia, podziękowania za coś.
Czytaj całość...
Warsztaty rękodzieła
poniedziałek, 22 październik 2018
image_001.jpg
We wrześniu i październiku w Filii nr 20 odbywały się warsztaty rękodzieła dla kobiet 50+, które prowadziła p. Aneta Pastusiak, w ramach projektu "Dzielnice Kultury".
W czasie warsztatów panie uszyły i ozdobiły torebki z logo Lublina na pierwszym planie. Potem wykonały piękne tulipany, a także wykonały własnoręcznie notesy, do zapisywania przepisów.
Podczas warsztatów panie wymieniały się również przepisami na ciasta i nalewki z owoców i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych warsztatów.
Elżbieta Janusz
Czytaj całość...
Kurs komputerowy dla Seniorów
piątek, 19 październik 2018
image_001.jpgW październiku rozpoczęliśmy kolejną edycję kursu komputerowego dla seniorów w Filii nr 36. Kurs składa się z 10 lekcji. W trakcie zajęć kursanci poznają system operacyjny Windows 10. Zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowej obsługi komputera.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Seniora
środa, 17 październik 2018
Filia nr 13 zaprasza
image_001.jpg


Klub Seniora "Felin"
wtorek, 16 październik 2018
image_001.jpgW wrześniu pełną parą ruszyły spotkania Klubu Seniora "Felin". Pan Tomasz Kopacz poprowadził szkolenie w zakresie bezpieczeństwa osób starszych, dotyczące technik manipulacyjnych. Seniorzy przygotowywali się też do występu chóru w siedzibie Caritasu, gdzie śpiewali pieśni patriotyczne. Członkowie Klubu uczestniczyli również w wydarzeniach organizowanych przez Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Czytaj całość...
Fascynujące korespondencje literackie
piątek, 12 październik 2018
image_001.jpgTematem październikowego spotkania Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13 były Fascynujące korespondencje literackie. Czasy współczesne nie pozostawią po sobie takiego dziedzictwa epistolograficznego jak wieki wcześniejsze jednak pociechą dla czytelników spragnionych listów jest bogata korespondencja literacka. Rynek wydawniczy ostatnich lat zaoferował znakomite pozycje dotyczące tematu. Na spotkaniu zostało zaprezentowanych kilka z nich: korespondencja Zbigniewa Herberta i Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa i Katarzyny Herbertów z Józefem i Marią Czapskimi, Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza oraz Listy Ireneusza Morawskiego do Haliny Poświatowskiej.
Czytaj całość...
Komputer nie tylko dla młodych
czwartek, 13 wrzesień 2018
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg


Przy kawie o imionach
czwartek, 13 wrzesień 2018
image_001.jpgPodczas spotkania, 12 września 2018 roku, „Imionnik z kwiatem” Agnieszki Osieckiej pomógł nam odpowiedzieć na nurtujące w tej kwestii pytania przez burzliwą interpretację znaczenia słów i symboli związanych z nadanymi uczestniczkom imionami. Imię i nazwisko identyfikuje każdego z nas, jednak to imiona odgrywają najbardziej znaczącą rolę w naszym życiu, ponieważ im przypisuje się kształtowanie cech naszej osobowości.
Czytaj całość...
Zakończenie szkolenia komputerowego dla seniorów
poniedziałek, 02 lipiec 2018
image_001.jpg
W czerwcu odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia komputerowego dla seniorów. Kursanci otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zdjęciach można zobaczyć szczęśliwych absolwentów.
Podczas warsztatów uczestnicy poznali pracę z plikami i folderami, nauczyli się pisania na klawiaturze oraz korzystania z internetu. Założyli też własne skrzynki e-mailowe i konta na portalu Facebook, a także odkryli wiele ciekawostek na temat cyfrowego świata. Mamy nadzieję, że udało nam się zaspokoić głód wiedzy seniorów.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 252


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego