Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Klub Seniora "Felin"
poniedziałek, 29 kwiecień 2019
image_001.jpg
Klub Seniora "Felin" rozszerzył swoją ofertę dla seniorów z dzielnicy Felin o zajęcia ruchowe. Ćwiczenia dostosowane do potrzeb i możliwości osób 50+ w naszej bibliotece prowadzi pani Beata Serafin. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 12.30. Klub Seniora "Felin" działa w ramach Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie. W swojej ofercie ma również zajęcia taneczne i pływanie, które odbywają się w innych punktach na terenie miasta.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Świątecznie przy kawie
poniedziałek, 15 kwiecień 2019
image_001.jpgZ serdecznymi życzeniami, aby zbliżające się Święta Wielkiej Nocy przyniosły radość i nadzieję dla wszystkich uczestniczek spotkań przy kawie w Filii nr 21, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Każda z Pań zabrała do domu coś z nowości bibliotecznych do czytania oraz własnoręcznie wykonany koszyczek wielkanocny.
Czytaj całość...
Klub Felin
piątek, 12 kwiecień 2019
image_001.jpg
Marcowe spotkania Klubu "Felin" seniorzy rozpoczęli projekcją filmu "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. To jedna z najnowszych polskich produkcji, która otrzymała wiele nagród m. in. Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszego filmu, reżysera i pierwszoplanowej aktorki. Film ogromnie się podobał i wzbudził wiele emocji, co było widać w czasie dyskusji po projekcji.
Czytaj całość...
"Zagrajmy..." - spotkanie z grami planszowymi dla seniorów
piątek, 12 kwiecień 2019
image_001.jpg
Drugie spotkanie z grami planszowymi dla seniorów poprowadził pan Piotr Frąk, pasjonat i znawca gier. Zaprezentowana została gra "Wsiąść do pociągu. Europa" autorstwa Alana R. Moona. Rozgrywka polega na łączeniu tras kolejowych na mapie Europy, co wymaga opracowania odpowiedniej strategii. Za każdą wybudowaną trasę gracze otrzymują punkty.
Czytaj całość...
Sen to ważny element życia
środa, 10 kwiecień 2019
image_001.jpg
Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, 8 kwietnia przygotowali dla Seniorów z Filii 24 spotkanie przybliżające tematykę snu. Spokojny, niczym nie zakłócony sen to niezwykle ważny element naszego życia. Dzięki prezentacji i wspólnej dyskusji dowiedzieliśmy się jakie są najczęstsze przyczyny bezsenności i jak możemy sobie pomóc, aby spać zdrowym, głębokim snem. Podczas spotkania Seniorzy opowiadali o swoich problemach ze snem, zasięgali porad i dzielili się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu bezsenności. Po prelekcji Seniorzy mogli zmierzyć sobie ciśnienie i wykonać badanie poziomu glukozy we krwi.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Akademia Seniora zaprasza
wtorek, 09 kwiecień 2019

image_001.jpg

Kurs komputerowy dla seniorów
wtorek, 02 kwiecień 2019
image_001.jpg
W marcu wystartowała jubileuszowa, piąta edycja kursu podstawowej obsługi komputera dla seniorów. Kolejna grupa chętnych osób zasiadła na swoich stanowiskach, gotowa do zdobywania nowej wiedzy. Uczestnicy nauczyli się już wykonywać podstawowe działania na plikach i folderach. Zapoznali się również z funkcjami edytora tekstu i zaczęli ćwiczyć pisanie na klawiaturze. Na każdych kolejnych zajęciach czekają ich nowe komputerowe wyzwania!
Czytaj całość...
Warsztaty plastyczne dla seniorów
wtorek, 26 marzec 2019
image_001.jpg
W piątek seniorzy z dzielnicy Felin mieli okazję odkryć w sobie talent artystyczny. Tego dnia gościliśmy plastyczkę, panią Izabelę "Madeja" Czop. Pani Izabela opowiedziała o swojej pracy oraz inspiracjach i poprowadziła warsztaty. Tematem spotkania był kolaż, a hasłem przewodnim "Wiosenne refleksje...". Powstały piękne prace, które można podziwiać w  Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej do 29 marca.
Czytaj całość...
Warsztaty z haftu matematycznego
poniedziałek, 25 marzec 2019
image_001.jpgFilia nr 18 miała przyjemność gościć panie z Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. Seniorki poznawały technikę haftu matematycznego. Wykonywane tą metodą zakładki nawiązywały do rozpoczynającej się wiosny. Dziękujemy za spotkanie.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
"Zagrajmy..."
piątek, 15 marzec 2019
image_001.jpg"Zagrajmy...", czyli spotkania z grami planszowymi dla seniorów, to nowa propozycja Filii nr 36 dla osób 50+. Grając w planszówki można nie tylko miło spędzić czas i wspaniale się bawić, są one też dobrym treningiem umysłu.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 286

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego