Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Na szlaku piękna
środa, 29 styczeń 2020
image_001.jpg
14 stycznia w Filii nr 25 odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Zofią Wiercińską rozpoczynające cykl „Na szlaku piękna” na temat Ameryki Południowej.
Podczas spotkania Pani Zofia zaprezentowała swoją relację z podróży do Chile, a także przybliżyła nam wiele informacji związanych z historią, kulturą, geografią, polityką oraz demografią kraju.
Stolica kraju – Santiago de Chile jest uznawana za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych i kulturalnych w całej Ameryce Południowej.
Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
czwartek, 02 styczeń 2020
image_001.jpg
Grudniowe Czwartkowe poranki z bajką upływały w miłej atmosferze. Wśród czytanej literatury przeważały książki nawiązujące tematycznie do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z Przedszkola nr 42 słuchały opowiadań Astrid Lindgren „Boże Narodzenie w Bullerbyn”, Elizy Piotrowskiej „Święta Tupcia Chrupcia”, Franklin i prezent świąteczny oraz „Skarbiec na Boże Narodzenie”.
Czytana literatura obfitowała w opowieści biblijne, wiersze i historie obecne w tradycji bożonarodzeniowej różnych krajów. Atrakcyjności spotkaniom dodały zajęcia plastyczne oraz próby samodzielnego czytania.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Klub Seniora "Felin"
poniedziałek, 23 grudzień 2019
image_001.jpg
W grudniu seniorzy nie tylko ćwiczyli pamięć i koncentrację, poznawali też zasady zdrowego odżywiania. Był to też czas radości oraz prezentów, gdyż Filię nr 36 odwiedził święty Mikołaj i wręczył wszystkim upominki.
Czytaj całość...
Gimnastyka dla seniora
poniedziałek, 23 grudzień 2019
image_001.jpg
Kończy się już tegoroczny cykl bezpłatnych zajęć z gimnastyki dla seniorów prowadzonych przez pana Krzysztofa Lalaka. Od stycznia 2020 roku zajęcia będą kontynuowane. Na gimnastykę w Filii nr 36 zaprasza Zespół Ośrodków Wsparcia.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Myszkowanie w bibliotece
piątek, 20 grudzień 2019
image_001.jpg
W Filii 34 dobiegła końca XI edycja Warsztatów Komputerowych dla seniorów „Myszkowanie w bibliotece”. Przez trzy miesiące grupa Seniorów zgłębiała tajniki podstawowej obsługi komputera, korzystania z programów do pisania i edycji tekstu, edycji zdjęć,  korzystania z poczty elektronicznej, rezerwacji miejsc w kinach, teatrach i poruszania się w przestrzeni Internetu.
Czytaj całość...
Spotkanie opłatkowe z Seniorami
poniedziałek, 16 grudzień 2019
image_001.jpg
12 grudnia Filia nr 31 zorganizowała spotkanie opłatkowe dla Seniorów z Centrum Aktywizacji i Rozwoju. Zgodnie z tradycją były życzenia, opłatek, śpiew kolęd i pastorałek. Oprawę muzyczną zapewnił nasz Kolega Maciej Krawczyk z Działu Opracowania Zbiorów MBP w Lublinie, któremu serdecznie dziękujemy za podzielenie się pasją i talentem.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Zakończenie kursu komputerowego dla seniorów
piątek, 13 grudzień 2019
image_001.jpg
Zakończenie bezpłatnego szkolenia dla seniorów z obsługi internetu w Filii 36 odbyło się w świątecznej scenerii. Siedem osób otrzymało dyplomy ukończenia zajęć na poziomie zaawansowanym, prowadzonych przez p. Elżbietę Nawrocką.
Gratulujemy!
Czytaj całość...
Dieta dla seniora
piątek, 13 grudzień 2019
image_001.jpg
5 grudnia w Filii nr 36 obyło się spotkanie na temat zdrowego odżywiania osób starszych. Zrównoważone i zdrowe odżywianie jest ważne na każdym etapie życia.
Czytaj całość...
Z cyklu "Polscy kompozytorzy"
poniedziałek, 02 grudzień 2019
image_001.jpg
Każdy z nas słucha lub kiedyś usłyszał utwory Fryderyka Chopina, naszego muzycznego Wieszcza. Wspominamy o jego geniuszu muzycznym, nieprzeciętnym talencie. Lecz czy zastanowiliśmy się przez chwilę skąd się wziął jego talent i kto go ukształtował muzycznie. Niewątpliwie odziedziczył go po swoich rodzicach, lecz miał też wybitnych nauczycieli, którzy kształcili Fryderyka muzycznie m. in. w Warszawie. Jednym z nich był Józef Elsner, spolonizowany Niemiec, który pokochał z całego serca swoją nową ojczyznę, zakochując się w polskiej muzyce ludowej, której wątki wplatał do swoich kompozycji.
Czytaj całość...
Nagrobek jako księga kultury
piątek, 29 listopad 2019
image_001.jpg15 listopada w Filii nr 36 gościliśmy dra Łukasza Marcińczaka, który wygłosił prelekcję dla Akademii Seniora, pt. "Nagrobek jako księga kultury". Wykład dotyczył symboliki nagrobnej w kulturze żydowskiej i chrześcijańskiej oraz zmian, jakie zachodziły w tej sferze od XVI wieku do współczesności. Uzupełnieniem prelekcji były fotografie macew ze starego lubelskiego kirkutu oraz grobów z cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie, a także ciekawych nagrobków z całego świata, np. Rumunii, Anglii czy Rosji.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 310

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego