Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Stanisław Moniuszko - 200. rocznica urodzin
czwartek, 07 listopad 2019
image_001.jpg
Filia nr 6 od wielu lat organizuje wykłady edukacyjne i historyczne dla osób z uszkodzonym słuchem i posługujących się Polskim Językiem Migowym.
5 listopada 2019 r. odbyło się spotkanie poświęcone biografii Stanisława Moniuszki. Stanisław Moniuszko do historii przeszedł przede wszystkim jako twórca opery narodowej, którego dzieła przetrwały próbę czasu, a opera "Halka" grana jest na  wszystkich prestiżowych scenach świata.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
W cieniu Wezuwiusza. Dziennik pisany nocą
poniedziałek, 28 październik 2019
image_001.jpg
"W cieniu Wezuwiusza. Dziennik pisany nocą" - pod takim tytułem odbyła się prezentacja Ewy Sendejewicz dla uczestników Klubu Aktywnego Seniora zgromadzonych w Filii nr 13.  Gustaw Herling-Grudziński, który kilkadziesiąt lat mieszał w Neapolu często odwoływał się w swojej twórczości do wątku wiecznego zagrożenia. Twierdził, że życie w cieniu wulkanu i niepewność czy każda przeżyta chwila nie będzie ostatnią nadaje w tym miejscu zupełnie nowego znaczenia powiedzeniu "zobaczyć Neapol i umrzeć".
Czytaj całość...
Dni Seniorów i Osób Niepełnosprawnych
poniedziałek, 28 październik 2019
image_001.jpg
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniorów oraz Dni Osób Niepełnosprawnych. W związku z tymi świętami 23 października odbyło się spotkanie dla seniorów z LSM.
Współorganizatorem spotkania które odbyło się w sali widowiskowej DK LSM była Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 13 wraz z MOPR Filia nr 3, SKOK im. Z. Chmielewskiego oraz Klub Aktywnego Seniora LSM.
Czytaj całość...
Klub "Felin"
piątek, 11 październik 2019
image_001.jpg
W ostatnim tygodniu sierpnia Klub "Felin" działający przy Filii 36 zainaugurował kolejny sezon spotkań.
W pierwszy czwartek września członkowie klubu zwiedzili Lubelską Trasę Podziemną.
Kolejne spotkania prowadził pan Tomasz Kopacz. Pierwsze poświęcone było pracy nad sprawnością umysłu. Seniorzy wykonywali ćwiczenia aktywizujące, np. pisanie lewą ręką i odgadywali zagadki słowne dotyczące części ciała lub zawierające wybrane litery. Dziewiętnastego września odbyło się spotkanie muzyczne - śpiew piosenek popularnych przy akompaniamencie skrzypiec.
Czytaj całość...
Kreatywne poranki w Filii 11 MBP
czwartek, 26 wrzesień 2019
image_001.jpg
Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie - filia nr 1 zainicjowałyśmy cykl spotkań „Kreatywne poranki”. Motywem przewodnim dzisiejszego spotkania były kolory jesieni. Robiłyśmy filcowe kosmetyczki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Czytaj całość...
Przy kawie
piątek, 13 wrzesień 2019
image_001.jpg
Góry we wrześniu oferują tak piękne krajobrazy, że musiała wybrzmieć chociaż jedna piosenka, towarzysząca jesiennym wędrówkom po bieszczadzkich połoninach. Na spotkaniu Przyjaciółek Staromiejskiej Biblioteki, 11 września 2019 r., zagościła też poezja, czytałyśmy wiersze Rilkego, Puszkina w tłumaczeniu Tuwima i Broniewskiego, jakiego wcześniej uczestniczki nie znały albo nie pamiętały oraz Iwaszkiewicza kojarzonego dotychczas wyłącznie prozatorsko. Kaskada warzyw i owoców, bukiety kaliny i astrów, orzechowe ciasteczka i aromat herbaty z ziarenkami kawy dopełniały obrazu bogactwa jesieni, pory urodzaju, a my, jak na szlaku, trochę się mijałyśmy, ktoś wpadł na chwilę, ktoś miał wolne całe popołudnie.
Czytaj całość...
Myszkowanie w bibliotece
środa, 04 wrzesień 2019
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpgAktywni on/offline
wtorek, 03 wrzesień 2019

image_001.jpg

O ślubie
poniedziałek, 05 sierpień 2019
image_001.jpg
Latem, kiedy dzień długi pozwala cieszyć się feerią barw i zapachów a noce ciepłe sprzyjają zabawie, najwięcej par decyduje się na ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której składają przysięgę małżeńską. W antropologii kulturowej zaślubiny to jeden z obrzędów przejścia. Społecznie ślub stanowi symboliczną procedurę, której celem jest połączenie pary młodej i nadanie jej oficjalnego statusu rodziny. Od wieków zawarcie związku małżeńskiego jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, służącym utrzymywaniu więzi rodzinnych i społecznych.
Czytaj całość...
Warsztaty decoupage
czwartek, 04 lipiec 2019
image_001.jpg
Ostatnie spotkanie Akademii Seniora było ucztą dla osób o artystycznej duszy. W czasie warsztatów decoupage seniorzy mieli okazję stworzyć oryginalne zakładki do książek. Każda była inna, indywidualnie skomponowana i niepowtarzalna. Efekty pracy widać na zdjęciach.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 294

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego