Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Warsztaty z haftu matematycznego
poniedziałek, 25 marzec 2019
image_001.jpgFilia nr 18 miała przyjemność gościć panie z Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. Seniorki poznawały technikę haftu matematycznego. Wykonywane tą metodą zakładki nawiązywały do rozpoczynającej się wiosny. Dziękujemy za spotkanie.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
"Zagrajmy..."
piątek, 15 marzec 2019
image_001.jpg"Zagrajmy...", czyli spotkania z grami planszowymi dla seniorów, to nowa propozycja Filii nr 36 dla osób 50+. Grając w planszówki można nie tylko miło spędzić czas i wspaniale się bawić, są one też dobrym treningiem umysłu.


Czytaj całość...
Kurs komputerowy dla Seniorów
piątek, 08 marzec 2019
image_001.jpgRozpoczęliśmy kolejną edycję kursu komputerowego dla seniorów w Filii nr 36. Dziewięciu kursantów będzie spotykać się raz w tygodniu i uczyć się podstawowej obsługi komputera. Kurs składa się z 10 lekcji. Życzymy owocnej nauki.
Prowadzenie: Elżbieta Nawrocka


Czytaj całość...
Klub Seniora "Felin"
piątek, 01 marzec 2019
image_001.jpg
Luty w Filii nr 36 był bogaty w zajęcia artystyczne. Seniorzy tworzyli klubowy śpiewnik i przy akompaniamencie skrzypiec śpiewali piosenki popularne. Z okazji Walentynek odbyły się zajęcia literackie pt. "Miłość - rodzaje, znaczenie, literatura". Klubowicze mieli też możliwość spróbować swoich sił w czasie warsztatów teatralnych prowadzonych przez pana Bogusława Byrskiego, aktora Teatru H. Ch. Andersena.
Czytaj całość...
Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
poniedziałek, 11 luty 2019
image_001.jpg
W Filii nr 29 można wziąć udział w zajęciach obsługi komputera i urządzeń mobilnych. Intensywność kursu oraz informacje przekazywane uczestnikom zajęć są dostosowane do indywidualnych potrzeb kursantów. Aktualnie seniorzy uczą się obsługiwać tablety.
Celem warsztatów jest nauka potrzebnych i ułatwiających codzienne sprawy czynności, które można wykonywać za pomocą komputera oraz zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu wśród osób 60+. Zachęcamy do korzystania z zajęć komputerowych!
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Podsumowanie styczniowych spotkań Klubu Seniora "Felin"
piątek, 08 luty 2019
image_001.jpg
Pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Seniora "Felin" składało się z dwóch części. Pierwsza z nich dotyczyła tradycji świątecznych. Natomiast druga poświęcona była reklamie - technikom wpływu na ludzi.
10 stycznia gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili szkolenie do spraw bezpieczeństwa. Drugim z prelegentów był rzecznik praw konsumenta, pani Lidia Baran-Ćwirta, która przybliżyła członkom klubu prawa konsumenta.
Czytaj całość...
Był raz bal ...
środa, 30 styczeń 2019
image_001.jpg
Przypadające na czas karnawału spotkanie Klubu Aktywnego Seniora w Filii 13 upłynęło w szampańskim nastroju. Garść szlagierów z minionych lat pozwoliła słuchaczom przenieść się wyobraźnią w świat dawniejszej muzyki i tańca, w czas swej młodości.
W skupieniu i ze wzruszeniem słuchano Jana Kiepury i Bernarda Ładysza czy Andrzeja Boguckiego by potem z uśmiechem obejrzeć żywiołową Helenę Majdaniec, która przypomniała tak niegdyś popularnego twista.


Czytaj całość...
Potańcówka dla Seniorów
wtorek, 29 styczeń 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Kino dla seniorów
wtorek, 29 styczeń 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpgMyszkowanie w bibliotece 50+
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpgW Filii nr 34 dobiegła końca X edycja Warsztatów Komputerowych dla seniorów „Myszkowanie w bibliotece 50+”. Przez cztery miesiące grupa Seniorów zgłębiała tajniki podstawowej obsługi komputera, korzystania z programów do pisania i edycji tekstu, edycji zdjęć,  korzystania z poczty elektronicznej, rezerwacji miejsc w kinach, teatrach i poruszania się w przestrzeni Internetu. Szczególną uwagę zwróciliśmy na bezpieczeństwo w Sieci.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 268

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego