Spotkania
Kino Venus
piątek, 13 marzec 2009
Kino Venus - Zdjęcie 001Miłośnicy pisarstwa Marcina Wrońskiego, którzy przyszli na wtorkowe spotkanie do Filii nr 8 przy ul. Zuchów 2 nie żałowali. Aranżacja sali przywoływała lata trzydzieste ubiegłego wieku, czas w którym rozgrywają się wydarzenia powieściowe „Komisarza Maciejewskiego. Morderstwa pod cenzurą” i „Komisarza Maciejewskiego. Kina Venus”. Atmosferę stwarzały utrzymane w ówczesnej estetyce, dużych rozmiarów kolaże autorstwa Magdaleny Wardy oraz zgromadzone przez kierowniczkę Filii Grażynę Strużak autentyczne stroje, parawan, sprzęty, bibeloty, płyty winylowe, zastawa i inne przedmioty z epoki. Przy wsparciu Agnieszki Caban i Marii Antoszak udało się Grażynie Strużak przypomnieć klimat przedwojennego Lublin, barwnego i pełnego kontrastów miasta. Widoki ulic śródmieścia i jego przedmieścia pokazywane na ekranie, krótkie filmiki, audycja radiowa i muzyczne szlagiery retro – dopełniały całości.
Czytaj całość...
Tajemnice Radia Yokohama
wtorek, 10 marzec 2009
Radio Yokohama - Zdjęcie 0016 marca 2009 roku w Filii nr 21 MBP, Rynek 11 odbyło się zorganizowane przy  współpracy z  wydawnictwem Rosner i Wspólnicy spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim - autorem czterech powieści i Moniką Borek współautorką „Radia Yokohama”. Wielopokoleniowa publiczność dopisała nader licznie. Autorzy w ciekawy i zabawny sposób zademonstrowali jak się pisze książkę we dwoje (i to mieszkając na dwóch różnych końcach świata) oraz odsłonili trochę zakulisowych tajemnic Radia Yokohama.  Dla osoby, która jako pierwsza zada pytanie autorowi, przewidziana była nagroda w postaci promowanej książki. Najbardziej zaskakująca była informacja w jak bardzo metodyczny i informatyczny sposób Bruczkowski podszedł do zagadnienia napisania powieści.
Czytaj całość...
Radio Yokohama
piątek, 27 luty 2009
Kino Venus
czwartek, 26 luty 2009
Zakaz przekraczania granicy
czwartek, 26 luty 2009
Dmitroca - Zdjęcie 001Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą autorem ciszącym się dużym zainteresowaniem czytelników poezji współczesnej było kolejnym z cyklu, tym razem był to wieczór w Filii nr 24 MBP, przy ul. Juranda7. Bohaterem wieczoru był znany i nagradzany poeta, bajkopisarz, tłumacz, i dramaturg. Spotkanie prowadził dr Andrzej Niewiadomski – pracownik naukowy i nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii polskiej UMCS, poza tym krytyk literacki, redaktor  kwartalnika Literackiego „Kresy”, a także poeta i prozaik. W błyskotliwym wystąpieniu przybliżył bogaty dorobek twórczy autora „Zakazu przekraczania granicy”.
Czytaj całość...
Terapeutyczne bajki
poniedziałek, 09 luty 2009
Karwat - Zdjęcie 001Dnia 28 stycznia w Filii 23 MBP w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyło się spotkanie autorskie Roberta Karwata. Wzięła  w nim również udział pani poseł Joanna Mucha. Obydwoje czytali małym pacjentom opowiadania terapeutyczne z książki Roberta Karwata " Pióra motyla".
Halina Zembrzuska
Czytaj całość...
Najważniejsza jest miłość...
piątek, 19 grudzień 2008
Filia 24 – Karwat - Zdjęcie 001
Są rzeczy, które nadają życiu sens: uśmiech dziecka, uścisk dłoni, ciepłe spojrzenie, przytulenie. One składają się na to, co nazywamy miłością i sprawiają, że możemy być szczęśliwi.


To motto przewodnie Roberta Karwata, który 12 grudnia w Filii nr 24 MBP spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 38.
Autor - jak sam mówi "...pisze opowieści dla dzieci w wieku 0-120 lat, baśnie, bajki (w tym bajki terapeutyczne) oraz opowiadania i powieści o miłości..". 
Czytaj całość...
Opowieści Edyty Zarębskiej
wtorek, 09 grudzień 2008
Edyta Zarębska - Zdjęcie 001Pani Edyta Zarębska jest lubelską pisarką. Zadebiutowała książką "Opowieści babci Gruni". Jest to bajka pisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku E. Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i znalazła się w gronie wybitnych pisarek takich jak Anna Onichimowska czy Joanna Papuzińska.
Czytaj całość...
Przekręcałki Joanny Papuzińskiej
piątek, 28 listopad 2008
Joanna Papuzińska w MBP Lublin - Zdjęcie 00127 listopada w bibliotece gościła znakomita poetka i prozatorka Joanna Papuzińska. Doskonale znana dzieciakom autorka zabawiła obecną na spotkaniu publiczność "Rozwesołkami" czyli "wierszami nienormalnymi, pokręconymi i powiązanymi na supełki" napisanymi w wymyślonym języku szachrajskim, przekręcalskim i na opak. Dzieci tłumaczyły czytane teksty na język polski bawiąc się przy tym doskonale i zdobywając nagrody. Na zakończenie potkania, po serii pytań skierowanych do zaproszonego gościa przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcie pamiątkowe.
Czytaj całość...
Anna Onichimowska naszym gościem
czwartek, 30 październik 2008
Anna Onichimowska w MBP Lublin - Zdjęcie 00128 października w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się dwa spotkania  z Anną Onichimowską, znakomitą autorką powieści dla dzieci i młodzieży, wierszy, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych. Anna Onichimowska jest laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych jak choćby nagrody głównej w międzynarodowym konkursie teatralnym zorganizowanym przez "The International Association of Lions Club", I nagrody w konkursie teatralnym organizowanym przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Została wpisana na Honorową Listę IBBY, międzynarodową listę BARFIE,
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 651 - 660 z 684

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego