Spotkania
Joanna Olech w Bibliotece
piątek, 14 wrzesień 2007
Joanna Olech w Bibliotece - zdjęcie 1W czwartek 13 września MBP zaprosiła młodych lublinian na spotkanie  z Joanną Olech. Autorka  niezwykle popularnych i poczytnych książek zaprezentowała fragmenty swoich utworów, z humorem opowiedziała o ich powstaniu, przeprowadziła konkursy, głosami widowni wybrała chłopaka w typie Miziołka, odpowiedziała na pytania publiczności i jeszcze rozdała ponad dwieście autografów. Pani Olech szybko nawiązała kontakt i zdobyła sympatię obecnych, którzy zachęceni przez pisarkę chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy.
Czytaj całość...
Spotkanie z Moniką Szwają
wtorek, 04 wrzesień 2007
Monika SzwajaW piątek 31 sierpnia bieżącego roku w Filii nr 10 MBP przy ul. Kleeberga 12a , odbyło się spotkanie autorskie z Moniką Szwają autorką powieści "Klub Mało Używanych Dziewic". Gościa przedstawił   Dariusz Jóźwik, a wizyta była jednym ze spotkań promujących nową książkę w naszym mieście.
Monika Szwaja pisze dla wszystkich,  którzy znają smak walki z przeciwnościami losu, wiedzą, że świat nie składa się wyłącznie z ciemnych stron i że "sol omnibus lucet" - słońce świeci wszystkim.
Czytaj całość...
Pojedynek poetycki.
poniedziałek, 25 czerwiec 2007
Pojedynek literacki - zdjęcie 122 czerwca w Filii nr 21 MBP odbył się pojedynek poetycki, podczas którego skrzyżowali pióra dwaj młodzi autorzy mieszkający w Lublinie, absolwenci UMCS.
Marcin Czyż ( pseud. Maliner) - jako doktorant Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów – przygotowuje prace na temat historiozofii w twórczości Jurija Andruchowicza i Andrzeja Stasiuka. Dwukrotny laureat Konkursu jednego wiersza oraz Konkursu Poetyckiego Młodych SPP. Jest założycielem grupy literackiej Nic Wspólnego.
Drugi poeta to Rafał Zin Mieczysławsky, a naprawdę Rafał Knieć. W 2001 roku został wyróżniony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Lublinie. Jest również kompozytorem, autorem tekstów i liderem zespołu W Drugą Stronę. Gra przede wszystkim na gitarze, ale także na pianinie, perkusji i harmonijce.
Do tego duetu nieoczekiwanie dołączył Jeremi Jastrzębski. Wszyscy panowie mają na swoim koncie wydane tomiki poezji. Tego wieczoru czytając na przemian swoje wiersze ścierali się słownie. Zgromadzona publiczność dzielnie sekundowała zawodnikom pojedynku.
Czytaj całość...
Alicja Barton i jej wierszyki
środa, 28 marzec 2007
Alicja Barton i jej wierszyki - Zdjęcie 1Alicja Barton pisze wiersze nie tylko dla dorosłych. Jest  również autorką bajek, piosenek i poezji dla najmłodszych. Z cyklu „Ala dzieciom” ukazały się  dotychczas cztery książeczki. Swoją twórczość  Alicja Barton prezentuje dzieciom lubelskich szkół i przedszkoli.
26 marca Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  zorganizowała spotkanie z małymi czytelnikami z Przedszkola nr 4 i nr 28, w trakcie którego autorka czytała fragmenty swoich książeczek, przedszkolaki recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o wiośnie. Po zabawie dzieci zostały poczęstowane słodyczami.

Czytaj całość...
Nasz gość - Agnieszka Szygenda
piątek, 23 marzec 2007
Spotkanie autorskie z Agnieszką Szygendą - Zdjęcie 1

22 marca w Filii nr 21 MBP na Starym Mieście odbyło się spotkanie autorskie z  Agnieszką Szygendą – autorką powieści „Wszystko gra”. Spotkanie było prowadzone przez Elżbietę Majcherczyk współzałożycielkę Wydawnictwa Autorskiego.
Prozatorski debiut Agnieszki Szygendy to błyskotliwa powieść, która pokazuje lekkomyślne igranie ludzkimi uczuciami. Autorka jest przenikliwym obserwatorem współczesnego świata.


Zanim zrobisz następny ruch na szachownicy życia, sięgnij po książkę Agnieszki Szygendy. Autorka pokazuje jak łatwo dajemy się uwieść grze, jej zasadom, jak chętnie podejmujemy rękawicę rywalizacji. Pamiętajmy tylko, że ci, którzy nie mieszczą się na podium, czasami po prostu nie chcą na nim stanąć.
Anna Grużewska  PANI


Czytaj całość...
Spotkanie autorskie
wtorek, 20 marzec 2007
Spotkanie autorskieMiejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Szygendą – autorką powieści „Wszystko gra”. Prozatorski debiut Agnieszki Szygendy „Wszystko gra”  to historia trzech bohaterów, którzy w życiu osiągnęli już wszystko i strasznie się nudzą.  Pewnego dnia wpadają na genialny pomysł i postanawiają stworzyć grę,  lecz areną staje się prawdziwe życie.
 Agnieszka Szygenda to nowe odkrycie Wydawnictwa Autorskiego założonego w marcu 2005 roku  przez Katarzynę Grocholę i Elżbietę Majcherczyk. W ofercie Wydawnictwa można znaleźć również powieści tak  znanych autorów jak: Izabela Sowa, Anna Mazurkiewicz, Cezary Harasimowicz, Andrzej Zaorski, Janusz Majewski, a przede wszystkim Katarzyna Grochola.
Spotkanie odbędzie się w Filii nr 21 MBP, przy ul. Rynek 11 dnia 22 marca 2007 o godz. 16.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Norbertinum
wtorek, 27 luty 2007
Prezentacja wydawnictwa Norbertinum - Zdjęcie 126 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej  prezentowano dorobek Wydawnictwa Norbertinum. Miejscem spotkania była Filia nr 29 przy ul. Kiepury 5. Założyciel i właściciel Norbertinum Norbert Wojciechowski przedstawił ogólny zarys działalności wydawnictwa, sporo uwagi poświęcając książkom o Lublinie i Lubelszczyźnie.
Norbertinum jest pierwszym prywatnym wydawnictwem katolickim w Polsce. Zostało założone w 1989 roku, jako spółka grupy lubelskich wydawców i poligrafów.
W ofercie wydawniczej Norbertinum dominuje literatura historyczna, wspomnieniowa, współczesna beletrystyka i liryka, publikacje popularnonaukowe z zakresu teologii, literaturoznawstwa,  również  literatura dziecięca i młodzieżowa. Wydawane są  także niskonakładowe książki naukowe.

Czytaj całość...
Spotkanie autorskie Marcina Wrońskiego
czwartek, 01 czerwiec 2006
    Spotkanie autorskie Marcina Wrońskiego zgromadziło najwierniejszych miłośników fantastyki i jego pisarstwa, mimo niesprzyjającej aury za oknem. Rozmowę z lubelskim prozaikiem w interesujący i dynamiczny sposób prowadziła redaktor Magdalena Lipiec z Radia Lublin.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 651 - 658 z 658


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego