Spotkania
Spotkanie autorskie z Czesławem Matuszkiem
wtorek, 13 marzec 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Anetą Zamojską
wtorek, 13 marzec 2018
image_001.jpg9 marca w Filii nr 38 odbyło się spotkanie autorskie z Anetą Zamojską - coachem, trenem personalnym, dziennikarzem, wykładowcą, a teraz także literatką. Aneta Zamojska - otwarta, ciepła, uśmiechnięta i spełniona kobieta, która nigdy nie przypuszczała, że napisze książkę. Na bibliotecznym spotkaniu opowiadała o drodze, jaką musiała przebyć, by napisać najpierw jedną, a potem drugą powieść.
Czytaj całość...
Renata Piątkowska - Wszystkie moje mamy
poniedziałek, 12 marzec 2018
image_001.jpg„Morałów nie prawię, ale staram się, aby w moich książkach było coś, co zostanie
w dziecięcej pamięci.”
Renata Piątkowska
Jest autorką ponad 30 książek dla dzieci m.in. Opowiadania dla przedszkolaków, Opowiadania z piaskownicy, Nie ma nudnych dni, Przygoda ma kolor niebieski, Z przysłowiami za pan brat. Pisze także utwory dla młodzieży np. Która to Malala? - historia pakistańskiej dziewczynki, zaatakowanej i postrzelonej przez talibów, która jako jedyne dziecko na świecie, otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla.
Czytaj całość...
Motor, Motor, my czekamy...
czwartek, 08 marzec 2018
image_001.jpg7 marca w Filii nr 9 odbyło się spotkanie autorskie z Czesławem Matuszkiem oraz promocja książki "Motor, Motor, my czekamy...". Przedstawiono w niej historię klubu sportowego Motor Lublin, opisując po kolei działalność i ważne postaci poszczególnych sekcji, które działały bądź nadal działają w klubie.
Swoją najnowszą książkę Autor poświęcił tym wszystkim, dla których Motor Lublin to więcej niż klub sportowy i którzy chcieli by poznać historię opisaną w sposób prosty z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.
Czytaj całość...
Drogi do wolności
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpgRok 2018 został uchwalony przez Sejm Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w Filii nr 34 rozpoczął się cykl spotkań „Drogi do wolności”. Na pierwszym spotkaniu Filia gościła dr. Zdzisława Bielenia, który przybliżył uczniom SP nr 50 i SP im. B. Chrobrego zagadnienie powstania styczniowego ze szczególnym uwzględnieniem jego przebiegu na Lubelszczyźnie. Wstępem do wykładu dr. Bielenia był film o powstaniu styczniowym udostępniony dzięki uprzejmości Zastępcy Dyrektora MDK nr 2 w Lublinie Benona Bujnowskiego. Powstanie 1863-1864 było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej.
Czytaj całość...
Krótka historia o długiej miłości
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpg19 lutego w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie, z cyklu Czarne Inspiracje Plus, z Angeliką Kuźniak i Eweliną Karpacz-Oboładze, promujące ich najnowszą książkę pt. "Krótka historia o długiej miłości". Współautorki gościły już w Filii nr 2 w 2015 roku na promocji książki pt. "Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk".
Czytaj całość...
Spotkanie z Anetą Zamojską
czwartek, 15 luty 2018
Filia nr 38 zaprasza
image_001.jpg


Czytaj całość...
Spotkanie z Czesławem Matuszkiem
wtorek, 13 luty 2018
Filia nr 9 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 658


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego