Spotkania
Spotkanie autorskie z Tomaszem Jastrunem
środa, 26 wrzesień 2018
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Nasi wojacy
czwartek, 06 wrzesień 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Terapeutyczna moc poezji
piątek, 29 czerwiec 2018
image_001.jpg
Krystyna Pyda w Filii 39 promowała kolejny tomik poezji pt. „Spróbuj to zmienić”, będący kontynuacją dwóch poprzednich „Coś nie tak” i „W krainie życia”. W poezji porusza problem postrzegania świata, miłości, która gdy nie opuszcza serc ludzkich, świat staje się piękniejszy a życie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Poetka kieruje swoje wiersze do wszystkich ludzi wrażliwych na piękno przyrody, zwierząt. Opisuje dzieciństwo, życie młodzieńcze, swoje marzenia, wspomina spotkanych ludzi. Po przeczytaniu wierszy pani Krystyny należałoby rozważyć, co w życiu jest ważne i co można jeszcze zmienić, poprawić.
W spotkaniu wzięli udział goście zaproszeni: Piotr Sanetra z Wydawnictwa Norbertinum i mąż autorki, którzy pomagają realizować autorce literackie marzenia.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Chwile z Armenią w Filii nr 11
poniedziałek, 25 czerwiec 2018
image_001.jpgArmenia jest nazywana Perłą Kaukazu lub krajem na rozdrożu świata. Graniczy z Gruzją, Azerbejdżanem, Iranem i Turcją. Dzisiejsza Armenia jest maleńkim krajem zamieszkałym przez niespełna trzy miliony osób, ale jednocześnie ma bogate tradycje i historię sięgającą starożytnego Urartu. Ze względu na położenie geograficzne w całej swej historii była terenem ścierania się wpływów sąsiadujących mocarstw.
Czytaj całość...
Bajki od rzeczy Grażyny Lutosławskiej
środa, 13 czerwiec 2018
image_001.jpg
O magii słowa, o wartościach rzeczy powszednich i zrozumieniu nie tylko innych, lecz też samego siebie rozmawialiśmy w Filii nr 38 z Grażyną Lutosławską w związku z promocją jej nowej książki pt. „Bajki od rzeczy”. Spotkanie odbyło się 6 czerwca a uczestniczyły w nim dwie klasy trzecie ze  Szkoły Podstawowej nr 25 mieszczącej się przy ul. Sierocej w Lublinie.
Czy ktoś z nas potrafi wskazać najpiękniejsze słowo?
Penie każdy ma swoje ulubione, wyjątkowe, dla niego szczególnie ważne, związane może z jakimś wydarzeniem czy historią w jego życiu. Każde słowo ma swoją moc, urok, jedne słowa potrafią dawać radość, inne mogą ranić.
Czytaj całość...
Wieczór poetycki Jadwigi Doleckiej
piątek, 01 czerwiec 2018
image_001.jpg
24 maja w ramach festiwalu Miasto Poezji w Filii nr 16 odbył się wieczór poetycki Jadwigi Doleckiej, autorki tomików „Azaris”, „Uzdrowiłeś mnie” i „Azaris” tom II. Pani Jadwiga od urodzenia mieszka w Lublinie, jest pedagogiem. Początkowo była lektorem języka niemieckiego, zaś później nauczycielem przedmiotów zawodowych. Pracuje również społecznie, jest animatorem we Wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca działającej przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego oraz lektorem języka niemieckiego. Prywatnie szczęśliwa żona i mama trzech dorosłych synów. Lubi słodycze, uwielbia kwiaty i kocha gwiazdy
Czytaj całość...
Mieszkanie poezji Anny Łyczewskiej
poniedziałek, 28 maj 2018
image_001.jpg
W środę 23 maja w Filii nr 24 czas płynął pod znakiem poezji. Naszym gościem była Anna Łyczewska, która znalazła w naszej filii mieszkanie dla swojej twórczości, a spotkanie odbyło się w ramach kolejnej edycji Miasta Poezji.
Anna Łyczewska od zawsze związana z Lublinem, jest autorką czterech tomików wierszy: "Poczekam na siebie" (1979), "Nie muszę kłamać, że mnie nie ma" (1985), "Wyznania przedsenne" (1997), "Poza czasem" (2015) oraz utworów drukowanych w antologiach i czasopismach.
Czytaj całość...
Poezja na Lwowskiej
środa, 16 maj 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 679


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego