Spotkania
Spacer nad rzeką
wtorek, 20 czerwiec 2017
image_001.jpg„Spacery sprzyjają przemyśleniom,a rzeka staje się
milczącym świadkiem wydarzeń splatających zwyczajne życie".

Monika A. Oleksa

To już trzecia premiera w Filii nr 31 MBP. W 2014 r. zaczęłyśmy książką: „Samotność ma twoje imię”, rok temu świętowałyśmy wydanie „Nieba w kruszonce”. „Spacer nad rzeką” to najnowsza powieść Moniki A. Oleksa, której premiera odbyła się 14 czerwca w naszej bibliotece.
Czytaj całość...
Spotkanie ze Stanisławem Kierońskim
wtorek, 20 czerwiec 2017
image_001.jpgNiestety, ale "wieczór poetycki" większości z nas kojarzy się z długim monologiem poety, który opowiada o tym co napisał lub też co napisze. Zgromadzona publiczność słucha grzecznie i na ogół nie wyraża swych opinii. Tym razem było zupełnie inaczej. Pan Stanisław Kieroński - "człowiek orkiestra": nauczyciel polonista, księgarz, działacz, animator kultury i poeta uczynił ze swojego autorskiego spotkania pretekst do wspaniałej dyskusji o życiu, książkach i miłości do literatury.
Czytaj całość...
Ewelina Kosik w Filii nr 21
wtorek, 13 czerwiec 2017
image_001.jpgNajlepiej smakowały wiersze Eweliny, bo były z podtekstem - tak najkrócej można się odnieść do spotkania poetyckiego Eweliny Kosik w Staromiejskiej bibliotece. Wnikliwość pytań zawdzięczamy Magdzie Sierocińskiej, która z reporterską wprawą nadawała rumieńców podtekstom kreowanym przez Autorkę. Mamy nadzieję, że wróci do nas jesienią z nowymi poetyckimi przemyśleniami.
Czytaj całość...
Spotkanie z poezją - Jeremi Jastrzębski
czwartek, 08 czerwiec 2017
image_001.jpg1 czerwca w Filii nr 26 odbyło się spotkanie z poetą Jeremim Jastrzębskim.
Lubelski twórca, jak sam przyznał, nie był do tej pory zainteresowany wydaniem swoich wierszy drukiem, jednak z uwagi na rosnące zainteresowanie jego twórczością ma to w planach.
Rzeczywiście, wszystkie utwory, prezentowane przez samego autora to rzadko spotykane w dzisiejszych czasach rękopisy.
Trzeba przyznać, że poezja Jeremiego Jastrzębskiego, choć trudna, daje do myślenia i nie pozostawia odbiorcy obojętnym.
Czytaj całość...
Biblia Aramejska
wtorek, 06 czerwiec 2017
Spotkanie ze Stanisławem Kierońskim
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpg"Poemat filozofujący" Edy Ostrowskiej
środa, 31 maj 2017
image_001.jpg30 maja w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z polską poetką i prozaiczką Edą Ostrowską promujące jej najnowsze dzieło zatytułowane „Poemat filozofujący”. Eda Ostrowska ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Studiowała bibliotekoznawstwo i informację naukową na UMCS. Debiutowała w "Kamenie". Jej cykl wierszy ukazał się także w miesięczniku „Twórczość” kierowanym wówczas przez Jarosława Iwaszkiewicza. Eda jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m. in. I Nagrody w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. E. Stachury, głównej nagrody w XVII Konkursie im. Anny Kamieńskiej. Trzykrotnie otrzymała Nagrodę im. J. Czechowicza. Została również nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w 2012 roku.
Czytaj całość...
Genealogia rodzin pochodzenia chłopskiego
środa, 31 maj 2017
image_001.jpgPiotr Glądała jest inicjatorem i założycielem Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego, prezesem tej organizacji w latach 2006-2010, obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Jest członkiem Kolegium Redakcyjnego Rocznika wydawanego przez Towarzystwo, realizuje projekty genealogiczne, w tym także autorskie. Prowadzi szkolenia, wykłady, prace indeksacyjne. 26 maja w Filii nr 21 mogliśmy wysłuchać wykładu pana Glądały i obejrzeć kopie pozyskanych przez niego dokumentów w trakcie poszukiwań historii przodków.
Czytaj całość...
Spotkanie z Henrykiem Maciszewskim
wtorek, 30 maj 2017
image_001.jpg25 maja w Filii nr 25 spotkaliśmy się ponownie z Panem Henrykiem Maciszewskim, by obejrzeć drugą część relacji z podróży do RPA. Obejmowała ona głównie parki i rezerwaty znajdujące się na terenie kraju.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 553


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego