Spotkania
Spotkanie z Agnieszką Moniką Polak
piątek, 30 listopad 2018
image_001.jpgAgnieszka Monika Polak jest pisarką, poetką i muzykiem. Zadebiutowała literacko książką „Mimo wszystko” wydaną w 2012 roku. Historyczne symbole rodzinnego Lublina można odnaleźć w dwóch kolejnych publikacjach „Ślad przeznaczenia” oraz „Dalekie podróże z Bliską”. Pierwsze jej wiersze ukazywały się w antologiach, a na koniec 2018 roku Autorka zapowiedziała wydanie własnego tomiku poezji.
Czytaj całość...
Spotkanie z Barbarą Rejniewicz
środa, 21 listopad 2018
image_001.jpgListopad tego roku jest miesiącem wyjątkowym za sprawą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Fundacja rozwoju osobistego "STUDEO" oraz Fundacja M-ART włączają się do świętowania tego pięknego jubileuszu poprzez realizację projektu „Lubelskie pogawędki. Edycja II”. 20 listopada w Filii 24 odbyło się spotkanie „Lubelskie drogi do wolności”, które zrealizowano w ramach tego projektu.
Czytaj całość...
Spotkania Na Poziomie
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg
Dzielnica Szerokie ma wśród swoich mieszkańców wiele utalentowanych osób. 9 listopada mogliśmy poznać jedną z nich - Panią Agnieszkę Wolińską-Wójtowicz. W Filii nr 40 odbyła się promocja debiutanckiej powieści pt. „Zatoka”. Za jej sprawą razem z główną bohaterką przenieśliśmy się z Lublina nad polskie morze. Stojąca na życiowym zakręcie Agata urzekła nas nie tylko swoją ciepłą osobowością, ale również (a może przede wszystkim) niezrównanymi umiejętnościami kulinarnymi. Pani Agnieszko, czekamy na równie smakowitą kontynuację „Zatoki” i kolejne spotkanie w naszej bibliotece!
Czytaj całość...
Spotkanie z Agnieszką Moniką Polak
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg14 listopada w Filii nr 12 odbył się poranek autorski z Agnieszką Moniką Polak. Spotkanie rozpoczęło się wiązanka pieśni patriotycznych zagranych na skrzypcach w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Słuchacze mieli okazję zapoznać się na bieżąco z twórczością literacką  autorki oraz z jej muzycznymi pasjami.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z muzyką w tle  Agnieszka Monika Polak
poniedziałek, 19 listopad 2018
image_001.jpgDzieciństwo i wczesną młodość spędziła w Słupsku, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. I.J. Paderewskiego. W Lublinie została absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. Chciała grać w orkiestrze ale pracuje w rodzinnej firmie i spełnia się literacko. Zadebiutowała na łamach Gazety Mówionej. W 2012 roku wydała pierwszą książkę „Mimo wszystko”. Historię Moniki Bliskiej opisała w dwóch tomach „Ślad przeznaczenia” i „Dalekie podróże z Bliską”. Następną publikacją był zbiór opowiadań „Oblicza miłości”. W antologiach Wydawnictwa Astrum ukazywały się w ostatnich latach wiersze pani Agnieszki, wkrótce spełni się marzenie autorki o wydaniu pierwszego tomiku poezji. Jest członkiem Związku Literatów Polskich. Wieczór autorski Agnieszki Moniki Polak, 16 listopada 2018 roku w Filii nr 21 na Starym Mieście, był najlepszą okazją do poznania we fragmentach wspomnianej prozy oraz wybranych wierszy.
Czytaj całość...
Joanna Olech gościem MBP
środa, 14 listopad 2018
image_001.jpg
30 października uśmiech zagościł na twarzach uczniów szkół podstawowych w Filii nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Sprawczynią radości była Pani Joanna Olech.
Autorka zapoznała dzieci ze swoją twórczością w mistrzowski sposób. Wysłuchaliśmy historii powstania niesamowitych przygód „Dynastii Miziołków”. Na podstawie grafik z książki „Kto Ty jesteś?” dowiedzieliśmy się jak dzisiaj można rozumieć słowo patriotyzm. Zagłębiliśmy się w mroczną duszę nastoletniej dziewczynki - Tarantuli, by następnie wysłuchać bardzo ważnej przemowy misiowego rządu na planecie Egaliterra.
Czytaj całość...
Spotkanie z Barbarą Rejniewicz
wtorek, 13 listopad 2018
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpg

Poznaj swojego sąsiada...
wtorek, 06 listopad 2018

image_002.jpg

Zapomniany" kaniowczyk ppłk Stanisław Magnuszewski
wtorek, 30 październik 2018
image_001.jpg
29 października w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kiełbem promujące jego najnowszą książkę pt. "Zapomniany" kaniowczyk ppłk Stanisław Magnuszewski 1888 - 1968". Zbigniew Kiełb, historyk, numizmatyk oraz rekonstruktor i badacz dziejów 2. Pułku Saperów Kaniowskich, jest autorem, współautorem i redaktorem 155 publikacji oraz 9 książek z zakresu dziejów Polski, ziemi puławskiej oraz nauk pomocniczych historii. Za swoją dotychczasową działalność został odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, Złotym i Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Pracuje w Muzeum Czartoryskich w Puławach.
Czytaj całość...
"Imigrant na Wyspach" spotkanie z Marcinem Kowalem
poniedziałek, 29 październik 2018
image_001.jpg"(...) Zostawić kartkę – "Kwituję odbiór wykształcenia"
Jakoś tak unieść się
coś poprzestawiać, pozamieniać
I zacząć mieć na wszystko katar
W zielone zagrać z resztą świata(...)"
"A może rzucić..." - A. Poniedzielski

Przybył do Filii nr 10 z Derry w Irlandii Północnej 24 października i wietrzna deszczowa pogoda była mu absolutnie nieobca. Marcin Kowal, autor książki "Imigrant na Wyspach: jak odnalazłem się w UK" ("Bernardinum" 2018), swoistego przewodnika po Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ta książka to dla jednych cenne wskazówki, co czynić, by się zadomowić, dla drugich - czego nie czynić, by się zadomowić, a dla jeszcze innych – opowieść o innym, chciałoby się lepszym świecie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 679

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego