Spotkania
Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgPromocja najnowszej książki Wiesławy Karczewskiej-Grabias „Przetrwać czas nieludzki... Opowieść o Zofii Kołeckiej Fugiel” odbyła się 15 listopada w Filii nr 21 w ramach współpracy z Lubelskim Towarzystwem Genealogicznym. Wiesława Karczewska-Grabias jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, założycielką i prezesem Lubelskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego oraz dwóch ośrodków dziennego pobytu dla osób z chorobą Alzheimera. Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu wydały dotychczas trzy książki Autorki: „Wydobyte z niepamięci”, „Powroty do Sandomierza” i „Palec Opatrzności”.
Czytaj całość...
Spotkanie z Patrycją Maczyńską
piątek, 17 listopad 2017
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg
Porozmawiajmy o...
piątek, 10 listopad 2017
image_001.jpg8 listopada w Filii nr 11 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o..." Tym razem historyk sztuki Tadeusz Mroczek przybliżył nam historię cmentarzy, nagrobków. Mówiliśmy o tym jak dawniej traktowano zmarłych a jak to dzieje się dziś, również o zwyczajach czczenia zmarłych w różnych kulturach. Spotkaniu towarzyszyła wystawa szkiców Krzysztofa Chmielewskiego "Ci..., którzy odeszli" - znane postaci ze świata artystów.
Jadwiga Skórska
Fot. Anna Pawlak

Czytaj całość...
Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Krystyną Pydą
piątek, 03 listopad 2017
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Gabrielą Kotas
poniedziałek, 30 październik 2017
Filia nr 31 zaprasza
image_001.jpg


Spotkania autorskie z dr Urszulą Lewartowicz
środa, 25 październik 2017
image_001.jpgW Filii nr 28 z okazji 700-lecia Lublina odbył się cykl spotkań z naszymi najmłodszymi czytelnikami, na który przyszło 7 grup przedszkolnych (151 dzieci) z Przedszkola nr 57, z Zespołu Przedszkolnego nr 1, Przedszkola nr 73, oraz Przedszkola 79. Na tych spotkaniach wspólnie z dziećmi omówione zostały najważniejsze miejsca w Lublinie oraz zmiany jakie dokonały się w naszym mieście przez tak wiele lat jego istnienia. Dzieci wysłuchały również książeczki "Lubelskie tajniki okiem panny Niki", a na pamiątkę naszych spotkań dzieci otrzymały również kolorowanki z panną Niką, za które dziękujemy Dzielnicowemu Domowi Kultury "Bronowice".
Czytaj całość...
Promocja książki "Legendy Lublina"
czwartek, 19 październik 2017
image_001.jpg"Lublin zachwyca swoją historią obfitującą w wydarzenia, które na przestrzeni dziejów zmieniały Polskę i Europę. Dziedzictwo historyczne miasta jest przesycone wieloma tradycjami, gdzie mieszanie kultur i religii stworzyło niepowtarzalny klimat. Po dziś dzień stare mury i zaułki skrywają tajemnice i legendy. Książka "Legendy Lublina" jest projektem łączącym w sobie elementy twórczości artystycznej, edukacyjnej i literackiej o dawnych dziejach Koziego Grodu"
Jolanta Michalak
Czytaj całość...
VII Wieczór z literaturą ukraińską
piątek, 13 październik 2017
image_001.jpg
image_002.jpgLubelskie tajniki okiem panny Niki
czwartek, 12 październik 2017
image_001.jpgDziś w Filii nr 28 odbyło się spotkanie autorskie z dr Urszulą Lewartowicz, na które przyszły dwie pierwsze klasy ze Szkoły Podstawowej nr 22. Dzieci wysłuchały książeczki "Lubelskie tajniki okiem panny Niki" wydanej przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice z okazji 700-lecia naszego miasta. Uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje taka książeczka, a następnie wspólnie omówiliśmy najważniejsze miejsca Lublina. Dzieci na pamiątkę dostały książeczki z autografem autorki oraz zeszyty z kolorowankami pod tym samym tytułem.
Paulina Choma
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 587


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego