Spotkania
To było... w Lublinie
piątek, 17 styczeń 2020
image_001.jpg
14 stycznia 2020 roku w Filii nr 16 odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Stankiewiczem, autorem książki To było... w Lublinie.
Pan Krzysztof Stankiewicz jest dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem. Przez wiele lat pracował w „Kurierze Lubelskim”, współpracował także z innymi czasopismami, m.in. „Kurierem Polskim” i „Polską Gazetą Transportową”. W 2009 roku założył miesięcznik społeczny „Awangarda Lubelska” i od tej pory jest jego redaktorem naczelnym. Jest również autorem kilku książek - Opowieści z dreszczykiem (2006), Globtroter w tram-kach (2008), W 40 lat dookoła świata (2012), Podróż do krawędzi wieczności (2015).
Czytaj całość...
Czarne Inspiracje z Adamem Robińskim
czwartek, 16 styczeń 2020
image_001.jpg
15 stycznia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Robińskim, promujące jego książkę "Kiczery. Podróż przez Bieszczady". Pisarz był już naszym gościem w związku z promocją swojej pierwszej książki "Hajstry. Krajobraz bocznych dróg". Adam Robiński to także stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, związany m.in. z „Rzeczpospolitą” i „National Geographic Polska”. Był finalistą Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy w 2014 roku. Jego debiut „Hajstry” zdobył nagrodę Podróżniczej Książki Roku w ramach 12. edycji nagrody podróżniczej Travelery oraz Nagrodę Magellana w kategorii Książka reportażowa, a także został nominowany do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza oraz Nagrody Conrada.
Czytaj całość...
To było... w Lublinie
poniedziałek, 23 grudzień 2019
Spotkanie z Krzysztofem Stankiewiczem autorem książki "To było... w Lublinie"
image_001.jpg


Rozmowy przy samowarze
czwartek, 19 grudzień 2019
image_001.jpg11 grudnia w Filii nr 13, w kolejnej odsłonie "Rozmów przy samowarze", gościliśmy przyrodnika i artystę, dra Zbigniewa Jóźwika. Rozmawialiśmy o bliskich związkach botaniki i sacrum, albowiem w "przededniu" Świąt Bożego Narodzenia poprosiliśmy znanego grafika o zaprezentowanie autorskiego cyklu "Madonny" (przybyła publiczność mogła obejrzeć 19 prac wykonanych w formie linorytu), a przecież każdą z nich artysta wyposażył w jakiś roślinny atrybut. Dziewczęcej Madonnie z Jazłowca przydał konwalii, a Madonnę, której wyobrażenie powziął na Spitzbergenie (dokąd pięciokrotnie wyprawiał się w celach badawczych), przyozdobił wyrafinowaną florą tundryjską.
Czytaj całość...
Rozmowy przy samowarze
czwartek, 05 grudzień 2019

image_001.jpg

Warsztat twórczego pisania z Marcinem Kowalem
środa, 04 grudzień 2019
image_001.jpg
Mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej bibliotece pana Marcina Kowala - młodego pisarza, autora  m.in. opowiadań opublikowanych w antologii  „Rubieże rzeczywistości”. 25 listopada w spotkaniu z autorem uczestniczyła kl. VII ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie. Młodzież miała możliwość poznać warsztat pracy pisarza oraz dowiedzieć się jak można rozwijać własne pasje pisarskie.
Czytaj całość...
Spotkanie z Ewą Bajkowską
poniedziałek, 18 listopad 2019
image_001.jpg
Na spotkaniu 15 listopada w Filii nr 21 pani Ewa Bajkowska przedstawiła losy swojego przodka Mieczysława Basiewicza w kontekście jego wojskowej kariery od służby w armii carskiej po uzyskanie stopnia majora w Wojsku Polskim. Wiele cennych informacji, kopii archiwalnych dokumentów i pamiątkowych zdjęć rodzinnych zawiera książka pani Bajkowskiej „Wierni. Opowieść rodzinna”, która wpisuje się w realizowany przez Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne projekt „Mieszkańcy Lubelszczyzny w armii carskiej”. W minionym tygodniu opublikowano prawie dwa tysiące nowych informacji o lubelskich i podlaskich rekrutach. Zainteresowani historycy i pasjonaci genealogii mogą podjąć współpracę przy kolejnych rocznikach: www.poborowi.ltg.pl
Czytaj całość...
Biblia Aramejska - Księga Kapłańska
poniedziałek, 18 listopad 2019
image_001.jpg
17 listopada w Filii nr 35 odbyło się spotkanie autorskie i promocja III tomu Biblii Aramejskiej – Księgi Kapłańskiej. Naszymi gośćmi byli: ks. prof. Antoni Tronina – autor przekładu oraz ks. prof. Mirosław Wróbel – dyrektor projektu i redaktor naukowy serii Biblia Aramejska.
Mirosława Sielewońko
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 738

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego