Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
Wieczór rosyjski - relacja
piątek, 02 marzec 2012
image_001.jpgNostalgiczne ballady, skoczne kazaczoki i rytmiczna współczesna muzyka rosyjska rozgrzały nasze serca w mroźny wieczór 9 lutego 2012 roku, kiedy odbyło się tradycyjne spotkanie Koła Miejskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Rozpoczęło się ono koncertem muzyki poważnej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie pod kierownictwem Pani Iwony Siedlaczek.
Serdeczne słowa powitania i życzenia dobrej zabawy Pani Dyrektor WBP Joanny Chapskiej i Pani Dyrektor MBP Renaty Filipiak zakończyły cześć oficjalną spotkania.
Po raz  kolejny przekonaliśmy się, jak wspaniale potrafi się bawić bibliotekarska brać. Wspólne śpiewy, zabawne konkursy i serdeczne rozmowy ciągnęły się do późnych godzin wieczornych.
Maria Kozioł
Czytaj całość...
Wieczór rosyjski
wtorek, 17 styczeń 2012
Świąteczne życzenia
czwartek, 22 grudzień 2011
image_001.jpg

15. Targi Książki w Krakowie
środa, 16 listopad 2011
image_001.jpgKoło Miejskie SBP zorganizowało w dniach 3-5 listopada wyjazd szkoleniowy  do Galerii Książki w Oświęcimiu oraz na 15. Targi Książki w Krakowie.
Pierwszym  przystankiem  naszego wyjazdu była Miejska Biblioteka Publiczna im. Łukasza Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Nowa siedziba biblioteki to budynek bardzo nowoczesny i funkcjonalny. Wnętrze biblioteki zostało ukształtowane wokół otwartych przestrzeni tak, by każdy użytkownik mógł w nieskrępowany sposób się poruszać i zapoznać z ofertą kulturalną. Biblioteka wywarła na wszystkich ogromne wrażenie.
Czytaj całość...
15. Targi Książki w Krakowie
czwartek, 15 wrzesień 2011
Wyjazd szkoleniowy do Krakowa na 15. Targi Książki
image_001.jpg
Program wyjazdu tutaj

Powitanie lata
wtorek, 31 maj 2011
Wyjazd szkoleniowy do Warszawy
wtorek, 17 maj 2011
image_001.jpgW dniu 5 maja Koło Miejskie SBP zorganizowało wyjazd do Warszawy. Celem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik oraz słynne ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
Centrum Nauki Kopernik jest bardzo nowoczesnym miejscem, w którym na każdym kroku widzimy związki nauki z kulturą i codziennością. Centrum wydaje się bardzo dobrym miejscem dla dzieci i ludzi młodych, szczególnie studentów, którzy zresztą bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą na temat różnych zjawisk prezentowanych przy poszczególnych ekspozycjach. Centrum zachęca nas, byśmy wczuli się w rolę eksperymentatora i stwarza możliwości wchodzenia w interakcje z poszczególnymi eksponatami wyposażając je w enigmatycznie brzmiące instrukcje. Z opisów nie dowiemy się, jaki "ma być" efekt - trzeba to osobiście sprawdzić. Miejsce to  warto odwiedzać wielokrotnie z racji tego, że wciąż się ono rozwija i oferuje coraz to nowe rozrywki.
Czytaj całość...
Wielkanoc
wtorek, 19 kwiecień 2011
image_001.jpg


Wyjazd szkoleniowy
środa, 06 kwiecień 2011

image_001.jpg


Wesołych Świąt
wtorek, 21 grudzień 2010
image_001.jpg
Sielsko Anielsko - fotorelacja
środa, 08 grudzień 2010
image_001.jpgSielsko Anielsko - to myśl przewodnia kolejnego spotkania integracyjnego Koła Miejskiego SBP, które odbyło się 25 listopada w Filii Nr 24.
Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Joanna Chapska  prezentacją multimedialną  z Międzynarodowej Konferencji Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA.
Później nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji  nowym  członkom Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Legitymacje wręczała przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP - Pani Małgorzata Pieczykolan.
Po części oficjalnej rozpoczęło się wspólne biesiadowanie, gdzie  niewątpliwą atrakcją  były andrzejkowe wróżby oraz konkurs na najbardziej ciekawy strój oddający charakter spotkania. "Swojski" wystrój sali, smaczny poczęstunek i śpiewanie ludowych piosenek na długo pozostaną w pamięci uczestników biesiady.

Maria Kozioł
Przewodnicząca Koła Miejskiego SBP
Czytaj całość...
Wyjazd szkoleniowy do Warszawy
środa, 10 listopad 2010
image_001.jpg4 listopada Koło Miejskie SBP zorganizowało wyjazd szkoleniowy do Warszawy. Pierwszym miejscem, które zwiedzili bibliotekarze była Biblioteka Uniwersytecka, w której znajduje się jeden z trzech największych księgozbiorów naukowych i uczelnianych w Polsce. Biblioteka UW to znacznie więcej niż miejsce  gromadzenia i udostępniania książek. Tutaj odbywają się różnego typu wydarzenia kulturalne i artystyczne. Biblioteka zlokalizowana jest od 10 lat na Powiślu, gdzie stała się ważnym symbolem dzielnicy i całego miasta. Oprowadzający nas pracownicy opowiedzieli o Bibliotece, przybliżyli jej historię, architekturę i zbiory.
Czytaj całość...
Sielsko Anielsko
poniedziałek, 08 listopad 2010
Dla "Małego Księcia"
czwartek, 30 wrzesień 2010
image_001.jpg28 czerwca Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie włączyło się w akcję charytatywną  zbierania plastikowych nakrętek na rzecz hospicjum im. „Małego Księcia” w Lublinie. Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w swoich placówkach przez trzy miesiące zbierały nakrętki. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Bibliotekarze i czytelnicy zebrali ponad 60 worków nakrętek. 28 września zostały one przewiezione do lubelskiego hospicjum, a następnie -  przetransportowane przez firmę recyklingową. Nasi czytelnicy i pracownicy udowodnili, że każdy może pomóc spełnić marzenia nieuleczalnie chorych dzieci.
Koło Miejskie SBP pragnie złożyć szczególne podziękowania na ręce Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu akcji.
Maria Kozioł
Czytaj całość...
Każdy może pomóc
wtorek, 29 czerwiec 2010
image_001.jpg

Dzień Bibliotekarza
środa, 02 czerwiec 2010
image_001.jpg27 maja w ośrodku rekreacyjnym "Malibu" pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkali się, aby wspólnie uświęcić Dzień Bibliotekarza. Impreza dała możliwość spotkania się, wspólnych rozmów, ale także wykazania się umiejętnościami sportowymi i wokalnymi. Rzucanie beczką, przeciąganie liny i inne konkurencje  sprawiły wiele radości nie tylko uczestnikom, ale również oglądającym. Zabawie towarzyszył smaczny poczęstunek. Wspólnie spędzony czas będziemy miło wspominać.

Czytaj całość...
55. Międzynarodowe Targi Ksiażki w Warszawie
poniedziałek, 31 maj 2010
image_001.jpgDnia 20 maja bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej wzięli udział w 55. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Wyjazd szkoleniowy zorganizowało Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie. W tym roku poza ofertą książkową  można było zatrzymać się przy pięknym Saloniku Chopinowskim. Tam znajdował się jedyny na świecie, niezwykły fortepian firmy Yamaha, cały czas pracowicie odtwarzał zapisane w jego pamięci nagrania muzyki mistrza Chopina i wzbudzał niekłamany podziw zwiedzających.
Maria Kozioł
Czytaj całość...
Życzenia
poniedziałek, 21 grudzień 2009
Życzenia
Spotkanie integracyjne
poniedziałek, 07 grudzień 2009
Lata 70-te, lata 80-te - Zdjęcie 001Dnia 19 listopada 2009 roku w Filii nr 24 MBP odbyło się spotkanie integracyjne pt." Lata siedemdziesiąte, lata osiemdziesiąte". Imprezę zorganizowało Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Ideą tej imprezy  była integracja  bibliotekarzy. Nowi członkowie  naszego koła SBP otrzymali legitymacje.W klimat lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wprowadziła nas znana   w Polsce  DJ  Purple Pill-  Pani Marta Horabik- Piasecka, która dzięki wspaniale dobranej muzyce zapewniła nam doskonałą zabawę. Imprezę biblioteczną uatrakcyjniła  również  Pani Agnieszka Potaczała,  śpiewając  szlagiery  z dawnych lat. Nastrój lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zobrazowały barwne stroje niektórych bibliotekarzy. Uczestnicy spotkania bawili się doskonale  i chętnie brali udział we wspólnej zabawie.
Maria Kozioł
Przewodnicząca Koła Miejskiego
Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 52 z 52

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego