Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
Festiwal Stolica Języka Polskiego
wtorek, 17 lipiec 2018
Koło Miejskie SBP w Lublinie zaprasza
image_001.jpg
Powiększ


Wyjazd edukacyjny "Kijów - miasto złotych kopuł"
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpgSTOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH KOŁO MIEJSKIE
W LUBLINIE

zaprasza na wyjazd edukacyjny

Kijów - miasto złotych kopuł
18.05.2018 – 21.05.2018

koszt 500zł

(I rata 200zł do 10 marca,
II rata 300zł. do 20 kwietnia)


Czytaj całość...
Bal na 100-lecie SBP
poniedziałek, 16 październik 2017
image_001.jpg12 października w Restauracji Christ odbył się wielki Bal przygotowany przez Koło Miejskie SBP z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Imprezę rozpoczęło przywitanie gości przez Przewodniczącą Okręgu SBP, Joannę Chapską, która wraz z Przewodniczącym Oddziału SBP w Lublinie, Marianem Butkiewiczem, wręczyli na rzecz Koła podziękowanie za współpracę, inspiracje i wkład w stowarzyszeniowe działania na rzecz rozwoju i integracji lubelskiego środowiska bibliotekarskiego. Trwającą do późnych godzin zabawę rozpoczął uroczysty toast i polonez.
Czytaj całość...
Targi Książki w Krakowie
wtorek, 23 maj 2017
Zapraszamy na 21. Targi Książki w Krakowie
image_001.jpg

Walny Zjazd
poniedziałek, 14 listopad 2016
Wieczór węgierski
piątek, 19 luty 2016
image_001.jpgAby tradycji stało się zadość Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zorganizowało 28 stycznia spotkanie integracyjne. Motywem przewodnim zabawy były Węgry - ich kultura, zwyczaje, a także kuchnia.
Piękno Węgier, a głównie Budapesztu przybliżył nam Marcin Furman, który pokazał fotorelację z wycieczki Koła Miejskiego SBP na Węgry w roku 2014. Nasze apetyty zaspokoiliśmy specjałami węgierskiej  kuchni: gulasz węgierski z podpłomykiem, słonina w papryce, placek drożdżowy z serem solankowym, cebulą i papryką oraz inne smakowite przysmaki, które serwowała Restauracja Koncertowa.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa "Wspomnienia z Budapesztu”.
Później nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji nowym członkom Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Legitymacje wręczała przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP - Pani Małgorzata Pieczykolan.
Po części oficjalnej rozpoczęło się wspólne biesiadowanie, gdzie niewątpliwą atrakcją były konkursy. Uczestnicy spotkania bawili się doskonale i chętnie brali udział we wspólnej zabawie. "Węgierski" wystrój sali, smaczny poczęstunek i śpiewanie węgierskich piosenek na długo pozostaną w pamięci uczestników biesiady.
Maria Kozioł
Przewodnicząca Koła Miejskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Czytaj całość...
Wieczór węgierski
poniedziałek, 21 grudzień 2015
Targi Książki w Krakowie
poniedziałek, 16 listopad 2015
image_001.jpgPo raz kolejny Koło Miejskie zorganizowało wyjazd na Targi Książki do Krakowa. Dodatkową atrakcją pierwszego dnia było zwiedzanie Zamku w Niepołomicach. "Czytanie czyni zuchwałym", cytat z książki "Lawendowy pokój" Niny George, było hasłem przewodnim tegorocznych 19. Międzynarodowych Targów Książki, które odbywały się od 22 do 25 października w EXPO Kraków. Gościem honorowym tegorocznych Targów była Litwa. Pojawiły się wybitne postaci literatury litewskiej,  można było spotkać się z autorami, tłumaczami i krytykami literatury, były koncerty, programy dla dzieci, prezentacje kuchni i turystyki. Wśród twórców największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z Olgą Tokarczuk, Ignacym Karpowiczem, prof. Jerzym Bralczykiem, Martyną Wojciechowską, Wojciechem Jagielskim, Andrzejem Maleszką, Wojciechem Mannem czy Piotrem Fronczewskim. Tysiące podpisów rozdali także: Jonathan Franzen, Leonardo Partignani oraz C.J. Daugherty – autorka serii "Nocna Szkoła". Oprócz spotkań z autorami, święto literatury bogate było w liczne wydarzenia towarzyszące.
Czytaj całość...
Królewskie miasta - Wiedeń i Bratysława
czwartek, 20 listopad 2014

STOWARZYSZENIE BIBLIOTEKARZY POLSKICH
KOŁO MIEJSKIE LUBLIN

Serdecznie zaprasza
na wyjazd studyjny

19.05.2015 – 24.05.2015

 „KRÓLEWSKIE MIASTA” – WIEDEŃ I BRATYSŁAWA
ORAZ NAJPIĘKNIEJSZE ZAMKI SŁOWACJICzytaj całość...
Wyjazd studyjny Koła Miejskiego Lublin SBP
środa, 25 czerwiec 2014
image_001.jpgLublin, 28 maj 2014 r.
Sprawozdanie z wyjazdu do węgierskich bibliotek
w dn. 22.05.- 26.05.2014r.


Kolejny wyjazd studyjny Koła Miejskiego Lublin SBP zaprowadził nas do Budapesztu, miasta „Bratanków”.  Celem wyjazdu było zapoznanie się ze zbiorami bibliotek i pracą  węgierskich bibliotekarzy. Program zwiedzania obejmował Ogólnokrajową Bibliotekę Języków Obcych, Bibliotekę Narodową i Bibliotekę Uniwersytecką Budapesztu. Mieliśmy okazję podziwiać zabytki węgierskie, zakosztować słynnej madziarskiej kuchni oraz przekonać się o słuszności przysłowia „Polak, Węgier, dwa bratanki...”.
Czytaj całość...
Warszawskie Targi Książki
piątek, 18 kwiecień 2014
Wieczór rumuński
piątek, 28 luty 2014
image_001.jpgAby tradycji stało się zadość Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zorganizowało 20 lutego 2014r. spotkanie integracyjne. Motywem przewodnim zabawy była Rumunia ­ jej kultura, zwyczaje, a także kuchnia.
Piękno tego kraju mieliśmy okazję poznać dzięki uprzejmości pana Jerzego Bojarskiego, który udostępnił nam swój film zrealizowany w czasie w czasie wycieczki do Rumunii. Nasze apetyty zaspokoiliśmy specjałami rumuńskiej kuchni: giuwesz bałkański z duszonym mięsem i oliwkami oraz ciorba z soczewicy. Spotkaniu towarzyszyły 2 wystawy: "Karpaty Rumuńskie" i "Salut Romania".
Jednak największym atutem tego spotkania była niezapomniana atmosfera, radość ze spotkania przyjaciół, serdeczność, niepowtarzalność przeżywanych chwil. Długim rozmowom towarzyszyła rumuńska muzyka.
Czytaj całość...
Wieczór Rumuński
czwartek, 30 styczeń 2014
image_001.jpg
Powiększ

Koło Miejskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich serdecznie zaprasza
na  "Wieczór Rumuński".
Spotkanie odbędzie się 20 lutego o godz .17.00 w Filii nr 24.
Członków Koła proszę o potwierdzenie udziału do dnia 10 lutego u Marii Kozioł.

Targi Książki w Krakowie
czwartek, 07 listopad 2013
image_001.jpgPo raz kolejny Koło Miejskie zorganizowało wyjazd na Targi Książki do Krakowa. Dodatkową atrakcją pierwszego dnia było zwiedzanie Opactwa Benedyktynów.
Targi Książki w Krakowie to największe tego typu wydarzenie w Polsce. W tym roku przypadła już 17. edycja. Tradycyjnie  przygotowano setki stoisk i tysiące książek. Na czytelników czekały spotkania z ulubionymi autorami i wiele godzin programów  towarzyszących. Wspominać będziemy niepowtarzalną atmosferę literackiego święta oraz magię Krakowa. Zapraszam do obejrzenia zdjęć  autorstwa Pawła D. Znamierowskiego.
Maria Kozioł 
zdjęcia autorstwa Pawła D. Znamierowskiego

Czytaj całość...
Wspomnienia z Helsinek
piątek, 20 wrzesień 2013
image_001.jpgPrzeglądając i porządkując niedawno swoje archiwum, natrafiłam na zdjęcia z wycieczki do Helsinek, organizowanej przez lubelski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Z przyjemnością przywołałam miłe wspomnienia, tym bardziej, że pogoda i humory nam dopisywały, mimo chłodnego początku lata i wyjazdu w północne rejony Europy. Dość liczną grupę wśród wycieczkowiczów stanowili pracownicy Biblioteki Miejskiej z Lublina. Główną atrakcją wycieczki miały być biblioteki na zaplanowanej trasie. Chcieliśmy porównać nasze dotychczasowe doświadczenia z działaniami bibliotek w innych częściach kontynentu.
Czytaj całość...
LWÓW - Królewskie Miasto Pogranicza
czwartek, 06 czerwiec 2013
image_001.jpg15 maja wyruszyliśmy na kolejną ze zorganizowanych przez Koło Miejskie SBP wycieczkę. Tym razem celem naszej podróży było magiczne miasto LWÓW. Miejscem gdzie oczekiwał na nas przewodnik była  Żółkiew. Po krótkim pobycie w siedzibie Żółkiewskich Sobieskich i Radziwiłłów przybyliśmy do  Lwowa. Pogoda nam dopisała. Choć trochę bolały nogi, trzy dni spędzone w pełnym zabytków mieście  były bardzo udane.
Czytaj całość...
IV Warszawskie Targi Ksiażki
wtorek, 02 kwiecień 2013
SBP zaprasza do udziału w wyjeździe szkoleniowym
image_001.jpg
Powiększ

Anna Ostęp Lubelskim Bibliotekarzem Roku 2012
wtorek, 02 kwiecień 2013
image_001.jpg
Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie w dniu 14 marca br. podjął decyzję w sprawie przyznania tytułu „Lubelskiego Bibliotekarza Roku 2012” w konkursie organizowanym przez Zarząd Główny SBP.

Do udziału w konkursie zgłoszone zostały 4 kandydatury:
- Jolanta Janiec – Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie
- Anna Ostęp – Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
- Anna Pawłowska – Biblioteka Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
- Teresa Stasiuk – Karaś – Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

"Lubelskim Bibliotekarzem Roku 2012" została Anna Ostęp z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Wręczenie nagrody nastąpi w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie podczas obchodów Tygodnia Bibliotek w dn. 8–15 maja 2013 r.

Kolejnym etapem konkursy będzie wybór ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku 2012.

Zachęcamy do głosowania na naszą kandydatkę - Annę Ostęp -  w plebiscycie na portalu www.sbp.pl, który trwać będzie od 15 kwietnia do 17 maja 2013 r.


Czytaj całość...
Kulig
poniedziałek, 28 styczeń 2013
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich koło Miejskie w Lublinie zaprasza na kulig
image_001.jpg
Powiększ
Walny Zjazd Koła Miejskiego SBP
wtorek, 15 styczeń 2013
indeks.jpg29 listopada w Czytelni Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie przy ul. Narutowicza 4 odbył się Walny Zjazd sprawozdawczo-wyborczy Koła Miejskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie. Podczas zjazdu przeprowadzone zostały wybory na Przewodniczącego Koła Miejskiego SBP w Lublinie oraz wybory do Zarządu Koła.
Na zjeździe obecnych było 77 członków Koła Miejskiego SBP w Lublinie, z których każdy uprawniony był do głosowania.Na przewodniczącą Koła Miejskiego SBP w Lublinie wybrana została:
Maria Kozioł


Do Zarządu Koła Miejskiego wybrani zostali:
Marcin Furman
Elżbieta Kopciewicz
Paweł Kordybacha
Radosława Kwiatkowska
Grażyna Mach
Marta Mazurek
Anna Mikos
Anna Rafalska


<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 30 z 52

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego